Kategorie

  • Allani
  • /
  • News
  • /
  • Kolekcja Louis Vuitton x Supreme zadebiutowała na wybiegu w Paryżu!
Kolekcja LOUIS VUITTON X SUPREME właśnie zadebiutowała na wybiegu

Kolekcja Louis Vuitton x Supreme zadebiutowała na wybiegu w Paryżu!

Współpraca luksusowego domu mody Louis Vuitton z kultową streetwearową marką Supreme zaskoczyła wszystkich! Po głośnej rozprawie o plagiat, nikt nie spodziewał się, że marki stworzą wspólną kolekcję! Zobaczcie pierwsze efekty ich współpracy!

Mariaż dwóch brandów potwierdziły już na początku roku fotografie produktów sygnowanych LV i Supreme, krążące w sieci, a także zdjęcia zrobione na backstage’u przez modela zaproszonego na przymiarki. Plotki o współpracy dwóch gigantów pojawiły się jednak wcześniej. Stało się to po niefortunnym poście, jaki umieścił na Instagramie Kim Jones, dyrektor kreatywny męskiej linii francuskiego domu mody. Na zdjęciu widniała charakterystyczna naklejka Supreme, na tle monogramu LV. Pomimo że Jones szybko usunął post, w Internecie zawrzało. Wspólny projekt potwierdził więc wkrótce w wywiadzie dla WWD, mówiąc: Nie wyobrażam sobie Nowego Jorku bez ducha Supreme. Louis Vuitton nie po raz pierwszy podjął współpracę w duchu pop artu. Dla tego domu mody tworzyli w przeszłości tacy artyści i projektanci, jak Scott Campbell, Takashi Murakami czy Yayoi Kusama. Każda z kolaboracji była ogromnym sukcesem i wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie w przypadku kolekcji Louis Vuitton x Supreme!

Kapsułowa kolekcja inspirowana Nowym Jorkiem została zaprezentowana podczas paryskiego Fashion Week’a, zachwycając zarówno fanów mody z wyższej półki, jak i zwolenników streetwearu. Wszyscy zapomnieli już o konflikcie z 2000 roku, kiedy to marka Supreme bezprawnie umieściła monogram LV na swoich deskach.

Finale from the #LouisVuitton Men’s Fall-Winter 2017 Fashion Show by @MrKimJones. #LVMenFW17

Film zamieszczony przez użytkownika Louis Vuitton Official (@louisvuitton) 19 Sty, 2017 o 12:10 PST

 Logo Supreme na męskich akcesoriach

Za hity kapsułowej linii LV x Supreme już zostały uznane oryginalne nerki i męskie torby. Finalnie w skład kolekcji weszło sześć rodzajów męskich toreb z czerwonej i czarnej skóry oraz materiału moro z logo Louis Vuitton i Supreme. W kolekcji zwracały uwagę kurtki i szaliki z monogramem, które również pojawią się w butikach francuskiej marki, dokładnie 17 lipca tego roku. Jones zapowiedział, że poza flagowymi butikami, wyjątkowa linia LV x Supreme będzie dostępna w specjalnie na tę okazję uruchomionych sklepach.  

 

Fot.: imaxtree, instagram

Napisz do autora: katarzyna.sekscinska@allani.pl

Od ponad 10 lat związana z branżą Fashion jako manager, VM, stylista, dyrektor kreatywny i wykładowca akademicki. Z wykształcenia specjalista ds. PR i Corporate Identity. Traktuję modę jako sztukę wyrażania emocji i jeden z kluczy do realizacji marzeń i życiowych celów. Hołduję zasadzie ‘less is more’ czyli prostym rozwiązaniom w budowaniu garderoby i etycznemu podejściu do mody. Praca wymaga ode mnie dużych pokładów kreatywności, więc w wolnym czasie wyłączam telefon i komputer, bycie offline to dla mnie najlepszy relaks.

One Comment