Kategorie

  • Allani
  • /
  • News
  • /
  • Inauguracja prezydenta USA – stylizacje, które przejdą do historii!
Zaprzysiężenie Donalda Trumpa na prezydenta

Inauguracja prezydenta USA – stylizacje, które przejdą do historii!

Wczoraj oczy całego świata skierowane były na Waszyngton, Donalda Trumpa, jego żonę Melanię oraz ich rodzinę. Zobaczcie, co miała na sobie pierwsza dama i córki 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych!

Melania Trump w kreacji od Ralpha Laurena

Stylizacja pierwszej damy podczas zaprzysiężenia jej męża na schodach Kapitolu bez wątpienia przejdzie do historii, podobnie jak kreacje jej poprzedniczek. Wybór stroju na tę wyjątkową okazję nie był łatwy, ponieważ wielu projektantów oficjalnie odmówiło ubierania Melanii i jej rodziny. Finalnie, na pierwszą część inauguracji, pierwsza dama wybrała błękitną sukienkę i kaszmirowy żakiet z wysokim kołnierzem projektu Ralpha Laurena. Elegancka i klasyczna kreacja inspirowana była strojem, jaki miała na sobie Jacqueline Kennedy podczas inauguracji Johna F. Kennedy’ego w 1961 roku. Styliści pary prezydenckiej dobrali do stroju długie, niebieskie rękawiczki i szpilki w tym samym kolorze.

Melania Trump już w trakcie kampani wyborczej swojego męża zapowiadała, że zamierza, wzorem Jacqueline Kennedy, promować skromny i klasyczny wizerunek. Żeby uniknąć faux pas, pierwszą damę Stanów Zjednoczonych powinien ubierać amerykański projektant. W tym wypadku wybór Ralpha Laurena nie był więc przypadkowy. Nie obyło jednak bez kontrowersji! Wcześniej projektant współpracował z Hillary Clinton, gdy ta rywalizowała z Donaldem Trumpem o fotel prezydencki. Nie jest tajemnicą, że pracy z Melanią Trump odmówiło wielu znakomitych projektantów, w tym między innymi Tom Ford oraz Marc Jacobs.

Ivanka i Tiffany Trump w białych stylizacjach

Córki Donalda Trumpa zdecydowały się postawić tego wyjątkowego dnia na stylizacje w odcieniach bieli. Ivankę Trump ubrał dom mody Oscar de La Renta. Córka prezydenta miała na sobie asymetryczny kombinezon, którym zachwyciła media na całym świecie. Tiffany, młodsza siostra Ivanki, była ubrana w długą białą suknię  i klasyczny, kaszmirowy płaszcz. Nie ujawniono jednak do tej pory autora jej stylizacji.

 

Melania i Ivanka Trump na balu Armed Service

 

Z okazji inauguracji prezydentury Donalda Trumpa mieliśmy okazję oglądać kreacje Melanii, Ivanki i Tiffany na trzech balach. Dwa z nich odbyły się w Walter E. Washington Convention Center, a trzeci w Muzeum Narodowym. Najwięcej mówiono o kreacjach projektu Caroliny Herrery, które przygotował dla pierwszej damy i Ivanki (córki Donalda Trumpa z pierwszego małżeństwa) dyrektor kreatywny marki Hervé Pierre. 

Fot.: eastnews.pl

Napisz do autora: katarzyna.sekscinska@allani.pl

Od ponad 10 lat związana z branżą Fashion jako manager, VM, stylista, dyrektor kreatywny i wykładowca akademicki. Z wykształcenia specjalista ds. PR i Corporate Identity. Traktuję modę jako sztukę wyrażania emocji i jeden z kluczy do realizacji marzeń i życiowych celów. Hołduję zasadzie ‘less is more’ czyli prostym rozwiązaniom w budowaniu garderoby i etycznemu podejściu do mody. Praca wymaga ode mnie dużych pokładów kreatywności, więc w wolnym czasie wyłączam telefon i komputer, bycie offline to dla mnie najlepszy relaks.