Kategorie

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Okulary przeciwsłoneczne to konieczny dodatek do każdej letniej stylizacji. Aviatory, muchy, a może lennonki? Zobacz jakie pasują do Ciebie!

Przy wyborze okularów przeciwsłonecznych powinnaś kierować się nie tylko aktualnymi trendami, ale także kształtem swojej twarzy. Zwrócenie uwagi na fason oprawek i ich kolor oraz kształt i barwę szkieł, pozwoli Ci dokonać właściwego zakupu. To bardzo ważne, gdyż prawidłowo dobrane okulary zatuszują wszelkie niedoskonałości i podkreślą Twoją urodę.

Okulary przeciwsłoneczne do kwadratowej twarzy

Jak dobrać okulary?

Ostre rysy twarzy można załagodzić zaokrąglonymi okularami.

Kwadratowa twarz cechuje się jednakową szerokością czoła i podbródka oraz mocno uwydatnionymi kośćmi policzkowymi. Taka twarz zawiera w sobie najwięcej linii prostych, dlatego konieczne jest złagodzenie ostrych rysów. Wybierz okulary o łagodnych, lekko zaokrąglonych oprawkach – świetnie sprawdzą się modne aviatory lub kocie oprawki. Problem koloru możesz rozwiązać na dwa sposoby. Jeśli zależy Ci na złagodzeniu rysów twarzy, wybierz subtelne, pastelowe barwy oprawki. Z kolei mocne, żywe kolory sprawdzą się, kiedy zechcesz odwrócić uwagę od masywnej żuchwy.

Okulary przeciwsłoneczne do okrągłej twarzy

Jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Okrągłą twarz wysmuklą mocne, duże, kwadratowe okulary.

Twarz okrągła wyróżnia się proporcjonalnością i łagodnymi krawędziami. Zadaniem okularów jest jej wysmuklenie i wydłużenie. Nadadzą się do tego kwadratowe i prostokątne oprawki, które dodatkową dodadzą buzi konturów. Nie powinnaś obawiać się wąskich szkieł, ani grubych zauszników. Natomiast unikaj okrągłych i owalnych oprawek oraz zbyt małych i niepozornych okularów, które jeszcze bardziej podkreślą krągłość twarzy. Postaw raczej na jasne, delikatne barwy.

Okulary przeciwsłoneczne do trójkątnej twarzy

Jakie okulary pasują do trójkątnej twarzy?

Dobrze dobrane okulary dla twarzy trójkątnej powinny wyrównać jej proporcje.

Jej wyróżnikami jest szerokie czoło, wystające kości policzkowe oraz wąski podbródek. Okulary powinny redukować wydatne czoło oraz przywrócić proporcje między rozbudowaną górą, a niepozornym dołem. Generalnie większość kształtów oprawek będzie odpowiednia poza kwadratowymi i zbyt kanciastymi. Poszukaj modeli owalnych lub okrągłych. Dobrze sprawdzą się kocie oczy, jeśli ich górna krawędź nie będzie zbyt masywna i dekoracyjna. Unikaj jaskrawych kolorów oprawek oraz szkieł z gradientem, które zanadto zaakcentują podbródek.

Okulary przeciwsłoneczne do owalnej twarzy

Okulary przeciwsłoneczne do owalnej twarzy.

Owalna twarz ma najbardziej proporcjonalne kształty, dlatego pasuje do niej większość oprawek.

Twarz owalna jest najbardziej proporcjonalna wśród wszystkich typów, lekko wąska i wydłużona, o płynnych, regularnych liniach. Jeśli masz taki kształt twarzy, możesz się uznać za szczęściarę, gdyż pasuje do niej większość różnych modeli okularów. Powinnaś zwrócić uwagę na ich wielkość, zbyt duże lub za małe oprawki zaburzą idealne proporcje Twojej twarzy i sprawią, że będziesz wyglądać groteskowo.

Fot.:Shutterstuck

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Z KATEGORII: MODOWY TRIK 

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.