Kategorie

  • Allani
  • /
  • Porady stylistki
  • /
  • Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy? [PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI]

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy? [PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI]

Aviatory, muchy, a może lenonki? Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy, by wyglądać zjawiskowo? Poznaj sprawdzone wskazówki, dzięki którym znajdziesz idealną parę okularów, w których poczujesz się najlepiej! 

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do twarzy – te kwestie powinnaś wziąć pod uwagę

Przy wyborze okularów przeciwsłonecznych powinnaś kierować się nie tylko aktualnymi trendami, ale także kształtem swojej twarzy. Zwróć uwagę na to, by letni dodatek był nie tylko modny, ale przede wszystkim dopasowany do Twojej urody. 

Jak rozpoznać swój kształt twarzy? Stań prosto przed lustrem i zadbaj o dobre oświetlenie. Zmyj makijaż, zaczesz włosy do tyłu, by widoczne były wszystkie rysy Twojej twarzy. Odrysuj jej kontur szminką lub zmywalnym mazakiem, by określić jej kształt. 

Wyróżnia się kilka głównych kształtów twarzy, takie jak: 

  • owalny
  • okrągły, 
  • kwadratowy,
  • trójkątny,
  • podłużny/ prostokątny.

Nie bez znaczenia podczas doboru okularów do twarzy jest także fason oprawek, ich kolor, kształt i barwa szkieł. Te cechy także pomogą Ci dokonać właściwego zakupu. Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do twarzy, by zatuszować jej wszelkie niedoskonałości i podkreślić urodę? Podpowiadamy! 

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do twarzy owalnej? Sprawdzone podpowiedzi

Twarz owalna jest najbardziej proporcjonalna ze wszystkich typów – lekko wąska i wydłużona, o płynnych, regularnych liniach. Jeśli masz taki kształt twarzy, możesz się uznać za szczęściarę, gdyż pasuje do niej większość różnych modeli okularów. Powinnaś zwrócić uwagę na ich wielkość zbyt duże lub za małe oprawki zaburzą idealne proporcje Twojej twarzy i sprawią, że będziesz wyglądać groteskowo.

Ważna wskazówka! Pamiętaj, by oprawki okularów nie wystawały poza maksymalną szerokość Twojej twarzy. 

Jakie okulary przeciwsłoneczne do owalnej twarzy będą strzałem w dziesiątkę? Możesz zdecydować się na kwadratowe oprawki, stylowe modele typu kocie oko czy aviatorki. Nie bój się zaszaleć i postaw na ekstrawaganckie kształty i kontrastowe barwy. Wszelkie zdobienia i kolorowe szkiełka wchodzą w grę! 

Okulary przeciwsłoneczne do okrągłej twarzy – te modele będą strzałem w dziesiątkę! 

okulary przeciwsłoneczne na okrągłej twarzy

Twarz okrągła wyróżnia się proporcjonalnością i łagodnymi krawędziami. Zadaniem okularów jest jej wysmuklenie i wydłużenie. Pamiętaj więc, by unikać okrągłych kształtów, które sprawią, że będziesz wydawała się pełniejsza i pulchniejsza. Zdecydowanie lepszym wyborem, jeśli chodzi o okulary przeciwsłoneczne do okrągłej twarzy, będą modele o ostrych krawędziach, które dodadzą Twojej buzi konturów. 

Jakie okulary przeciwsłoneczne do okrągłej twarzy będą najlepszym wyborem? Wybierz kwadratowe i prostokątne oprawki lub te o „kocim” kształcie. Nie powinnaś obawiać się wąskich szkieł ani grubych zauszników, które w żaden sposób nie wpłyną na Twoją niekorzyść. Jeśli chodzi o kolory, strzałem w dziesiątkę będą jasne i delikatne barwy np. biel, beże i pastele. 

Jakie okulary przeciwsłoneczne do kwadratowej twarzy wybrać? Oto nasze wskazówki

Jak dobrać okulary?

