Kategorie

jak być it-girl

Jak zostać it-girl? Poradnik niepoważny

Każda it-girl jest kochana, uwielbiana i pożądana! Chcesz być jedną z nich i cieszyć się popularnością, darmowymi prezentami i modnymi ubraniami? Zobacz, co wystarczy zrobić, aby osiągnąć swój cel!

Załóż konto na Instagramie

Nie masz jeszcze konta na Instagramie? Nie istniejesz! To Twoje okno na świat, potężne medium z pomocą którego dasz się poznać swoim fankom i przyciągniesz reklamodawców… Czym prędzej wymyśl ciekawą nazwę, która podkreśli Twoją wyjątkowość (koniecznie w języku angielskim) i wrzucaj fotki. Pamiętaj, aby dokumentować wszystko to, co robisz. Oczywiście, każde zdjęcie musi być wysmakowane, odpowiednio skomponowane i rozjaśnione instagramowym filtrem. Dlatego nie zdziw się, kiedy swoje poranne śniadanie będziesz fotografować przez 3 godziny, a do zwykłego selfie będziesz się starannie malować i czesać. Bycie it-girl wymaga poświęcenia.

Kupuj ubrania z wyraźnym logiem

Skoro masz dyktować trendy i być podziwiana, nie możesz nosić byle czego. Ubrania no name zakupione na pobliskim bazarku odpadają. Wyjątkiem są rzeczy vintage, ale pokazując je, musisz dokładnie zaznaczyć, jak bardzo wyjątkowy, oryginalny i unikatowy jest to element. Kompletując swoją garderobę, zabraj o to, aby wiele ubrań i akcesoriów miało widoczne logo. Pasek z złotymi inicjałami Gucci, T-shirt Guess i sneakersy Nike to Twój must have. Nie stać Cię na drogie rzeczy wprost od projektantów? Spokojnie, na internetowych portalach nabędziesz chińskie podróbki. Na zdjęciach na Instagramie nikt nie zauważy różnicy.

Podążaj za trendami

Jako it-girl musisz być na czasie: wiedzieć, co w modzie piszczy, co obecnie należy nosić oraz jakie ubrania wzbudzą zazdrość innych szafiarek. Liczą się trendy! To nic, że w bluzce z wydłużonymi rękawami wyglądasz jak ofiara, kaszkiet nie pasuje do kształtu Twojej twarzy, a białe botki wydają Ci się obciachowe. Jeżeli te ubrania są obecnie modne, musisz je nosić. Kropka.

Bywaj, imprezuj i pokazuj się

Imprezowanie, pojawianie się na otwarciach butików, premierach nowych kolekcji czy innych towarzyskich wydarzeniach jest wpisane w życie it-girl. Łap jak najwięcej okazji, pojawiaj się wszędzie, gdzie tylko się da i nawiązuj nowe kontakty. Dzięki temu zostaniesz zauważona przez media, zaprzyjaźnisz się z innymi it-girls, z którymi współpraca może być dla Ciebie korzystna oraz znajdziesz nowych sponsorów. Nie zapominaj o umieszczeniu przygotowań do imprezy oraz relacji na żywo na swoich kontach społecznościowych (nawet wtedy, gdy jesteś już pod wpływem alkoholu – taka relacja pokaże, jak bardzo jesteś zdystansowana).

Czytaj topowe magazyny o modzie

No dobrze, „czytaj” to za dużo powiedziane. Wystarczy, że tylko poprzeglądasz zdjęcia i pochwalisz się nowym numerem na Instagramie. Kolorowa okładka świetnie komponuje się z bukietem róż, filiżanką kawy i lekko nadgryziony crossaintem. Ważne, by Twoje fanki wiedziały, że moda to Twoje całe życie i nie traktujesz jej tylko powierzchownie. Czytanie świadczy przecież o inteligencji. A kiedy już poczujesz się na siłach, możesz pomyśleć o wydaniu własnej książki.

Fot.: Instagram, Imaxtree

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.