Kategorie

  • Allani
  • /
  • Makijaż
  • /
  • Jak malować oczy eyelinerem? Dobierz kreskę do kształtu oka
Makijaż oka eyelinerem jest bardzo seksowny

Jak malować oczy eyelinerem? Dobierz kreskę do kształtu oka

Kreska nad okiem to nasz ulubiony kobiecy makijaż. Nic dziwnego, bo nic tak nie dodaje spojrzeniu seksapilu, jak podkreślony kształt oka! Jak malować oczy eyelinerem, by uniknąć urodowej wpadki? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, na jaki kształt kreski powinnaś się zdecydować.

Oko w kształcie migdała

W rzeczywistości każda z nas o nim marzy. To najbardziej pożądany kształt oka, któremu wiele nie potrzeba, by nabrało zalotnego wyrazu. Tego typu kształt rządzi się wieloma prawami, dlatego praktycznie każda kreska eyelinerem będzie tutaj odpowiednia. Jeśli chcesz jednak dodać spojrzeniu jeszcze bardziej seksownego wyrazu, zacznij rysować kreskę bardzo cienko w wewnętrznej linii oka, stopniowo ją pogrubiając. Jeśli lubisz eksperymentować z makijażem, możesz spróbować z dwiema równoległymi kreskami na powiece. Oko w kształcie migdała jest na tyle „uniwersalne”, że spokojnie możesz pozwolić sobie na takie szaleństwa.

Oko z opadającą powieką

Istnieje błędne przekonanie, że posiadaczki opadających powiek powinny unikać malowania oczu eyelinerem. Nic bardziej mylnego! To jeden z bardziej wymagających kształtów oka, nie oznacza to jednak, że masz od razu rezygnować z używania eyelinera. Jedyne czego powinnaś unikać, to geometrycznych kresek, które dodatkowo zmniejszą optycznie powiekę. Eyelinera powinnaś używać w formie smoky eyes. Namaluj czarną kredką cieńszą kreskę i lekko ją rozetrzyj. W wewnętrznym kąciku oka możesz użyć białej kredki, która sprawi, że oko optycznie będzie wyglądać na większe. Dla wzmocnienia efektu, zakręć rzęsy na zalotce. Będą wyglądać pięknie.

Oko skośne

Ten kształt oka to charakterystyczny znak wszystkich egzotycznych piękności. On również jest dość wymagający i potrzebuje specjalnego kosmetycznego traktowania. W tym wypadku są dwa sposoby użycia eyelinera. Jednym z nich jest namalowanie prostej kreski, równej długości, poprowadzonej przez cały kształt oka. To makijaż dla fanek geometrycznych akcentów. Jeśli zależy Ci na klasycznym make upie, zdecyduj się na dwie kreski poprowadzone na górnej i dolnej powiece oka. Nie zapomnij, by kreska w miarę pociągnięcia pędzelkiem była pogrubiona. Na koniec wystarczy, że wytuszujesz rzęsy i cały makijaż gotowy.

Oko okrągłe

Piękne duże oczy to marzenie niejednej z nas! Wbrew pozorom, bywają one jednak problematyczne w makijażu, bo często mogą wydawać się za duże i karykaturalne. Eyeliner pomoże Ci uzyskać efekt bardziej przymkniętego spojrzenia i nada mu bardziej kobiecego wyrazu. W tym wypadku podczas prowadzenia kreski powinnaś pamiętać, by jej linia jak najbardziej zbliżyła Twoje oko do kształtu migdała. Zacznij od cieniutkiej kreseczki w wewnętrznym kąciku oka, którą prowadząc do zewnątrz, będziesz stopniowo pogrubiać. Na koniec pamiętaj o mocnym wytuszowaniu rzęs. Tutaj również skup się na tym, by to zewnętrze włoski były jak najbardziej podkręcone i uniesione.

Oko z opadającym kącikiem

Opadające kąciki oczu mogą sprawiać, że twarz będzie wydawać się zmęczona lub smutna. Dlatego robiąc makijaż, musisz pamiętać o tym, by za wszelką cenę optycznie podnieść kąciki w górę. Jak wyrównać proporcje oka eyelinerem? Na początek namaluj cienką linię nad rzęsami i pogrub ją w zewnętrznej linii oka, tak by wyrównała się z środkową częścią kreski. Na końcu kreski zrób haczyk. To właśnie on sprawi, że oko uniesie się i nabierze wyrazistego spojrzenia.

Oko małe

Małe oczy potrzebują mocnego zaakcentowania ich makijażem. Na początek zacznij od podkreślenia wewnętrznej, tzw. ,,płynnej” części oka beżową lub białą kredką. Czarną kreskę namaluj lekko powyżej linii rzęs. Jeśli zależy Ci na nieco bardziej geometrycznym efekcie, pogrub linię na środkowej części oka. Wolisz subtelny, tradycyjny makijaż? Kreskę eyelinera powinnaś pogrubić tylko w zewnętrznej części powieki. Dzięki temu wysmuklisz spojrzenie i dodasz mu zalotności.

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)