Kategorie

paznokcie letnie manicure

Letni manicure – najlepsze pomysły z Instagrama

Nie wiesz, jak ozdobić paznokcie? Mamy dla Ciebie kilka inspiracji prosto z Instagrama. Poznaj najmodniejsze kolory oraz wzory tych wakacji. Zainspiruj się!

Znudził Ci się czerwony lakier? Szukasz nowych pomysłów na letni manicure? Przygotowaliśmy dla Ciebie top 4, czyli listę najlepszych wakacyjnych stylizacji paznokci. Co na niej znajdziemy? Zobacz!

Kolorowe ombre

https://www.instagram.com/p/BWNdj3_BrDL/?taken-by=maffashion_official
Cieniowane paznokcie to jeden z wiodących trendów tego lata. Jak wykonać taki manicure w domu? Przygotuj lakier – maksymalnie cztery różne odcienie (dobrze, żeby były w podobnej tonacji) oraz wilgotną gąbeczkę do podkładu. To właśnie na nią stopniowo nakładaj kolor, od najciemniejszego po najjaśniejszy. Gotowy wzór odbij kilka razy na czystej kartce, aż granice barw się zatrą. Gdy osiągniesz zamierzony efekt przyłóż gąbeczkę do płytki paznokcia i przytrzymaj kilka sekund. Teraz wystarczy usunąć nadmiar emalii oraz nałożyć utrwalacz.

Roślinne desenie

https://www.instagram.com/p/BXSqNBcne9O/?tagged=neonailpoland
Motywy roślinne ani na chwilę nie opuszczają letnich wybiegów. To wakacyjny must-have! Kwiaty, egzotyczne owoce i tropikalne wzory to najgorętsze propozycje. Dlaczego by nie wykorzystać ich przy tworzeniu manicure? Kup gotowe naklejki, albo samodzielnie wykonaj misterne zdobienia. Przyda Ci się do tego cienki pędzelek lub gotowy stempelek. Pamiętaj – nie każdy paznokieć musi być pokryty printem!

Słodkie pastele

https://www.instagram.com/p/BXfdkWhgMYY/?tagged=nailspolish
Wiele domów mody w tym roku postawiło na pastelowy manicure. Rozmyte kolory mocno kojarzą się z latem. To subtelny, niezwykle kobiecy wariant. Nie rzuca się zbytnio w oczy,  jest bardzo delikatny. Śmiało korzystaj z całej gamy barw, kolory możesz ze sobą dowolnie miksować. Nie bój się, że „przesłodzisz”!

Miks stylów – daj się porwać wyobraźni!

https://www.instagram.com/p/BXhxzy9FW26/?tagged=manicures
Nie potrafisz zdecydować się tylko na jeden kolor lub wzór? Nic nie szkodzi! W wakacje możesz sobie pozwolić na znacznie więcej. Pomaluj paznokcie kilkoma różnymi technikami, np. dodaj wire nails lub wielkie logo. Każdy palec może być ozdobiony zupełnie inaczej. Uwaga – powinien być jednak jakiś wspólny punk, który będzie łączyć nasz manicure w spójną całość!

[poll id=”141″]
Fot.: Instagram, Shutterstock

Napisz do autora: karolina.stola@allani.pl

Absolwentka dziennikarstwa zakręcona na punkcie mody. Fanka Karla Lagerfelda i książek o modzie. Z zamiłowania "lumpexoholiczka" i zbieraczka markowych dodatków. Uzależniona od czekolady i nakryć głowy.