Kategorie

neonowe futerko

Jak nie stać się ofiarą mody?

Interesujesz się modą i najnowszymi trendami, namiętnie czytasz pisma o modzie oraz przeglądasz blogi? Uważaj, możesz stać się ofiarą mody. Koniecznie sprawdź, jak uniknąć efektu fashion victim!

Projektant Oscar de la Renta jako pierwszy użył określenia fashion victim. Kreator nazwał ofiarami mody osoby, które ślepo podążają za trendami i nie mają swojego własnego stylu. W ich szafach znajdziemy głównie najgorętsze hity sezonu. Fashion victim noszą je tylko dlatego, że są modne. Takie dziewczyny zawsze chcą być na czasie i w zgodzie z najnowszymi trendami. Ty też tak masz? Poznaj 4 zasady, jak tego uniknąć oraz rozwiąż nasz quiz!
[quiz-cat id=”24676″]

Zasada 1

Nie kupuj ubrań i dodatków tylko dlatego, że są modne i mają je wszystkie it girls! Pamiętaj o tym, że nie każdy fason będzie dobrze leżeć na Twojej sylwetce. Podobnie jest w przypadku kolorów – nie wszystkie mogą pasować do Twojego typu urody. Gorące hity sezonu bardzo często szybko przemijają, nie warto więc w nie za dużo inwestować.

Zasada 2

Nie pozbywaj się z szafy ulubionych rzeczy, nawet jeśli nie znajdziesz ich w top 10 najnowszych trendów. Klasyczne ubrania i dodatki są zawsze dobrym wyborem! Stanowią idealną bazę do stylizacji, przydadzą się na wiele okazji. Nie warto rezygnować z wygodnych ubrań, w których czujesz się dobrze. Fashion victim, wraz z każdym nowym sezonem, musi wymienić większość swojej garderoby. Must have znikają jednak wraz z wyprzedażami, klasyki przetrwają znacznie dłużej.

Zasada 3

Znajomość trendów to nic złego – warto wiedzieć, co pojawi się w sklepach. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie ubrania i dodatki z wybiegów nadają się na ulicę. Twoja stylizacja nie powinna składać się z samych hitów sezonu. Wystarczy 1-2 elementy, by look był modny i na czasie. Nie warto również łączyć ze sobą kilkunastu różnych trendów w jednym outficie. Umiar i jeszcze raz umiar!

Zasada 4

Odnajdź swój styl! Dzięki temu Twoja szafa będzie spójna, a zarazem ułatwi Ci to tworzenie stylizacji. Fashion victim ślepo podążają za trendami, gdy modny jest grunge one go noszą, gdy boho także itd. Kopiują stylizacje blogerek i looki z pokazów, nie mają swojego własnego stylu. Baw się modą i trendami, ale nigdy nie rezygnuj ze swojego unikatowego wizerunku!

Fot.: Imaxtree, Shutterstock, EastNews

Napisz do autora: karolina.stola@allani.pl

Absolwentka dziennikarstwa zakręcona na punkcie mody. Fanka Karla Lagerfelda i książek o modzie. Z zamiłowania "lumpexoholiczka" i zbieraczka markowych dodatków. Uzależniona od czekolady i nakryć głowy.