Kategorie

plaamkaa

Jaką masz figurę? Analiza sylwetki według Plaamki! – odwrócony trójkąt

Chcesz wiedzieć, jaką figurą jesteś i jak odpowiednio się ubierać, by wyrównywać proporcje sylwetki? Koniecznie zajrzyj do naszego cyklu dotyczącego analizy sylwetki i stylizacji!

Bardzo miło mi powitać Cię w ostatniej części cyklu dotyczącego analizy sylwetki oraz odpowiedniego doboru fasonów ubrań do każdej z figur. Poprzednie części znajdziesz poniżej, zachęcam Cię do zapoznania się z nimi. Zacznij od części pierwszej, by dowiedzieć się, jaką figurą jesteś. Następnie wybierz odpowiednią część cyklu i poznaj tajniki stylizacji!

Odwrócony trójkąt – podstawowe cechy

Obwód Twoich ramion i biustu jest zdecydowanie szerszy od obwodu bioder? Twoja talia nie jest wyraźnie zaznaczona? Jesteś szczęściarą, bo możesz pochwalić się zgrabnymi nogami? To znak, że jesteś odwróconym trójkątem, a ja dzisiaj podpowiem Ci, jak równoważyć proporcje przy tego typu sylwetce.

Popularne odwrócone trójkąty

Do przedstawicielek tej sylwetki należą przede wszystkim modelki i pływaczki – biodra są u nich zazwyczaj dużo węższe od górnych partii ciała. Do tego grona należą również Cameron Diaz, Maja Sablewska oraz Teri Hatcher.

Zacznijmy od góry…

Pamiętaj, że Twoją nadrzędną zasadą w kwestii stylizacji jest równoważenie proporcji. Co to oznacza? Musisz dodawać objętości biodrom, by wyrównać je optycznie z szerszymi ramionami. Natomiast aby nie dodawać dodatkowo objętości ramionom, zrezygnuj z wszelkiego rodzaju bufek, pagonów i innych tego typu ozdób. Niestety, najmodniejsze w tym sezonie falbany również idą w odstawkę. Wybieraj ubrania, które wysmuklą Twoje górne partie ciała, np. lejące żakiety (narzutki) czy ubrania z dekoltem w trójkąt. Stawiaj na ciemne kolory u góry, natomiast u dołu wybieraj jaśniejsze i w printy. Ale nie zapominaj o swoich atutach – podkreślaj biust!

Pora na dół…

Aby dodać nieco objętości w dolnych partiach sylwetki stawiaj przede wszystkim na spódnice długości midi – rozkloszowane oraz tulipany. Spodnie? Rurki typu push up oraz spodnie marchewki czy mom jeans są wręcz stworzone dla Ciebie! Przy ich pomocy zaokrąglisz biodra i podkreślisz zgrabne nogi.

 

Jakie buty?

Jak najbardziej kolorowe i przyciągające uwagę do Twoich boskich nóg!

Fot.: EastNews