Kategorie

spodnie jeansowe damskie

Jak skrócić spodnie ręcznie i bez maszyny? Mamy na to sposób!

Okazało się, że przypadkowo kupiłaś za długie spodnie? A może chcesz po prostu skrócić nogawki w starych jeansach? Nie ma problemu! Nie musisz oddawać ich do krawcowej. Bez problemu obetniesz je samodzielnie w domu, a my pomożemy Ci to zrobić. Zobacz, jak skrócić ręcznie spodnie bez użycia maszyny do szycia!

Jak szybko skrócić spodnie ręcznie? O tym musisz pamiętać, żeby ich nie zniszczyć!

białe spodnie damskie

Bez względu na to, czy chcesz odświeżyć stare za długie spodnie, czy po prostu kupiłaś nowy model, który poza zbyt długimi nogawkami leży na Tobie perfekcyjnie – wystarczy chwila wolnego czasu, aby łatwo je skrócić. Nie musisz mieć nawet pod ręką żadnych profesjonalnych akcesoriów – przyda się jedynie miarka i kreda, ewentualnie też taśma dwustronna. Nie wspominamy nawet o zdolnościach krawieckich, bo nasze sposoby na to, jak samemu skrócić spodnie ręcznie, sprawdzą się nawet w sytuacji, gdy nie używałaś wcześniej nitki i igły.

Aby jednak nie zniszczyć materiału, pamiętaj, że lepiej jeszcze raz skrócić spodnie, niż przesadzić. Jeżeli okaże się, że ucięłaś za dużo materiału, pozostaje jedynie przerobić je na >>szorty damskie<<. Czas sprawdzić, jak ręcznie skrócić spodnie!

Czy można skrócić za długie spodnie bez maszyny?

eleganckie spodnie damskie

Mamy dobrą wiadomość – jeżeli chcesz skrócić za długie >>spodnie<<, a nie masz w domu maszyny do szycia, to nie musisz się martwić. Istnieje wiele innych, równie skutecznych metod, dzięki którym szybko i bezproblemowo pozbędziesz się nadmiaru materiału. Niektóre z nich nie wymagają nawet użycia nożyczek. Jesteś ciekawa, jak skrócić spodnie bez maszyny? Poniżej znajdziesz nasze sprawdzone sposoby!

Jak obciąć za długie spodnie – instrukcja skracania nogawek nożyczkami krok po kroku

pomarańczowe spodnie damskie

Jak obciąć za długie spodnie? Najprostszym wyborem jest użycie nożyczek. Zadbaj o to, aby były odpowiednio ostre. W przeciwnym razie mogą nie poradzić sobie z grubszym materiałem, na przykład jeansem albo wełną. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie instrukcję, jak skrócić spodnie nożyczkami krok po kroku.

  1. Zacznij od przygotowania wszystkiego, czego możesz potrzebować w trakcie skracania – nożyczek, kredy i centymetra krawieckiego.
  2. Kolejnym krokiem jest rozłożenie za długich spodni na płaskiej powierzchni. Może być to stół albo podłoga.
  3. Zaznacz na jednej nogawce miejsce, w którym chcesz, aby kończył się materiał. Zmierz go centymetrem krawieckim, zaczynając od krawędzi dolnej nogawki. Teraz wystarczy odmierzyć taką samą długość na drugiej nogawce. Dzięki temu po obcięciu będą równe.
  4. Czas na cięcie! Skróć najpierw jedną, a następnie drugą nogawkę. Gotowe!

Jeżeli chcesz, to po zakończeniu obcinania za długich spodni możesz dodatkowo poszarpać nogawki. Użyj do tego pumeksu lub pilniczka. Równie świetnie poradzi sobie pęseta, z której pomocą wyjmiesz pojedyncze nitki.

Jak skrócić spodnie i zachować jednocześnie oryginalne zakończenie?

jeansy damskie

A jak skrócić >>spodnie jeansowe<<, aby zachować oryginalny dół? Wykonaj wszystkie powyższe kroki, a na zakończenie odetnij z pozostałości materiału po nogawkach krawędzie (wystarczy około 1 cm). Uważaj, aby nie przeciąć szwów! Gdy będą już gotowe, dopasuj je do zakończenia obciętych spodni (szwy muszą znajdować się w tym samym miejscu) i ostrożnie przyszyj.

Jak szybko skrócić spodnie bez obcinania – to banalnie proste!

podwinięte jeansy damskie

Boisz się, że uszkodzisz materiał? Wiemy, jak skrócić szybko spodnie ręcznie i bez obcinania. Możesz zacząć od najprostszego sposobu, czyli po prostu podwinąć nogawki. To najbezpieczniejsze rozwiązanie, które polecamy w szczególności niezdecydowanym dziewczynom. Jeśli boisz się, że będziesz żałować, że obcięłaś za długie spodnie – nie ryzykuj i podwiń materiał, zawijając go do środka albo na zewnątrz.

Jak jeszcze możesz skrócić spodnie bez obcinania? Za pomocą taśmy klejącej! Musi być dwustronna, aby można było uzyskać pożądany efekt. Podobnie jak w przypadku poprzedniej metody – musisz podwinąć nogawki. Przed tym przyklej taśmę w miejscu, w którym chcesz, aby się kończyły. Odklej warstwę zabezpieczającą, podwiń materiał i mocno go dociśnij. To świetna metoda dla dziewczyn, które szukają pomysłu, jak skrócić spodnie bez szycia i obcinania.

Gdy inne metody zawiodą, czyli jak jeszcze można samemu skrócić spodnie?

beżowe spodnie damskie

Co w sytuacji, gdy wszystkie metody zawiodą, a Ty nadal nie wiesz, jak skrócić spodnie ręcznie? Jeżeli nie udało Ci się uzyskać wymarzonej długości, najprostszym sposobem jest przerobienie ich na krótkie spodenki. Możesz też zafundować sobie specjalną taśmę termoprzylepną, którą przykleja się do materiału, a następnie nagrzewa gorącym żelazkiem. Po rozpuszczeniu kleju tkanina pozostaje na swoim miejscu nawet w trakcie prania.

 

Po przeczytaniu naszego artykułu wiesz już, jak skrócić spodnie ręcznie, i to nawet bez obcinania czy użycia maszyny. Z pomocą naszych wskazówek możesz odmienić nie tylko jeansy, ale także inne modele, w tym również spodnie materiałowe czy dresowe. W trakcie skracania możesz też podkręcić ich wygląd, dodając naszywki, przetarcia albo dziury. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia!

Sprawdź inne stylowe porady:

A może chcesz zafundować spodnie, które nie będą za długie? W takim razie sprawdź aktualną ofertę Allani.pl: