Kategorie

  • Allani
  • /
  • Porady stylistki
  • /
  • Jak wyczyścić płaszcz, aby go nie zniszczyć? Podpowiadamy, jak prać płaszcz wełniany i nie tylko!

Jak wyczyścić płaszcz, aby go nie zniszczyć? Podpowiadamy, jak prać płaszcz wełniany i nie tylko!

Jak wyczyścić i odświeżyć płaszcz w domu, aby usunąć z niego zabrudzenia i zmechacenia? Jak się okazuje – samodzielna pielęgnacja okrycia wierzchniego, zwłaszcza wykonanego z naturalnego materiału, wymaga ostrożności. Na szczęście mamy sprawdzoną metodę! Sprawdź, jak wyczyścić płaszcz z alpaki i wełny oraz odkryj praktyczne wskazówki, które przydadzą się w trakcie jego prawidłowego przechowywania.

Jak wyczyścić i odświeżyć płaszcz w domu? O tym musisz pamiętać!

płaszcz wełniany damski

Nie wiesz, jak wyczyścić płaszcz, aby go nie zniszczyć? Pierwszym i najważniejszym krokiem jeszcze przed rozpoczęciem odświeżania okrycia wierzchniego jest sprawdzenie metki. To właśnie tam znajdziesz informacje na temat prania, suszenia i ewentualnego prasowania każdego ubrania. Jeśli Twój model jest przeznaczony do czyszczenia chemicznego, to nie eksperymentuj ze sposobami na to, jak prać >>płaszcz damski<< w domu. Zamiast tego oddaj go w ręce profesjonalistów. Jeżeli jednak producent informuje, jak czyścić płaszcz w domu – koniecznie przestrzegaj jego instrukcji.

Czy można prać płaszcz w pralce? Uważaj, aby go nie zniszczyć

elegancki płaszcz damski camelowy

Zacznijmy od odpowiedzi na najważniejsze pytanie – czy można prać płaszcz w pralce? Jeśli producent umieścił taką informację na metce, to jak najbardziej. Warunek jest jeden – >>płaszcz z alpaki<<, wełniany i każdego innego materiału należy prać w odpowiednim programie. W przypadku naturalnych tkanin najlepiej sprawdzają się dedykowane ustawienia – program do wełny, kaszmiru czy delikatny. Równie dobrym pomysłem jest nastawienie pralki na pranie ręczne. Szukasz wskazówek, jak wyprać płaszcz, aby odzyskał swoją świeżość i estetyczny wygląd? Poniżej znajdziesz najlepszą metodę czyszczenia okryć wierzchnich!

Jak prać płaszcz z alpaki, wełniany i nie tylko? Wypróbuj najskuteczniejszą metodę czyszczenia okryć wierzchnich

płaszcz damski z alpaki

Jak prać płaszcz wełniany albo z alpaki? Najlepszym pomysłem jest pranie ręczne w delikatnym płynie przeznaczonym do naturalnych tkanin. W ten sposób nie tylko ochronisz materiał przed uszkodzeniem, ale także bez problemu usuniesz większe plamy. To także dobre rozwiązanie dla osób, które martwią się, że wyciągną z pralki zmechacony płaszcz.

Jak ręcznie czyścić płaszcz? Unikaj mocnego pocierania i zbyt gorącej wody. Zamiast tego pierz i płucz okrycie wierzchnie w tej samej temperaturze (maksymalnie 30 stopni), delikatnie ugniatając każdą część płaszcz.

A czy warto kupić płaszcz z alpaki? Sprawdź opinie i jego zalety!

Co po praniu, czyli jak suszyć wełniany płaszcz? Uzbrój się w cierpliwość

jasny płaszcz damski

Podpowiedzieliśmy Ci już, jak wyczyścić płaszcz. Pamiętaj jednak, że na czyszczeniu Twoje zadanie się nie kończy, bo materiał musi również wyschnąć. Jak w takim razie suszyć wełniany płaszcz? Tego typu okrycie wierzchnie, podobnie jak i jego odpowiedniki wykonane z innych materiałów, najlepiej suszyć na szerokim i solidnym wieszaku. Dzięki temu masz pewność, że nie powstaną żadne odgniecenia i zniekształcenia materiału.

