Kategorie

  • Allani
  • /
  • Redakcja poleca
  • /
  • Jeśli nie widziałaś jeszcze tych zdjęć, to prawdopodobnie jesteś mugolem
harry potter

Jeśli nie widziałaś jeszcze tych zdjęć, to prawdopodobnie jesteś mugolem

Na świecie są dwie kategorie osób – Ci, którzy nigdy nie poczuli magii Hagwartu oraz Ci, którzy całkowicie zatracili się w jego historii. Jeśli należysz do tej drugiej grupy i potteromania całkowicie zawładnęła Twoim umysłem, to sugerujemy nie uczyć się oklumencji, tylko jeszcze mocniej wkroczyć w świat Harry’ego. Pomoże Ci w tym nowy profil na Instagramie, na którym moda zderza się z historią czarodziejów. 

GryffinDIOR – profil dla prawdziwych czarodziei

Przez szkolne mundurki  zatraciło się w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart, pojęcie mody, czy stylu. Strój uczniów został ujednolicony, a jedyną innowacją były barwy domów, czy szaty wyjściowe zarezerwowane na wyjątkowe okoliczności. Zresztą nie ma co się dziwić, jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, że w perspektywie walki z „Sam Wiesz Kim”, mało kto skupiał się czy przypadkiem nie popełnia swoim strojem modowego faux pas. Jednak gdyby tak zrzucić z bohaterów brzemię potyczki w imię dobra i pozwolić im odrobinę poszaleć ze swoją garderobą? Na taki pomysł wpadła założycielka kreatywnego profilu @Gryffindior, która bohaterów magicznego świata postanowiła ubrać w luksusowe kolekcje domu mody DIOR. Wyobraź sobie, że Harry, Ron i Hermiona w zakurzonej bibliotece czytali najnowsze wydanie Vogue, zamiast księgi zaklęć, a stroje kupowali w Net-a-Porter, a nie w zatłoczonym salonie Madame Malkin. Jesteś w stanie uwierzyć w taki scenariusz?

⤵️Kliknij w strzałki i zobacz więcej zdjęć⤵️ 

Rachel Bernstein – to właśnie ona odpowiedzialna jest za stworzenie profilu, na którym magia Harry’ego Pottera łączy się ze światem high-fashion. Autorka przeróbek wybrała z filmu serię zdjęć i oczywiście bohaterów, którzy stylizacyjnie najbardziej pasują do luksusowej koncepcji Christiana Diora. Ich zakurzone, workowate szaty zamieniła na ekskluzywne stylizacje, wyciągnięte wprost z najnowszych kolekcji francuskiego domu mody. Przyznajcie, że w takim wydaniu nawet sama profesor McGonagall prezentuje się jak bywalczyni Fashion Weeków, a Dumbledor w okularach i skórzanym berecie Diora nabrał młodzieńczego i cool wyglądu.

Stylowy płaszczyk jak u profesor McGonagall: 

Beret w stylu profesora Dumbledore: 

Sweterek inspirowany Harrym Potterem: 

Połączenie mody i Harry’ego Pottera

Autorka przeróbek nie zapomniała również o naszych młodszych bohaterach i w luksusową linię domu mody „ubrała” również kluczowych bohaterów przygód o „chłopcu, który przeżył”, czyli Hermionę, Harry’ego, Rona, Nevilla i Lunę. Przyznajcie, że inwencja twórcza założycielki @Gryffindior jest imponująca, a stroje perfekcyjnie dobrane pod charakterystykę postaci. Mimo że czarodziejskie szaty Hogwartu miały swój niepowtarzalny klimat, to przyznajcie, że zobaczenie czarodziejów w odmiennej stylistyce jest na swój sposób magiczne!

⤵️Kliknij w strzałki i zobacz więcej zdjęć⤵️ 

Sweterek z frędzlami a’la Hermiona Granger:

Sweterek apres ski inspirowany Nevillem Longbottomem: 

Płaszczyk w stylu Dior Hermiony Granger: 

Jak myślicie, który bohater Harry’ego Pottera ma największe zadatki na ikonę mody? Napiszcie nam w komentarzu! 

Fot.: Instagram @gryffindior, EastNews

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.