Kategorie

Kombinezon w kolorze fuksji

Jak kupować ubrania przez Internet?

Masz ochotę na zakupowe szaleństwo w sieci, ale obawiasz się, że dostaniesz wadliwą lub nietrafioną odzież? Zerknij na nasz krótki poradnik — z nim kupowanie ubrań przez Internet nie będzie już straszne.

Internetowe zakupy to sama przyjemność: oszczędzamy czas, pieniądze, a zagraniczne marki i unikatowe butiki okazują się być w zasięgu naszej ręki (i portfela). To również dobra opcja dla tych, które nie lubią tłoku w galeriach handlowych i przymierzalniach czy poszukują oryginalnych kreacji. Nie musisz bać się zakupów w Internecie, bo większość sklepów w sieci prowadzi przyjazną politykę dla klientów. Wymarzona sukienka, płaszcz albo buty trafią wprost do Twoich drzwi, a Ty będziesz cieszyć się z udanych zakupów. Jeśli nadal jesteś niepewna, co do tej formy shoppingu, nasze wskazówki z pewnością Ci pomogą.

Przeczytaj regulamin sklepu internetowego

Każdy sklep internetowy ma swój regulamin, z którym koniecznie musisz się zapoznać, zanim rozpoczniesz zakupy. Dowiesz się, na jakiej zasadzie przysługuje Ci zwrot i wymiana towaru oraz ile masz na to czasu. Poznasz preferowany sposób płatności, koszty i rodzaj dostawy. Jeśli kupujesz w zagranicznym sklepie, najpierw sprawdź, czy akceptuje on wysyłki do Polski. Przy okazji warto rozejrzeć się po stronie internetowej. Być może właśnie organizowana jest jakaś promocja, możesz skorzystać z kodu rabatowego lub zyskać darmową wysyłkę przy spełnieniu określonych warunków.

Używaj filtrów wyszukiwania

Jeśli doskonale wiesz, czego szukasz, bez sensu tracić czas na przeglądanie setek różnorodnych produktów. Filtry wyszukiwania są użytecznym narzędziem, dzięki któremu dokładnie określisz parametry poszukiwanego przedmiotu. Możesz wybrać rozmiar, kolor, fason, rodzaj tkaniny, deseń, a także określić przedział cenowy.

Kupuj ubrania w swoim rozmiarze

W stacjonarnym sklepie ten problem nie istnieje — zdejmujesz ubrania z wieszaków i idziesz do przymierzalni, gdzie spokojnie je przymierzasz. Zakupy w internecie wymagają już określenia swojego rozmiaru, dlatego ważne jest, abyś wcześniej się zmierzyła. Zwracaj też uwagę na typ rozmiarówki. Pomocne będą także komentarze innych użytkowników, którzy często zaznaczają, czy rozmiary są standardowe, zaniżone czy przeciwnie — zawyżone.

Czytaj opisy produktów

Aby uniknąć rozczarowania, zawsze przed zakupem czytaj opisy produktów, które zawierają szczegółowe informacje. Dowiesz się z nich, z jakiego materiału zostało uszyte ubranie (skład jest ważny dla osób uczulonych na niektóre tkaniny), poznasz jego dokładne wymiary oraz kraj wyprodukowania.

Przyjrzyj się zdjęciom produktów

Nie ignoruj fotografii na stronach i zawsze dokładnie je oglądaj, zwłaszcza, jeśli przedstawiają modelkę noszącą dany produkt. Dowiesz się z nich, jak układa się tkanina oraz jak fason ubrania prezentuje się na sylwetce. Często sklepy internetowe zaznaczają wzrost modelki, dzięki czemu łatwiej przewidzisz rzeczywistą długość sukienki czy spódnicy na Twojej figurze.

Fot.: Instagram

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.