Kategorie

  • Allani
  • /
  • Gwiazdy
  • /
  • Kim jest Wonder Woman, czyli 7 faktów o Gal Gadot!
ciekaowstki o gal gadot

Kim jest Wonder Woman, czyli 7 faktów o Gal Gadot!

Z dnia na dzień stała się idolką milionów kobiet na całym świecie i obiektem westchnień mężczyzn. Kim jest Gal Gadot, nowa superbohaterka XXI wieku? Sprawdźcie sami!

Fakt 1

Kim jest ta ciemnowłosa piękność? To pytanie zadawali sobie wszyscy, jak tylko świat obiegła wiadomość, że o dobro ludzkości zawalczy Gal Gadot – modelka i aktorka. Zanim pojawiła się w Hollywood, izraelscy widzowie mogli ją oglądać w serialach i rodzimych mini produkcjach. Zadebiutowała w takich filmach jak Szybko i wściekle, Ekipa czy Nocna randka. Miała zostać dziewczyną Bonda w filmie Quantum of solance, ostatecznie rola przypadła jednak Oldze Kurylenko.

Fakt 2

Gal Gadot zadebiutowała w roli wojowniczej Amazonki w filmie Batman vs Superman. Jej wybór nie obył się bez kontrowersji. Nieznana szerszej publiczności gwiazda dla wielu wydawała się być za stara (ma 32 lata), a w dodatku fanom komiksu nie spodobał się jej wyrazisty akcent. Po najnowszym filmie z jej udziałem, w którym zagrała główna rolę tytułowej Wonder Woman, nie ma wątpliwości – stała się ulubienicą Ameryki!

Fakt 3

Choć początkowo niezbyt interesowała się modą, to okazało się, że w tej dziedzinie może odnieść dość duży sukces. W wieku zaledwie 18 lat Gadot została wybrana Miss Izraela, w 2004 roku reprezentowała swój kraj w konkursie Miss Universe. Jak się przyznaje po latach, udział ten był kompletnym przypadkiem i zbiegiem okoliczności. Kwalifikacje do Miss Universe uparcie sabotowała, gdyż jej plan na życie był całkiem inny.

Fakt 4

With this guy, I’m always the champion. Big love to my trainer Ruda! ??

Post udostępniony przez Gal Gadot (@gal_gadot)


Gdy Gal skończyła 20 lat, przystąpiła do Izraelskich Sił Obronnych, gdzie spędziła 2 lata. Co ciekawe, Izrael jest jedynym krajem, który nakłada na kobiety obowiązek odbycia służby wojskowej, a poborem objęci są wszyscy obywatele powyżej 18 roku życia. To właśnie w wojsku nauczyła się strzelać i walczyć wręcz, a już po trzech miesiącach została instruktorką w wojskowym obozie treningowym. Jednak żeby sprostać roli Wonder Woman musiała przejść szkolenie z Kung Fu, capoeiry, kickboxingu i jiu jitsu, co z pewnością nie sprawiło jej żadnych trudności. Aktorka wydaje się być doskonałym wyborem, prawda? 😉

Fakt 5

Gal ma rodzinę iście międzynarodową, jej krewni pochodzą m.in. z Białorusi, Niemiec, Litwy i Polski. Tak! Możemy być z niej dumni, bowiem jej babcia od strony ojca jest Polką i mieszka w Warszawie. Co więcej, imię Gal po hebrajsku oznacza falę, a jej nazwisko… wybrzeże.

Fakt 6

Gal Gadot poznała swojego męża, Yarona Varsana, właściciela firmy deweloperskiej, w dość niecodziennym miejscu, bo na pustyni. Jak wspomina w wywiadach: „to była dziwna impreza na pustyni z jogą, czakrami i zdrowym jedzeniem”. Para jest ze sobą już ponad 10 lat i ma dwie córeczki – Almę i Maię. W 2015 roku małżeństwo sprzedało luksusowy hotel w Tel-Awiwie za 26 milionów dolarów rosyjskiemu miliarderowi, Romanowi Abramowiczowi. Ten z kolei postanowił zamienić go w prywatną rezydencję. Kto bogatemu zabroni, hmm?

Fakt 7

Izraelska aktorka na wielkie gale zrezygnowała z noszenia eleganckich szpilek, na na rzecz płaskiego obuwia, co wzbudziło ogromne zdziwienie. W końcu przyjęło się już, że gwiazdy na specjalne eventy pozują w niezwykle drogich butach na wysokim obcasie. Na premierę filmu aktorka jednak wybrała wygodne sandałki z sieciówki… na płaskiej podeszwie. Niezwykle praktyczne podejście, prawda? Internautkom spodobał się ten pomysł, doceniły one wybór Gal. Tym samym stała się idolką „zwykłych” kobiet!

Fot.: Instagram, Eastnews

 

Napisz do autora: joanna.chabrzyk@allani.pl

Studia rozbudziły we mnie pasję do przegrzebywania otchłani Internetu i odnajdywania wartościowych informacji. Jestem zadeklarowaną minimalistką, która nie ulega krótkotrwałym trendom. Praca w Allani pozwala mi realizować się w dziale contentowym oraz rozwijać w dziedzinie mody. W wolnych chwilach zaczytuje się w blogach z pogranicza mody i nowych technologii. Staram się być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i wydarzeniami z branży fashion. W wolnych chwilach sięgam po literaturę drogi.