Kwadratowa twarz cechuje się jednakową szerokością czoła i podbródka oraz mocno uwydatnionymi kośćmi policzkowymi. Taka twarz zawiera w sobie najwięcej linii prostych, dlatego konieczne jest złagodzenie ostrych rysów. Przy doborze okularów do kwadratowej twarzy powinnaś absolutnie unikać kanciastych ramek, w których po prostu nie będziesz wyglądać najlepiej. 

Idealne okulary przeciwsłoneczne do kwadratowej twarzy to przede wszystkim modele o łagodnych, lekko zaokrąglonych oprawkach. Świetnie sprawdzą się modne aviatory, lenonki lub kocie oprawki. Problem koloru możesz rozwiązać na dwa sposoby. Jeśli zależy Ci na złagodzeniu rysów twarzy, wybierz subtelne, pastelowe barwy oprawki. Z kolei mocne, żywe kolory sprawdzą się wtedy, kiedy zechcesz odwrócić uwagę od masywnej żuchwy. 

Okulary przeciwsłoneczne do twarzy trójkątnej – podpowiadamy jak znaleźć te idealne

Jakie okulary pasują do trójkątnej twarzy?

Wyróżnikami trójkątnej twarzy jest szerokie czoło, wystające kości policzkowe oraz wąski podbródek. Okulary powinny przywrócić proporcje między rozbudowaną górą a niepozornym dołem. Generalnie większość kształtów oprawek będzie odpowiednia poza kwadratowymi i zbyt kanciastymi. 

Jakie okulary przeciwsłoneczne do trójkątnej twarzy wybrać? Poszukaj modeli owalnych lub okrągłych. Dobrze sprawdzą się „kocie oczy”, jeśli ich górna krawędź nie będzie zbyt masywna i dekoracyjna. Unikaj jaskrawych kolorów oprawek oraz szkieł z gradientem, które zanadto zaakcentują podbródek.

Na jakie okulary przeciwsłoneczne do prostokątnej twarzy warto zwrócić uwagę?

okulary przeciwsłoneczne do prostokątnej twarzy

Prostokątna twarz jest bardziej dłuższa, niż szersza. Charakteryzuje ją mniej więcej podobna szerokość na każdej wysokości buzi. W tym przypadku warto poszukać oprawek, które pozwolą Ci optycznie poszerzyć lub skrócić twarz, a jednocześnie odwrócić uwagę od jej ostrych rysów, tak by nabrała owalnego kształtu. 

Okulary przeciwsłoneczne do prostokątnej i pociągłej twarzy, które będą strzałem w dziesiątkę to przede wszystkim owalne lub okrągłe kształty. Ciekawym rozwiązaniem będą oprawki cat-eye, które mogą delikatnie wychodzić poza krawędź twarzy, co pozwoli złagodzić dość ostry obrys Twojej buzi. Strzałem w dziesiątkę będą też pilotki czy oprawki o kształcie skrzydeł motyla. 

Już wiesz jak dobrać okulary do twarzy, by wyglądać efektownie. Dobrze dopasowane oprawki pozwolą Ci podkreślić naturalne piękno Twojej urody i podkręcą każdą letnią stylizację. 

Poznaj więcej stylowych porad, by Twoje outfity zachwycały:

Dobierz okulary przeciwsłoneczne do twarzy na Allani.pl:

Napisz do autora: martyna.majchrzak@grupadomodi.pl

Absolwentka publikowania cyfrowego i sieciowego na Uniwersytecie Wrocławskim, miłośniczka mody i fanka minimalizmu. Od zawsze marzyła, by pisać o kobietach i dla kobiet w magazynie tradycyjnym, ale fascynacja mediami cyfrowymi przeniosła ją do świata online. W wolnym czasie uwielbia czytać blogi, magazyny modowe i książki, słuchać muzyki i podróżować.