Kategorie

  • Allani
  • /
  • Eventy
  • /
  • Jedyny taki pokaz mody w Krakowie – Fashion Night Juwenalia UEK 2018
Juwenalia UEK 2018

Jedyny taki pokaz mody w Krakowie – Fashion Night Juwenalia UEK 2018

Fashion Night to jedno z wydarzeń odbywających się w ramach Juwenaliów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i największy studencki projekt modowy w Polsce. Jego celem jest promowanie młodych, zdolnych, polskich projektantów oraz pomoc w budowaniu ich własnej marki. Na wybiegu zobaczymy kolekcje nie tylko w stylu eleganckim, ale także streetwearowym.

Pierwszy pokaz odbył się w 2009 roku i z każdą kolejną edycją przyciąga coraz większe grono zainteresowanych. W ubiegłym roku gościliśmy na wydarzeniu około 600 osób, a jedną z czołowych projektantek była Laura Filip, której kolekcje noszą m.in. Michał Szpak, Sarsa oraz Natalia Nykiel. Gośćmi pokazu są ludzie z branży modowej, świata biznesu, teatru, kina, ale również blogerzy, znani vlogerzy, czyli najogólniej ujmując influencerzy. Dużą część widowni stanowią krakowscy studenci śledzący panujące obecnie trendy w modzie. W tym roku mamy okazję współpracować m.in. z OTCF (właściciel marki 4F), Intellio Designers, Dream Factory, Orzo, Hean, Curyło Salon Academy.

Finał projektu odbędzie się 7 maja 2018  o godzinie 18:00 w Hali Sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Swoje kolekcje zaprezentuje 9 projektantów. W tym dniu odbędą się także warsztaty i prelekcje związane z tematyką modową zorganizowane wraz z naszymi Partnerami oraz gośćmi specjalnymi np. Fotografia modowa, Współczesne trendy w modzie, „Życie influencera od kuchni” poprowadzone przez youtuberke Klatex, czy warsztaty makijażowe. Dla każdego gościa przewidziane są upominki.

Na bieżąco o szczegółach można dowiadywać się z wydarzenia na Facebooku. Serdecznie zapraszamy ! 

Fot.: Materiały prasowe

 

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.