Kategorie

jak rozciągnąć szpilki

Jak rozciągnąć i rozchodzić szpilki? – skuteczne sposoby

Nowe szpilki okazały się za ciasne i niewygodne? Wcale nie musisz z nich rezygnować! Istnieje kilka skutecznych sposobów, które pozwolą Ci je odrobinę rozszerzyć. Nasz poradnik podpowie Ci, jak rozciągnąć za małe szpilki.

Czasem zdarza się nam kupić szpilki, które w sklepie wydawały się idealnie dopasowane, a po powrocie do domu stwierdzamy jednak, że są nieco za małe. Wiele z nas kupuje także buty z myślą, że po pewnym czasie się „rozchodzą”, w wyniku czego obuwie stanie się odrobinę większe i szersze. Jednak nie zawsze tak się dzieje. Nie masz możliwości wymienić nowej pary na większy rozmiar? Nie martw się na zapas. Istnieje kilka sposobów na rozciągnięcie szpilek, które mogą okazać się całkiem skuteczne! Z pewnością warto je wypróbować. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak rozciągnąć za małe szpilki.

Jak rozciągnąć szpilki ze skóry, zamszu lub ze sztucznego tworzywa?

Zanim przystąpisz do rozciągania swoich szpilek, zwróć uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. To bardzo ważny krok, którego z pewnością nie należy pomijać. Niektóre sposoby mogą bowiem uszkodzić obuwie wykonane ze skóry ekologicznej lub innych tworzyw sztucznych. Warto mieć to na uwadze, zanim wypróbujesz którąś z poniższych metod. Polecane przez nas sposoby będą skuteczne przede wszystkim w przypadku rozciągania szpilek ze skóry licowej oraz zamszowych modeli. Tego typu obuwie pod wpływem wody oraz ciepła można rozszerzyć nawet o jeden rozmiar. Jeśli więc chciałabyś rozciągnąć szpilki wykonane ze skóry lub zamszu, poniższe sposoby z dużym prawdopodobieństwem mogą okazać się skuteczne. W przypadku fasonów wykonanych ze sztucznych materiałów zalecamy zachować szczególną ostrożność.

Modne szpilki ze skóry i zamszu:

Jak rozciągnąć skórzane szpilki za pomocą wody?

Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz rozciągnąć skórzane lub zamszowe szpilki? Skuteczne mogą się okazać metody z wykorzystaniem wody, która sprawi, że materiał stanie się miękki i elastyczny. Pierwszym sposobem na rozciągnięcie za małych i ciasnych szpilek będzie założenie wilgotnych skarpet, a następnie wsunięcie stóp do butów. Pamiętaj jednak, że skarpety mają być jedynie odrobinę wilgotne, a nie ociekać wodą! Chodź w butach po domu przynajmniej przez godzinę. W przypadku niezadowalających rezultatów, może powtórzyć tę metodę. Alternatywnym sposobem na rozciągnięcie za małych szpilek będzie zwilżenie ich wnętrza wodą, a następnie założenie ich na grube skarpety.

W jaki jeszcze sposób można rozciągnąć ciasne, niewygodne szpilki ze skóry? Popularną metodą jest wykorzystanie lodu i zamrażarki. Aby nieco rozszerzyć szpilki, napełnij foliowe woreczki wodą, szczelnie je zawiąż i włóż do butów. Następnie umieść je w zamrażarce na kilka godzin. Woda po zmianie stanu skupienia zwiększy swoją objętość, dzięki czemu rozciągnie ciasne szpilki. Po wyjęciu załóż obuwie i pochodź w nim przez parę godzin. Woda ma wypełniać wnętrze szpilek, ale pamiętaj, że nie może być jej za dużo.

Rozciąganie za małych szpilek za pomocą pary wodnej

Jak rozszerzyć za małe szpilki ze skóry lub zamszu? Skuteczna może się okazać para wodna! Materiał butów pod jej wpływem stanie się bardziej miękki i plastyczny, dzięki czemu będziesz w stanie go odrobinę rozciągnąć. Wystarczy, że przytrzymasz przez jakiś czas za małe szpilki nad wrzącą wodą, a następnie pochodzisz w nich przez kilka godzin. Można również spróbować rozmiękczyć je ciepłym nawiewem z suszarki. Nie powinno to jednak trwać dłużej niż minutę! Następnie ubierz za małe szpilki i pochodź w nich przez jakiś czas. Pod wpływem ciepła materiał buta stanie się bardziej elastyczny, dzięki czemu lepiej dopasuje się do stopy.

Jak rozciągnąć buty szpilki za pomocą gazet?

Czy da się rozciągnąć niewygodne szpilki za pomocą gazet? Ten sposób cieszy się dużą popularnością i może okazać się całkiem skuteczny! Wystarczy, że za małe buty skropisz niewielką ilością wody lub rozmiękczysz je za pomocą pary wodnej. Następnie starannie wypchaj je starymi gazetami i poczekaj na przynajmniej jedną dobę. Zwilżone szpilki staną się miękkie, dzięki czemu łatwiej się rozciągną. Jeśli efekt okaże się dla Ciebie niesatysfakcjonujący, możesz powtórzyć tę metodę kilkakrotnie.

Niewygodne i ciasne szpilki? Użyj specjalnej pianki!

Skutecznym pomysłem może być także wypróbowanie specjalnej pianki do rozciągania obuwia. Taki produkt kosztuje jedynie kilkanaście złotych, a może okazać się naprawdę skuteczny. Aby rozciągnąć ciasne i niewygodne szpilki, spryskaj wnętrze buta w miejscu, które Cię uciska. Specjalny preparat sprawi, że skóra stanie się miękka i elastyczna. Następnie załóż szpilki i pochodź w nich przez jakiś czas. Ta metoda będzie świetnym wyborem w przypadku, gdy chcesz rozciągnąć szpilki jedynie w palcach, np. modne i eleganckie szpilki w szpic.

Jeśli żaden z powyższych sposobów nie okazał się skuteczny, ze swoimi butami udaj się do specjalisty. Szewc posiada odpowiedni sprzęt, za pomocą którego z powodzeniem rozszerzy Twoje szpilki. Profesjonalne urządzenie oddziałuje jedynie na problematyczne miejsca buta, dzięki czemu szpilka idealnie dopasuje się do Twojej stopy. Taka usługa nie jest droga, a jest bardzo skuteczna!

Propozycje stylowych modeli szpilek z katalogu Allani.pl:

fot. Shutterstock

Napisz do autora: olgakostecka27@gmail.com

Zakochana w modzie i wizażu, miłośniczka zwierząt, fanka muzyki R'n'B i hip-hop. Uwielbia podróże i odkrywanie nowych miejsc, a taniec jest jedną z jej małych pasji. Nie wyobraża sobie dnia bez kubka herbaty, wolny czas spędza przy dobrym filmie lub książce.