Kategorie

Zobacz, jak modnie nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę

Jak nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę po ślubie? Podpowiadamy!

Kwestia tego, jak nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę po ślubie, choć wydaje się oczywista, może budzić wątpliwości. Najpierw o tym nie myślisz, przecież Twój ukochany spytał, czy spędzisz z nim resztę swojego życia. Podarował Ci piękny pierścionek zaręczynowy, na który od dawna czekałaś. Wydawać by się mogło, że noszenie go to sprawa oczywista, ale wkrótce na Twojej dłoni pojawi się również obrączka ślubna. Co wtedy?

Jeśli podczas planowania ślubu zaczęłaś się zastanawiać, jak nosić pierścionek zaręczynowy i obrączkę, by pasowało to do Twojego stylu i wyglądało gustownie, nie musisz się martwić! Poniżej znajdziesz zarówno popularne, jak i oryginalne sposoby, które bez wątpienia rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą zdecydować, który wariant będzie dla Ciebie najlepszy.

Na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy i obrączkę?

Mimo że dla wielu z nas odpowiedź na pytanie, na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy i obrączke, może wydawać się oczywista, wciąż wiele kobiet miewa związane z tą kwestią wątpliwości. W wielu państwach, takich jak np. Wielka Brytania, Francja czy Włochy, zarówno pierścionek zaręczynowy, jak i obrączka powinny znaleźć się na serdecznym palcu lewej ręki. Serdecznym, czyli tym najbliżej małego palca. Skąd ten zwyczaj? Otóż według starożytnych wierzeń żyła palca serdecznego u lewej dłoni prowadzi wprost do serca, stąd też w wielu narodowościach pierścionek zaręczynowy oraz obrączkę nosi się właśnie na nim.

Natomiast według zwyczajów przyjętych w Polsce, zarówno pierścionek zaręczynowy, jak i obrączka powinny znaleźć się na serdecznym palcu prawej ręki. Różnica wynika z historii. Otóż do 1864 roku wszystkie Polki nosiły obrączkę ślubną na lewej dłoni, natomiast wdowy na prawej. Po upadku powstania styczniowego na znak żałoby zdecydowały się przełożyć ją na drugą rękę, tak, jak i pierścionek zaręczynowy.

W noszeniu pierścionka zaręczynowego oraz obrączki na prawej ręce można znaleźć również pewną symbolikę, ponieważ to właśnie prawą rękę przykładamy do serca podczas przysiąg czy wyznań. Jest to również pomocne w kontaktach towarzyskich, gdy witamy się z nowo poznaną osobą. Podając sobie prawą rękę, od razu wiemy, czy dana osoba jest w związku małżeńskim, czy nie. Nie jest to jednak w żadnym stopniu przymus! Noszenie obrączki lub pierścionka zaręczynowego przed ślubem na innym palcu jest jak najbardziej dozwolone, jednak może być różnie interpretowane.

Jak nosić pierścionek zaręczynowy? Na lewej ręce!

Pierścionek zaręczynowy noszony na lewej ręce to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, na jakie decydują się kobiety po ślubie. Przekładają go wówczas na palec serdeczny u lewej dłoni, natomiast na prawej ręce spoczywa od tej pory obrączka. To doskonała propozycja dla tych pań, których pierścionek zaręczynowy oraz obrączka wykonane są z dwóch różnych materiałów. Co więcej, w ten sposób unikniesz także wrażenia „masywnej dłoni”, które jest prawdopodobne, jeśli zdecydujesz się nosić dwa bogato zdobione pierścionki na jednej ręce. Dzięki temu rozwiązaniu obydwie dłonie przyozdobione będą delikatnie i subtelnie.

Lubisz delikatną, minimalistyczną biżuterię? Zobacz, jak ją nosić, by prezentować się zjawiskowo.

Pierścionek zaręczynowy i obrączka na jednej dłoni

Wiele kobiet decyduje się na to, aby pierścionek zaręczynowy i obrączka spoczywały na jednej dłoni. W tym przypadku masz do wyboru dwie opcje. Albo założysz oba pierścionki na palec serdeczny, albo będziesz na nim nosić jedynie obrączkę, natomiast pierścionek zaręczynowy przełożysz na palec środkowy. W obu tych przypadkach musisz jednak zachować ostrożność. Po pierwsze, jeśli Twoje pierścionki zostały wykonane w różnych stylach i z odmiennych materiałów (na przykład pierścionek z białego złota i klasyczna obrączka z żółtego złota), takie rozwiązanie niestety się u Ciebie nie sprawdzi. Po drugie, warto także uważać w przypadku, gdy oba krążki są bogato zdobione.

Pierścionek zaręczynowy i obrączka zestawione na jednej dłoni mogą stworzyć wrażenie nadmiaru ozdób, a co za tym idzie – nie prezentować się korzystnie. Jeśli jednak zostały wykonane z podobnych materiałów i pod względem wyglądu tworzą zgrany duet, możesz śmiało nosić je na jednej dłoni! Jeżeli wiesz już, że obydwa pierścionki będą dla Ciebie tak samo ważne, pamiętaj o tym, by je do siebie dopasować. Dzięki temu będziesz mogła bez przeszkód prezentować obydwa.

Jak nosić pierścionek zaręczynowy na szyi lub nadgarstku?

Zastanawiasz się, jak nosić pierścionek zaręczynowy na szyi lub nadgarstku? Nie jest to rozwiązanie bardzo popularne, jednak posiada swoje zwolenniczki. Decydują się na nie szczególnie te kobiety, które nie przepadają za pierścionkami, jednak nie chcą rezygnować z pamiątki z zaręczyn. Jeżeli chcesz nosić swój pierścionek zaręczynowy na szyi, wystarczy, że przełożysz przez niego delikatny łańcuszek. Ważne, aby pasował kolorystycznie, dzięki czemu stworzy z nim modną całość. Obrączka ślubna pozostanie na palcu serdecznym na prawej dłoni, natomiast naszyjnik z pierścionkiem zaręczynowym będziesz mogła nosić w roli subtelnej ozdoby na co dzień! Równie ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem jest przyczepienie pierścionka zaręczynowego do bransoletki, jednak tutaj również musisz pamiętać o dopasowaniu jej do pierścionka.

Obrączka ślubna solo i pierścionek zaręczynowy na specjalne okazje

Obrączka ślubna solo to kolejne rozwiązanie dla kobiet, które nie przepadają za nadmiarem biżuterii na dłoniach i wolą zostawić pierścionek zaręczynowy na specjalne okazje. Wiele z nas po ślubie decyduje się po prostu zdjąć pierścionek zaręczynowy, gdyż w końcu spełnił on swoje zadanie i pora, by ustąpił miejsca obrączce. Mimo wszystko warto zakładać go od czasu do czasu na wyjątkowe uroczystości czy rocznice! Można też wykorzystać propozycje na stworzenie z niego gustownej biżuterii w formie naszyjnika czy bransoletki, co proponowaliśmy powyżej. Wiesz już, jak będziesz nosić swój pierścionek zaręczynowy i obrączkę? Zrób to w swoim stylu!

Stwórz stylizację na randkę z ukochanym!

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: olgakostecka27@gmail.com

Zakochana w modzie i wizażu, miłośniczka zwierząt, fanka muzyki R'n'B i hip-hop. Uwielbia podróże i odkrywanie nowych miejsc, a taniec jest jedną z jej małych pasji. Nie wyobraża sobie dnia bez kubka herbaty, wolny czas spędza przy dobrym filmie lub książce.