Kategorie

męskie skarpetki

Jak dobrać skarpetki do stroju?

Mały dodatek w postaci skarpetek może sprawić wiele kłopotu. Jak dobrać je do stroju? Na co zwrócić uwagę? Mamy dla Was mini ściągę, która pomoże rozwiać Wasze wątpliwości!

Wiele mężczyzn nie wie, w jaki sposób dobrać skarpetki do stylizacji. Ten dodatek jest niepozorny i mało widoczny, jednak bardzo istotny! Skarpetki mogą zepsuć look lub sprawić, że będzie się wyróżniał. Warto więc poznać zasady doboru tego dodatku do stylizacji.

Skarpetki – jakie wybrać?

W modzie męskiej nadal królują skarpetki w stonowanych kolorach. Jest jednak dla nich modna alternatywa. Jaka? Wzorzyste modele oraz te w mocnych barwach – to ciekawe dopełnienie stylizacji! Uwaga – białe skarpetki nosimy głównie do sportowego obuwia. Jeśli chcesz zakładać stopki, ubieraj je tylko do obuwia, w którym nie będą widoczne! Przy zakupie skarpetek zwróć szczególną uwagę na ściągacz. Zapobiegnie on zsuwaniu się skarpetki z łydki, a to dość istotny aspekt – zarówno praktyczny, jak i estetyczny.

Formalne looki

Sztywny dress code w pracy to standard w wielu firmach. W tym przypadku skarpetki są bardzo ważnym elementem stylizacji! Najlepiej dobrać je tak, by pasowały do koloru spodni lub butów. Ewentualnie skarpetki mogą być od nich nieco ciemniejsze. Im bardziej zbliżona barwa, tym lepiej! Do formalnych stylizacji najczęściej zakładamy skarpetki w kolorze czarnym, granatowym i grafitowym. Przestrzegając tej zasady z pewnością unikniesz modowej wpadki. Dodatkowo zachowanie jednolitej kolorystyki sprawi, że optycznie wydłużysz nogi. Pamiętaj, że skarpetki zawsze powinny zakrywać łydki, nawet gdy siedzisz!

Kolorowe i wzorzyste skarpety w stylizacji

Do nieformalnych stylizacji możesz zastosować inną zasadę. Jaką? Skarpetki dobierz pod kolor ubrań lub akcesoriów. Ten dodatek może pasować np. do koszuli, krawata, czy poszetki. Elementy podobne stworzą spójną całość i nadadzą charakteru całej stylizacji. W tym przypadku możesz postawić również na wzorzyste dodatki, np. skarpetki w kropki lub romby i krawat o podobnym deseniu. To świetny sposób na stworzenie niebanalnej stylizacji z przymrużeniem oka!

Fot.: Shutterstock, Imaxtree

Napisz do autora: karolina.stola@allani.pl

Absolwentka dziennikarstwa zakręcona na punkcie mody. Fanka Karla Lagerfelda i książek o modzie. Z zamiłowania "lumpexoholiczka" i zbieraczka markowych dodatków. Uzależniona od czekolady i nakryć głowy.