Kategorie

  • Allani
  • /
  • Makijaż
  • /
  • Makijaż do niebieskiej sukienki – porady wizażystów na efektowny make-up dla każdego koloru oczu
makijaż do niebieskiej sukienki

Makijaż do niebieskiej sukienki – porady wizażystów na efektowny make-up dla każdego koloru oczu

Jeśli jednak wybrałaś niebieską sukienkę do noszenia na co dzień lub specjalną okazję, to z pewnością zastanawiasz się nad dobraniem odpowiedniego make-upu, który podkreśli kreację i urodę. Podpowiadamy, jaki makijaż do niebieskiej sukienki będzie najlepszy, a przede wszystkim, jak pomalować oczy w zależności od koloru tęczówki.

Jak dobrać makijaż do niebieskiej sukienki? Podstawy dobierania kolorów i tonacji 

Idealny makijaż do niebieskiej sukienki powinien być wyważony, uzupełniający kreację, a jednocześnie podkreślający urodę. W jaki sposób uzyskać taki efekt? Kluczowy jest dobór kolorów >>kosmetyków makijażowych<<. Możemy podzielić je na 3 kategorie: neutralne, kolory pokrewne oraz przeciwstawne. Co trzeba o nich wiedzieć?

  • Kolory neutralne w makijażu do niebieskiej sukienki to beżowy, brązowy, szary, czarny, biały. Stanowią tło, przy którym niebieski dobrze się wybija. Pasują każdemu typowi urody. Do tego kolor beżowy i brązowy świetnie współgra z niebieskim, więc jest najlepszym wyborem.
  • Kolory pokrewne w makijażu do niebieskiej sukienki należy wybierać zgodnie z kołem barw. Według niego są to fioletowy i odcienie różu oraz odcienie żółci. Można dzięki nim wykonać barwny makijaż, który będzie spójny z niebieską sukienką.
  • Kolory przeciwstawne w makijażu do niebieskiej sukienki tworzą kontrastowy efekt, ale taki, który wygląda spójnie i jest przyjemny w odbiorze. Wedle koła barw, z niebieskim kontrastuje pomarańczowy, żółty i czerwony.

Istotnym kryterium doboru kolorów w makijażu do niebieskiej sukienki jest jej odcień oraz tonacja (chłodna bądź ciemna). Ma to znaczenie przy doborze danych odcieni kosmetyków kolorowych, takich jak róż do policzków czy pomadka oraz wskazuje, jak intensywny może być ten makijaż. Makijaż do błękitnej sukienki z pewnością będzie chłodny, ale o dziwo może być mocny. Z kolei zaleca się, by makijaż do granatowej sukienki był lekki i rozświetlający. Navy blue dobrze wygląda z chłodnymi kolorami makijażu, ale można postawić na pewien wyjątek w postaci koloru pomarańczowego i żółtego. Natomiast makijaż do chabrowej sukienki może mieć ciepłe odcienie.

Sprawdź też, jaki makijaż pasuje do czerwonej sukienki>>

Makijaż twarzy do niebieskiej sukienki – co trzeba o nim wiedzieć? Sprawdź, co jest podstawą takiego make upu!

W makijażu twarzy do niebieskiej sukienki kluczowe jest wyrównanie kolorytu i zakrycie zasinień pod oczami. Jeśli borykasz się z tymi problemami, w pierwszej kolejności zadbaj o dobry >>podkład<<. Nie musi mieć on pełnego krycia, wystarczy, jeśli wyrówna przebarwienia. Zasinienia pod oczami potraktuj kryjącym korektorem. Jednak jeśli przebarwienia, naczynka lub zasinienia pod oczami nadal są widoczne, zastosuj color correcting, czyli kamuflaż. Pod oczy nałóż korektor w kolorze pomarańczowym/żółtym, a naczynka fioletowym. Dopiero potem zaaplikuj korektor w kolorze skóry i lekko przypudruj. 

Na tak przygotowanej cerze dobrze zaprezentuje się róż. Makijażyści zgodnie twierdzą, żeby nie rezygnować z tego elementu, ponieważ dodaje cerze zdrowego blasku. Idealny będzie róż zgodny z typem urody, jeśli jednak kłóci się z tonacją sukienki, to wystarczy tylko niewielka ilość kosmetyku, by nie stworzyć mocnego kontrastu.

