Kategorie

czy nosić koszulę z krótkim rękawem

Kontrowersyjna rzecz — koszula z krótkim rękawem

Przez jednych znienawidzona, przez innych uwielbiana — koszula z krótkim rękawem od lat wzbudza kontrowersje. Nie wiesz, czy możesz ją nosić? Sprawdź, kiedy jest dopuszczalna, a jakich sytuacja lepiej odłożyć ją na dno szafy!

Kiedy nie zakładać koszuli z krótkim rękawem?

Zacznijmy od omówienia okazji, kiedy koszula z krótkim rękawem jest niedopuszczalna. Przede wszystkim nie zakładaj jej do stylizacji formalnych. Krótki rękaw, krawat, spodnie z kantem i marynarka to nie jest dobre połączenie. Wręcz przeciwnie, w ten sposób łatwo upodobnisz się do wąsatych wujków, których widziałeś dawno temu na weselu swojej kuzynki. Pracujesz w biurze? Idziesz na ważne spotkanie? Będziesz gościem na ślubie? Włóż tradycyjną koszulę z długim rękawem. Wysokie temperatury i żar lejący się z nieba nie są żadnym usprawiedliwieniem. Wówczas Twoim ratunkiem mogą być wyłącznie podwinięte rękawy i lekkie tkaniny.

Na jakie sytuacje koszula z krótkim rękawem jest odpowiednia?

Określmy sprawę jasno: koszulę z krótkim rękawem możesz bez obaw nosić w sytuacjach nieformalnych, na które najczęściej wybierasz casualowe ubrania. Przejażdżka na rowerze, wakacyjny urlop, grillowanie ze znajomymi są idealnymi momentami na taki strój. Możesz więc spokojnie się zrelaksować i nie przejmować, że zostaniesz skrytykowany za swój ubiór.

Jak wybrać idealną koszulę z krótkim rękawem?

Koszula z krótkim rękawem jest trudnym fasonem, który ciężko dopasować do sylwetki. Wybierając konkretny model, musisz zwrócić uwagę nawet na najdrobniejszy szczegół. Przede wszystkim długość rękawów: nie mogą sięgać do łokcia, bo będziesz wyglądać groteskowo. Z kolei długość do połowy bicepsa może okazać się zbyt krótka, dlatego najlepiej przymierzyć koszulę i ocenić swój wygląd w lustrze. Jeśli mówimy o rękawach, równie ważna jest ich szerokość. Obszerne rękawy zniekształcą Twoje proporcje, natomiast w opiętych każdy będzie myślał, że pożyczasz ubrania od młodszego brata. Zwróć uwagę także na tkaninę i wzór. Skoro ten typ koszuli nadaje się tylko do luźnych stylizacji, zadbaj o to, aby materiał nie był zbyt elegancki. Celuj w len i bawełnę o płóciennym splocie i nie bój się printów. Właśnie tylko takie koszule mogą być pokryte egzotycznymi motywami kojarzącymi się z wakacyjnym klimatem.

Dla zwolenników klasyki

Dla indywidualistów

Jeśli spodobały Ci się koszule z krótkim rękawem, teraz możesz kupić je w obniżonych cenach! Masz czas tylko do 3 maja.

Zobacz modne męskie koszule z krótkim rękawem >>>

Fot.: Imaxtree

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.