Kategorie

vichy

Najmodniejszy wzór sezonu – kratka vichy

Ten sezon należy do printów! Na naszych ubraniach zagoszczą kwiaty, orientalne wzory oraz nieśmiertelna krata vichy, która inspiruje projektantów już od dziesiątek lat. Zobacz tegoroczną wariację na temat tego charakterystycznego wzoru!

Kratka vichy, znana również pod nazwą gingham, to jedna z najmniej skomplikowanych kratek, powstałych z przecinających się pasów dowolnego koloru i bieli. Ten symetryczny wzór często kojarzony jest z obrusem lub ścierką kuchenną, jednak nie każdy wie, że to jeden z najbardziej klasycznych printów w modzie! Już w 1939 roku suknię wykonaną z materiału zdobionego błękitno-białą kratką vichy mogliśmy podziwiać na Judy Garland w kultowej produkcji Czarnoksiężnik z Oz. Później modę na nią wylansowała sama Brigitte Bardot, która była wierną fanką stylizacji z wykorzystaniem tego wzoru. Jej miłość do kratki vichy była tak ogromna, że ubrała ją nawet na własny ślub, inspirując tym kobiety na całym świecie!

Kratka vichy – jak nosić

Moda na kraciaste stylizacje powraca w tym sezonie! Ten mocno graficzny wzór może wydawać Ci się problematyczny w stylizowaniu, jednak jeśli postawisz na umiar, to okaże się on niezwykle efektowny! Kratka sama w sobie przyciąga wzrok, dlatego niech króluje w Twoim zestawie. Połącz ją z monochromatycznymi i jednolitymi dodatkami, które „uspokoją” mocny wzór. Możesz zestawić ją również z jeansami! Trendsetterki szczególnie upodobały sobie zestawienie kratki gingham z mom jeans lub mocno przetartymi spodniami! Vintage i vichy to niezwykle zgrane połączenie. Na jaki element garderoby zdobiony kratką najlepiej się zdecydować? Wzór ten pięknie prezentuje się na romantycznych bluzkach z okrytymi ramionami oraz subtelnych sukienkach, które podkreślą Twój dziewczęcy seksapil. Jeśli chcesz wzmocnić ten efekt, wybieraj modele przyozdobione delikatną falbanką lub kobiecymi wiązaniami, układającymi się w efektowną kokardę. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji utrzymanych w tym modnym trendzie:

 

Zobacz podobne produkty:

Fot: Imaxtree, Instagram

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.