Jak bezbłędnie nałożyć podkład? Sprawdź nasze wskazówki!

Idealny makijaż do niebieskiej sukienki i zgodny z kolorem oczu. Najważniejsze wskazówki 

Makijaż oczu wydobywa spojrzenie, dodaje wyrazistości i podbija kolor tęczówki. Trzeba jednak uważać, by dobrane kolory nie gryzły się z barwą sukienki. Jak dobrać makijaż do niebieskiej sukienki i koloru oczu?

Makijaż do niebieskiej sukienki i brązowych oczu 

Brązowe oczy nie potrzebują mocnego makijażu, ponieważ świetnie łączą się z niebieskim. Błękitna lub kobaltowa sukienka podbija kolor tęczówki i często wystarczy jedynie drobne cieniowanie w załamaniu powieki. Mocniejszy make-up? Smokey eye w kolorze brązu lub czerni będzie odpowiednie.

Makijaż do niebieskiej sukienki i zielonych oczu 

makijaż do zielonych oczu

Mimo że zielony i niebieski dobrze się łączą, to jednak zielone oczy nieco gubią się przy niebieskiej kreacji. Chcąc wydobyć tęczówki, zaleca się, by w makijażu do niebieskiej sukienki i zielonych oczu aplikować >>cienie do powiek<< w kolorze beżowym, brązowym, szarym, a także fioletowym. Kolory te dobrze wypadną z niebieskim strojem.

Makijaż do niebieskiej sukienki i piwnych oczu 

Piwne oczy idealnie wypadną w odcieniach nude. Chcąc jednak dodać wyrazistości spojrzeniu, warto sięgnąć po kolory fioletu oraz odcienie różu. Tego typu kolory w makijażu do niebieskiej sukienki są w pełni akceptowalne, a jednocześnie podbiją zielone tony piwnej tęczówki, przez co oczy będą przyciągać uwagę.

Makijaż do niebieskiej sukienki i niebieskich oczu 

W przypadku makijażu do niebieskiej sukienki i niebieskich oczu zaleca się neutralny make-up w kolorach brązu lub złota, ponieważ podkreślą niebieskość zarówno oczu, jak i kreacji. Dla uzyskania większej wyrazistości wystarczy dodać kreskę >>eyelinerem<<. Można nieco zaszaleć i dodać odrobinę jasnego różowego cienia.

Makijaż do niebieskiej sukienki i szarych oczu 

Szare oczy świetnie komponują się z niebieską sukienką, ale mogą przy niej blednąć. Do zaakcentowania koloru oczu wystarczy jedynie mocniej wymodelować powieki neutralnymi cieniami do oczu. Warto dobrać choć jeden ciemny cień, by stworzył kontrast z szarą tęczówką, co sprawi, że będzie bardziej wyrazista.

Kolor pomadki i błyszczyka w makijażu do niebieskiej sukienki –  jaki odcień będzie najlepszy? 

Odcienie >>pomadki<<, które sprawdzą się w makijażu do niebieskiej sukienki, to: różowy, fioletowy, pomarańczowy. Kolory te sugeruje koło kolorów i rzeczywiście, dobrze wypadają razem z niebieską kreacją. Trzeba mieć jedynie na uwadze, aby dopasować intensywność szminki – przy mocnym makijażu oczu, usta powinny być neutralne, w kolorze nude. Natomiast mocne fiolety, ciepłe oranżowe odcienie lub fuksjowe róże to opcja rekomendowana przy subtelnym makijażu oczu. 

Klasykiem w makijażu do niebieskiej sukienki jest również czerwień. Dobrze wypada przy mocnych odcieniach niebieskiego, np. kobaltowym, a to dlatego, że barwa niebieska często tworzona jest na bazie czerwonych i błękitnych pigmentów.

Zainspirowana? Przetestuj swój makijaż do niebieskiej sukienki i zadaj szyku na przyjęciu. Wszystkie niezbędne kosmetyki kolorowe znajdziesz na Allani.pl.