Kategorie

impreza świąteczna w biurze

Jak się ubrać na świąteczną imprezę w pracy?

Grudzień to miesiąc wielu pracowniczych imprez, poczynając od mikołajek, po firmową Wigilię i spotkania noworoczne. Problem pojawia się oczywiście przy wyborze odpowiedniej garderoby! Jak się ubrać, żeby pokazać swój styl, wciąż zachowując profesjonalizm w oczach szefa i współpracowników? Podpowiemy!

Twój ubiór oczywiście zależny jest od rodzaju organizowanej imprezy oraz miejsca, gdzie się ona odbywa. Niestety, to co pasuje na kameralne spotkanie w biurze, może być już nie na miejscu, jeśli wybieracie się na eleganckie spotkanie w restauracji. Trudność w doborze odpowiedniej stylizacji jest bardzo duża, ponieważ bardzo ciężko wpleść odrobinę świątecznego klimatu do zestawu utrzymanego w ramach biurowego dress codu. Dowiedz się, jakie stylizacje, w zależności od sytuacji, będą najbardziej adekwatne!

Impreza w godzinach pracy

 

Jeśli spotkanie świąteczne lub mikołajkowe zostało zaplanowane w godzinach pracy, to zastanów się wcześniej, czym możesz delikatnie urozmaicić swój codzienny strój tak, aby nie stracił formalnego charakteru. Sedno takiej stylizacji tkwi oczywiście w dodatkach, które nawet do najbardziej formalnego zestawu mogą przemycić odrobinę elegancji i świątecznego szyku. Najbezpieczniej w tym dniu postawić na cygaretki oraz koszulę, którą przyozdobisz delikatną biżuterią. Pamiętaj jednak, że nie może być ona zbyt ostentacyjna! Jeśli jednak w Twojej pracy nie obowiązuje bardzo sztywny dress code, to do sweterka załóż tym razem spódniczkę midi, która podkreśli odświętność sytuacji. Zwróć również uwagę na szczegóły – zrób delikatny makijaż i zadbaj o swoje dłonie, nie zapomnij również o lekkich perfumach, w końcu w ten dzień będziesz bliżej ze swoimi współpracownikami niż zwykle, chociażby przy składaniu sobie życzeń!

Nieformalna świąteczna impreza

Okres świąteczny to wspaniała okazja, żeby poznać bliżej swoich współpracowników i nawiązać z nimi mniej formalne relacje, dlatego tak chętnie w firmach organizowane są wszelkie imprezy integracyjne. Musimy jednak pamiętać, że nawet jeśli spotkanie ma całkowicie swobodny charakter i odbywa się np. po godzinach pracy w biurze, to nie możemy sobie pozwolić na zbyt wyzywający strój lub nadmiernie wylewne zachowanie. Bez względu na to, czy pracujesz w dużej czy niewielkiej firmie, to musisz pamiętać o regułach obowiązujących w świecie zawodowym. Dlatego na nieformalną imprezę załóż coś oryginalnego, jednak nie wyzywającego! Zapomnij o krótkich spódniczkach i głębokich dekoltach! Swój styl wyraź w pięknych, połyskujących tkaninach, np. aksamitach, ekoskórze oraz cekinach. Będziesz wyglądała zjawiskowo w mieniącej się spódnicy, która nawiąże klimatem do świątecznych lampek. Pamiętaj jednak, żebyś nie stała się konkurencją dla choinki i nie przesadziła z dodatkami! Delikatna biżuteria w zupełności wystarczy.

Eleganckie wyjście do restauracji

 

Twoja firma organizuje świąteczną kolację w wystawnej restauracji – oznacza to, że zdecydowanie obowiązuje Cię elegancki strój, który nie akceptuje jeansów czy mało formalnych swetrów. Dlatego najbezpieczniej postawić na klasyk i założyć na tę okazję małą czarną, która wzbogacisz dobrze skrojonym żakietem. Niestety jest prawdopodobieństwo, że będziesz wyglądała wtedy jak połowa kobiecego działu, dlatego możesz zrezygnować z czerni, na poczet innego stonowanego koloru. Szarości, burgund czy głęboki szmaragd to odpowiednie barwy na taką okazję. Bardzo ważny jest również krój sukienki, którą założysz! Postaw na proste fasony, które urzekają minimalizmem. Nie zapomnij oczywiście o szpilkach lub botkach na słupku – bez nich żadna elegancka stylizacja nie jest kompletna!

 

 

Fot.: EastNews

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.