Kategorie

Jakie buty nosić, aby zamaskować duże stopy?

Masz kompleksy z powodu swoich długich stóp? Z pomocą kilku modowych sztuczek możesz łatwo zapomnieć o tym problemie. Zobacz, jakie fasony butów będą dla Ciebie korzystne.

Nie każdą z nas natura obdarzyła malutki stópkami Kopciuszka. Niektóre z tego powodu mają okazje do narzekania. Większy niż standardowy rozmiar obuwia rodzi wiele stylistycznych dylematów – czasem trudno znaleźć odpowiednie buty, które nie zaburzą naszej sylwetki i nie uwydatnią i tak już zbyt dużych stóp. Co więcej, ponadprzeciętna długość nie polubi się z każdym obuwniczym trendem. Na szczęście, sytuacja nie jest beznadziejna, a modowe sztuczki i siła optycznych efektów także w tym przypadku potrafi zdziałać cuda.

Buty na obcasie

Nie jest żadną nowością fakt, iż obuwie na obcasie wysmukla sylwetkę, wydłuża nogi i zmniejsza stopy. Wysoki obcas wyszczupla stopę i prezentuje ją w najkorzystniejszym świetle. Dzięki niemu odgadnięcie Twojego faktycznego rozmiaru sprawi osobom postronnym trudność. Oczywiście, jeśli nie czujesz się na siłach, nie musisz sięgać po kilkunastocentymetrowe cienkie szpilki. Stabilny obcas typu słupek o wysokości ok. 5 cm jest dość wygodny i potrafi sprostać zadaniu.

Buty o zaokrąglonych czubkach

buty na dużą stope

Niestety, szpic, choć pięknie wysmukla stopę i prezentuje się efektownie, nie jest dla Ciebie. Buty z zaokrąglonymi czubkami wizualnie zmniejszą Twój rozmiar. To dobra propozycja zwłaszcza dla obuwia na płaskiej podeszwie. Baleriny i sztyblety z okrągłym zakończeniem nie będą wydawać się tak masywne i długie.

Buty z ozdobami

duża stopa jakie buty

Duże ozdoby umieszczone na przodzie buta są fantastycznym elementem, który nie tylko dekoruje, ale również optycznie zmniejsza stopę. Designerskie dodatki odwracają uwagę i często zasłaniają większą partię szpilek czy botków. Dlatego bez ograniczeń sięgaj po wszelkie kokardy, klamry, frędzle i inne dekoracje i pamiętaj, że im większy ich rozmiar, tym wizualnie osiągniesz lepszy efekt.

Buty w ciemnych kolorach

botki duże stopy

Zabawa kolorem jest jedną z podstawowych modowych sztuczek. Skoro powszechnie wiadomo, że czerń wyszczupla, zastosuj ją także w swoim obuwiu. Oczywiście, sięgaj też po inne nasycone i ciemne barwy. Jesienią i zimą świetnie sprawdzą się granaty, ciemne brązy, burgundy i popiele. Zrezygnuj z lakierowanych i błyszczących materiałów, które mocniej wyeksponują długą stopę. Zgrabne botki w ciemnym kolorze na obcasie i z zaokrąglonym czubkiem powinny być Twoim priorytetem.

Poznaj więcej sposobów na udaną stylizację >>

Fot.: Gettyimages, Imaxtree

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.