Powieś płaszcz nad miską lub ręcznikiem, na które będzie mogła spadać woda. Nie wyciskaj jej nadmiaru! Unikaj też suszenia go w łazience, suszarce bębnowej lub na kaloryferze, bo w ten sposób narażasz naturalną tkaninę na zniszczenie. Zamiast tego uzbrój się w cierpliwość i daj materiałowi czas na samodzielne wyschnięcie.

Zmechacony płaszcz? Mamy na to sprawdzony sposób!

jak wyczyścić zmechacony płaszcz

Zmechacony płaszcz nie wygląda zbyt dobrze. Właśnie dlatego warto regularnie usuwać malutkie kuleczki i odpowiednio dbać o okrycie wierzchnie, aby uniknąć pojawiania się supełków materiału. Oczywiście, niektóre tkaniny, na przykład wybrane rodzaje wełny, są o wiele bardziej podatne na powstawanie zmechaceń.

Jak wyczyścić zmechacony płaszcz? Najlepszym pomysłem jest zainwestowanie w golarkę do ubrań, która w ciągu chwili usunie nieestetyczną warstwę na powierzchni materiału. Jeśli nie masz jej pod ręką, to możesz spróbować użyć zwykłej golarki elektrycznej. Rób to jednak z ostrożnością i nie przyciskaj mocno ostrza do materiału, bo możesz go uszkodzić.

Co ciekawe, na pojawianie się zmechaceń wpływa także to, jak czyścisz >>płaszcz wełniany<<. Jeśli robisz to w pralce, a producent umieścił na metce informację, że nie powinno się tego robić – możesz mieć pewność, że prędzej czy później materiał straci swój pierwotny wygląd. Podobnie jest w przypadku wieszania okrycia wierzchniego na kaloryferze.

Jak przechowywać wełniany płaszcz, aby posłużył Ci jak najdłużej? Poznaj nasze wskazówki

różowy płaszcz damski z alpaki

Jak się okazuje – na trwałość i niezmienny wygląd okryć wierzchnich wpływa nie tylko odpowiednie czyszczenie i suszenie. Równie ważny jest sposób jego przechowywania. Jeśli robisz to niewłaściwie, to wkrótce pojawią się zmechacenia i dziury spowodowane przez mole, a materiał płaszcza się odkształci.

Jak przechowywać wełniany płaszcz? Najlepszym pomysłem jest trzymanie go w suchym, zaciemnionym miejscu, które nie znajduje się bezpośrednio przy ścianie. Dlaczego? To właśnie tam istnieje największe ryzyko, że materiał zostanie zaatakowany przez mole i w efekcie podziurawiony. Dobrym pomysłem jest także zainwestowanie w specjalny pokrowiec, który zabezpieczy nie tylko wełniany płaszcz, ale także każde inne ubranie przed zniszczeniem.

 

Po przeczytaniu naszego artykułu wiesz już, jak wyczyścić płaszcz, czy można prać go w pralce oraz jak suszyć i przechowywać okrycia wierzchnie, aby zostały z Tobą jak najdłużej. Wystarczy odrobina wprawy i ostrożności, aby wiosenny czy zimowy model posłużył Ci przez wiele sezonów.

Mamy dla Ciebie więcej stylowych porad. Przeczytaj też:

Sprawdź, jakie płaszcze damskie znajdziesz na Allani.pl:

Napisz do autora: katarzyna.wendzonka@gmail.com

Absolwentka dziennikarstwa, copywriterka i miłośniczka kawy, która zamiast zatrudnienia w lokalnej redakcji wybrała pracę w internecie. W ciągu dnia pisze o modzie i nie tylko – żaden temat nie jest jej straszny, a w wolnych chwilach czyta wszystko, co wpadnie jej w ręce, próbuje swoich sił w kuchni i śledzi nowinki ze świata online.