Kategorie

pakowanie walizki na wyjazd

Jak bezstresowo spakować się na świąteczny wyjazd?

Znasz to uczucie? Za chwilę wyjeżdżasz na święta, a tymczasem Twoja walizka leży w kącie niespakowana? I co tu zrobić? Spokojnie – oto, jak w kilku krokach spakować się na świąteczny wyjazd. Szybko i bezboleśnie!

Krok 1: przemyśl swoje stylizacje

Nie ma sensu na święta zabierać z sobą tony ciuchów. Po pierwsze, i tak pewnie wszystkich nie zdążysz założyć, po drugie – przywieziesz je w docelowe miejsce w fatalnym stanie. Dlatego przed podróżą przemyśl, co konkretnie chcesz nosić w święta, a najlepiej opracuj swoje stylizacje. Co założysz na Wigilię, pierwszy i drugi dzień świąt? Weź też pod uwagę, gdzie zamierzasz spędzić święta: w domowych pieleszach, a może w ciągłym biegu, odwiedzając kolejnych członków rodziny i znajomych? Konkretny plan outfitów pozwoli Ci zabrać tylko te rzeczy, które na pewno będą Ci potrzebne.

Krok 2: spakuj się na kilka dni przed wyjazdem

Pakowanie się w pośpiechu tuż, tuż przed świątecznym wyjazdem to gwarancja, że zapomnisz przynajmniej połowy rzeczy, które musisz zabrać. Dlatego przygotuj swoją walizkę na dzień, a nawet dwa przed planowaną podróżą. Przed przystąpieniem do skomplikowanej procedury pakowania opracuj listę koniecznych ubrań, przedmiotów oraz prezentów, które wręczysz bliskim. Dzięki niej niczego nie zapomnisz i przy okazji oszacujesz wielkość walizki, jaka będzie Ci potrzebna. Wczesne pakowanie ma też jedną niezaprzeczalną zaletę: w dniu wyjazdu może Ci coś nagle wyskoczyć (a tak zazwyczaj bywa) i po prostu nie będziesz mieć czasu na dokładne spakowanie bagażu. A po co się stresować i wszystko robić w pośpiechu?

 

Krok 3: zaplanuj przestrzeń w walizce

Skoro już przy pakowaniu jesteśmy – jego efektywność polega na umiejętnym rozmieszczeniu przedmiotów w walizce, tak, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Dlatego ubrania składaj w płaską kostkę, a zamiast ciężkich butli kosmetyków zabierz ich miniaturki (na szczęście, teraz kupisz je w praktycznie każdej drogerii). A jeśli w bagażu umieszczasz też prezenty, postaraj się, by w podróży nic im się nie stało. Kruche przedmioty dodatkowo zabezpiecz folią, a prezenty w papierowych torbach przełóż do ochronnych pudełek zapobiegających zgnieceniu.

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.