Kategorie

Jak malować brwi? Zobacz przydatny poradnik!

Brwi są niczym  rama dla obrazu, bo przecież dzięki nim twarz nabiera wyrazistości. Chcesz mieć idealne brwi ale nie wiesz, jak własnoręcznie je malować, by prezentowały się naturalnie i wyraziście? Poznaj przepis na brwi idealne!

Podkreślenie brwi  tylko z pozoru wygląda na skomplikowane. Dziś przygotowaliśmy dla Was wskazówki, jak odpowiednim makijażem, podkreślić, wymodelować brwi oraz odpowiednio je zaakcentować. Ku przestrodze – Internet przepełniony jest mnóstwem tutoriali karykaturalnych łuków – zbyt grubych, ostrych i nierównych, które nie tylko postarzają, ale i oszpecają twarz a takiego efektu nie chcemy uzyskać! Jeśli chcesz, aby Twoje brwi stały się Twoim atutem, a buzia nabrała uroku, zobacz w jaki sposób poświęcić im kilka minut każdego dnia.

Brwi na przestrzeni dekad

[su_youtube_advanced url=”https://www.youtube.com/watch?v=9_RPss7dwU4″]

Na przestrzeni lat moda i trendy na kształt i kolor brwi uległa znacznym modyfikacjom. Ewolucja w ich stylizacji była bowiem niezwykle dynamiczna i szalenie ciekawa. Dla przykładu, w latach 20-tych królowały cienkie, mocno wyregulowane brwi o owalnym kształcie. W szalonych latach 70-tych stawiano na naturalny wizerunek, zatem brwi nie podkreślano i nie modelowano. Z kolei w latach 90-tych nadawano im bardzo cienką linię i skracano w kącikach wewnętrznych oczu, co wyglądało nieestetycznie i optycznie je zmniejszało. Brrr! Na szczęście w kolejnych dekadach brwi zwiększały swoją objętość i stały się główny punktem makijażu. Teraz zaczęłyśmy je zapuszczać i podkreślać, by wyglądy jak najbardziej naturalnie.

Czym malować brwi?

Kredka, pędzle czy szczoteczka – te wszystkie gadżety pozwolą Ci uzyskać wymarzone brwi. Po ich wyregulowaniu, przeczesz je grzebykiem od maskary lub specjalnym, do brwi. Następnie przyciemnij je i zdefiniuj kształt. Pędzelek ze szczoteczką to świetny sposób na to, by po nałożeniu i rozprowadzeniu cienia poprawić ich kształt i przeczesać włoski. Naszym ulubieńcem jest skośny pędzelek do rysowania kresek. Ważne jest, by był dobrze ścięty i odpowiednio sztywny. Dzięki niemu możemy precyzyjnie namalować nawet pojedyncze włoski!

Dopasuj właściwy kolor

Decydując się na kredkę do brwi postaraj się, by była dopasowana do Twojej cery i koloru włosów. Właścicielki zarówno ciemnych jak i jasnych włosów powinny unikać czarnych cieni lub kredek, gdyż taki kolor doda lat oraz sprawi, że twarz nabierze srogiego wyrazu. Nawet jeśli z jakiś względów zdecydujemy się na ciemniejszą barwę, postawmy na rożne odcienie brązu. Blondynki powinny zdecydować się na jasne beże lub szare brązy. Brunetki oraz szatynki najczęściej mają gęste i bujne brwi, które nie potrzebują podkreślenia brwi kolorem, a wyłącznie odpowiedniego ich ułożenia. Jeśli Twoje brwi są zbyt rzadkie, warto wypełnić je ciemniejszym cieniem lub farbką dobranymi do koloru oczu i włosów.

Jak zrobić makijaż brwi w 2017 roku?

Aby Twoje brwi wpasowały się w najnowsze makijażowe trendy 2017 roku, postaw na  naturalność! Brwi nie potrzebują takiej perfekcji, jak chociażby wykonana na powiece eyelinerowa kreska. W tym wypadku ważne jest, by prezentowały się jak najmniej sztucznie. Aby podkreślić kształt brwi styliści radzą, by najpierw przygotować skórę dokładnie rozprowadzając podkład. Warto zwrócić uwagę na kształt brwi, gdyż źle wymodelowany nadaje niekorzystny wyraz twarzy. Brwi naturalnie bujne (jakie ma Lily Collins czy Cara Delevingne) są już od kilku sezonów wyjątkowo modne. Wymagają jedynie delikatnej regulacji i delikatnego uczesania za pomocą specjalnego grzebyka. Jeśli Twoje brwi są  po przejściach i wymagają zapuszczania, niestety trzeba namalować je od podstaw – najlepiej tuszem w postaci pasty. Dzięki niemu możemy wypełnić brew, a także narysować pojedyncze włoski. W przypadku mocno wyskubanego łuku, należy podkreślić go, malując delikatną  linię wzdłuż jego krawędzi.  Twoje brwi są rzadkie i mają pewne ubytki? Uzupełnij je dość twardą, specjalną kredką bardzo delikatnie muskając miejsca wymagające wypełnienia.

 

Fot.: Shutterstock, Youtibe

 

Napisz do autora: joanna.chabrzyk@allani.pl

Studia rozbudziły we mnie pasję do przegrzebywania otchłani Internetu i odnajdywania wartościowych informacji. Jestem zadeklarowaną minimalistką, która nie ulega krótkotrwałym trendom. Praca w Allani pozwala mi realizować się w dziale contentowym oraz rozwijać w dziedzinie mody. W wolnych chwilach zaczytuje się w blogach z pogranicza mody i nowych technologii. Staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i wydarzeniami z branży fashion. W wolnych chwilach sięgam po literaturę drogi.