Kategorie

  • Allani
  • /
  • Męski styl
  • /
  • Książę William łysy! Jak Ci się podoba jego nowa fryzura?
Książę William łysy

Książę William łysy! Jak Ci się podoba jego nowa fryzura?

Książę William wywołał prawdziwą burzę w mediach, pokazując się publicznie w całkiem nowej fryzurze… Czyżby pogodził się z faktem, że nigdy nie będzie mieć bujnej czupryny?

Książę William pokazał się w nowej fryzurze!

Gdy Kate i William wychodzą gdzieś razem, zwykle to właśnie na nią skierowane są oczy wszystkich. Jednak tym razem to na księciu Williamie skupiła się uwaga mediów. A wszystko za sprawą jego nowej fryzury. Już od bardzo dawna następca tronu zmagał się ze sporymi zakolami, które z roku na rok drastycznie się pogłębiały. Nic zatem dziwnego, że miał dość swojej niefortunnej fryzury i zdecydował się na mocną zmianę wyglądu. Zgolenie głowy pochwalają wszyscy w rodzinie królewskiej. Pozbycie się włosów odjęło mu kilku lat, a dzięki temu prostemu zabiegowi postępująca łysina nie będzie aż tak widoczna.

 

Krawaty i muszki idealne do garniturów:

Co na to księżna Kate?

Jak się jednak okazuje, łysienie u mężczyzn to dziedziczna przypadłość w rodzinie królewskiej. Większość stryjów księcia, a nawet jego ojciec (książę Karol) zmagali się z podobnym problemem. Jego słynny żart na ten temat zdążył już obiec cały internet:

Zazwyczaj kiedy twoje dzieci dorastają, stają się wyższe od ciebie i mogą zobaczyć twoją łysinę. W naszym przypadku ja mogę ją zobaczyć też u niego.

W dowcipnych przytykach nie ustępowała również księżna Kate, która podobno w 2014 roku w czasie oficjalnej wizyty w Australii podczas prezentacji wełny z alpaki, miała powiedzieć do męża, że rzekomo potrzebuje jej bardziej niż ona sama. Teraz również popiera decyzję Williama w związku z jego nową fryzurą i uważa, że znacznie odmłodził tym swój wizerunek.

Ubierz się w stylu księcia Williama:

Przyczyny łysienia u mężczyzn

Z przedwczesnym wypadaniem włosów zmaga się coraz więcej mężczyzn. Jednymi z najczęstszych przyczyn tej dolegliwości są m.in.: nadmiar androgenów, czynniki genetyczne, choroby przewlekłe (zwłaszcza te autoimmunologiczne), niewłaściwa dieta oraz skutki uboczne niektórych leków. Często mężczyźni lekceważą również codzienną pielęgnację włosów, kompletnie o nie nie dbając. Zbyt częste farbowanie, poddawanie ich zabiegom z użyciem ciepła, zbyt mocne wyczesywanie, a nawet nerwowe przeczesywanie ręką znacznie przyczynia się do osłabienia cebulek włosów, w konsekwencji czego mogą one zacząć szybciej wypadać. Na szczęście istnieje wiele preparatów, które pomogą Ci w walce z wypadaniem włosów. Możesz jednak spróbować walczyć z łysieniem domowymi sposobami:

  • zacznij od dobrze zbilansowanej diety, która nie tylko pozytywnie wpłynie na jakość Twoich włosów, ale zadba również o Twoje zdrowie;
  • staraj się myć włosy szamponem przeciwko ich wypadaniu, a czesząc je masuj szczotką skórę głowy, by pobudzić krążenie krwi;
  • wiemy, że całkowite ograniczenie stresu jest niemożliwe, postaraj się jednak w miarę możliwości go unikać, a zobaczysz, że poczujesz się zdecydowanie lepiej;
  • regularnie stosuj płukankę ziołową ze skrzypu lub pokrzywy, która pobudza wzrost włosów;
  • sporządź domową maseczkę na wypadanie włosów (wystarczy z żółtka jajka i oleju rycynowego lub drożdży).

Fot.: East News, Shutterstock

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)