Kategorie

  • Allani
  • /
  • Włosy
  • /
  • Jesienne problemy z włosami – jak rozwiązać?
rozpuszczone włosy

Jesienne problemy z włosami – jak rozwiązać?

Jesienne warunki atmosferyczne mogą pogorszyć stan naszych włosów. Silny wiatr, deszcz… Te czynniki nie wpływają dobrze na delikatne kosmyki. Z jakimi problemami borykamy się w okresie jesienno-zimowy? Zobacz!

Wilgotne powietrze i klimatyzacja nie działają korzystnie na naszą fryzurę. Włoski stają się suche i zniszczone, bardzo trudno je ułożyć. Pojawia się także mnóstwo innych problemów. Mamy dla Was S.O.S na jesienne kłopoty z włosami!

Elektryzowanie

Przesuszone, długie i zniszczone włosy mają tendencję do elektryzowania się. Szczególnie jest to widoczne gdy nosimy nakrycia głowy, czy swetry zakładane przez głowę. Jak temu zapobiec? Stosuj odżywki o działaniu antystatycznym lub kosmetyki z dodatkiem jedwabiu. W tej sytuacji pomoże również używanie suszarki z funkcją jonizacji. Zadbaj odpowiednio o szczotkę i grzebień – umyj je w płynie do płukania, albo szamponie.

Puszenie się włosów

Zwłaszcza właścicielki kręconych włosów muszą walczyć z puszeniem. Za duża wilgotność powietrza sprzyja „puchowi”. Jak poradzić sobie z odstającymi kosmykami? Po umyciu pozwól włosom wyschnąć samoistnie, nawilżaj je oraz nakładaj produkty anti-frizz i z dodatkiem silikonu. Te zabiegi pozwolą ujarzmić puszenie! Unikaj wycierania fryzury ręcznikiem, a także używania suszarki.

Problemy z końcówkami

Wiele kobiet ma kłopot z rozdwajającymi się końcówkami. Używanie prostownicy, częste farbowanie włosów, zła dieta… Przyczyn może być wiele. W okresie jesiennym stan włosów może się jeszcze bardziej pogorszyć. Klimatyzacja oraz silny wiatr dodatkowo działają na niekorzyść, widać mocniejsze przesuszenie kosmyków. Używaj specjalnych serum na końcówki, ogranicz zabiegi stylizacyjne do minimum. Warto co jakiś czas podciąć włoski. Pamiętaj o nawilżaniu, to bardzo istotne!

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: karolina.stola@allani.pl

Absolwentka dziennikarstwa zakręcona na punkcie mody. Fanka Karla Lagerfelda i książek o modzie. Z zamiłowania "lumpexoholiczka" i zbieraczka markowych dodatków. Uzależniona od czekolady i nakryć głowy.