Kategorie

  • Allani
  • /
  • Hity Urodowe
  • /
  • Manicure japoński – co to jest, jakie ma zalety i wady? Ten zabieg wykonasz w domu!

Manicure japoński – co to jest, jakie ma zalety i wady? Ten zabieg wykonasz w domu!

Manicure japoński szybko zyskał rzeszę fanek za sprawą swoich dobroczynnych właściwości. Ta technika powstała już 400 lat temu i niezmiennie cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet i mężczyzn. Czym tak właściwie jest manicure japoński, jak go wykonać i jakich efektów można się po nim spodziewać? O tym w poniższym poradniku.

Na czym polega manicure japoński i komu polecamy go najbardziej? Odpowiadamy!

Choć sama nazwa wyraźnie wskazuje, skąd manicure japoński się  wywodzi, to warto jeszcze dowiedzieć się, czym dokładnie jest. To metoda regeneracji paznokci polegająca na wmasowaniu w płytki specjalną pasty odżywiającej, a następnie wypolerowaniu paznokci pudrem.

Dla kogo przeznaczony jest manicure japoński? Głównie dla osób, które walczą z problemem łamliwych, kruchych i rozdwajających się paznokci. Są też świetnym rozwiązaniem regeneracyjnym dla pań, które w ostatnim czasie zrezygnowały z manicure’u żelowego lub hybrydowego i chcą poprawić kondycję płytki. 

Trzeba jednak wiedzieć, że nie każda zniszczona płytka nadaje się do poddania temu zabiegowi. Jeśli paznokcie są w bardzo złym stanie – mają uszkodzoną strukturę lub są zbyt cienkie, należy zaczekać, aż ich stan się poprawi. Wykonanie manicure’u japońskiego może w takim przypadku dodatkowo je osłabić. 

Ciekawostka! Niewątpliwym atutem manicure’u japońskiego jest to, że można wykonywać go u kobiet w ciąży. Biorąc pod uwagę to, że w tym stanie panie muszą rezygnować z wielu zabiegów, jest to doskonałe rozwiązanie nie tylko na odżywienie paznokci, ale na relaks i czas dla siebie.

Jakich efektów po manicurze japońskim możesz się spodziewać? Metamorfozy przed i po Cię zaskoczą!

efekty po manicure japońskim

Efektów manicure’u japońskiego można spodziewać się już po pierwszym zabiegu. Paznokcie stają się lśniące, gładkie, mówi się także, że zyskują blask różowej perły. Witaminy i minerały głęboko wnikają w strukturę płytki, przez co stają się niesamowicie mocne i zdrowe. 

Przyglądając się efektom przed i po manicurze japońskim można łatwo zauważyć, że matowa i słaba płytka zyskuje blask jak po nałożeniu lakieru bezbarwnego. Przypadnie więc do gustu paniom, które lubią naturalny i zdrowy wygląd paznokci. 

Ile utrzymują się efekty manicure’u japońskiego? Połysk na płytce pozostaje na średnio 7 dni, jednakże jego działanie odżywcze utrzymuje się ponad 2 tygodnie. By zapewnić paznokciom jak najlepszą regenerację, należy przeprowadzić kurację, która składa się z 3 do 6 zabiegów (w zależności od stopnia zniszczenia płytki) z 2-tygodniowym odstępem. 

Manicure japoński samodzielnie czy w salonie?

Manicure japoński polega na technice wcierania właściwości odżywczych w płytkę paznokciową. Niektórzy uważają, że jest ona na tyle prosta, że nie będzie stanowiła problemu dla większości z nas. Można więc wykonać manicure japoński w domu, wystarczy na początku skorzystać z instrukcji znalezionych w internecie (znajdziesz je w dalszej części naszego artykułu), wyposażyć się w niezbędne kosmetyki i… dojść do wprawy. 

Manicure japoński jest też zabiegiem oferowanym w większości salonów kosmetycznych. W takim przypadku nie tylko osiągniesz efekt zdrowych i błyszczących paznokci, ale i zaznasz odrobiny relaksu i odpoczynku. 

Ile kosztuje manicure japoński? 

Skorzystanie z fachowej usługi to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Kolejnym atutem jest z pewnością również niski koszt zabiegu. Cena manicure’u japońskiego waha się, w zależności od miasta, miejsca i doświadczenia specjalistki, między 30 a 60 zł.

Zestaw do manicure’u japońskiego – czego będziesz potrzebować do jego wykonania? 

zestaw do manicure japońskiego

Jeśli chcesz wykonać zabieg sama w domu, nie obejdzie się bez zestawu do manicure’u japońskiego P.Shine. W jego skład wchodzi pasta z zawartością keratyny, pyłku pszczelego, witaminy A, H, E i B5, a także krzemionki z Morza Japońskiego, puder chroniący przed uszkodzeniami mechanicznymi, polerka, a także szpatułki i pilniczki do przygotowania płytki do zabiegu. 

Cena zestawu do manicure’u japońskiego wynosi od 90 do 150 zł. Jest to zdecydowanie bardziej oszczędna opcja niż wizyty w salonie kosmetycznym, ponieważ kosmetyki starczają na co najmniej kilka zabiegów. 

Jak wykonać manicure japoński? Instrukcja krok po kroku

Wspomniałyśmy już, że manicure japoński jest bardzo łatwy w wykonaniu. Dowodem na to będzie instrukcja, która krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces. 

  • Przygotowanie płytki paznokcia. W tym celu usuń resztki poprzedniego manicure – zmyj lakier zmywaczem lub zdejmij hybrydę, żel lub akryl, oczyść płytkę cleanerem, spiłuj paznokcie do pożądanego kształtu i odsuń skórki. 
  • Zmatowienie płytki. Przy pomocy dwustronnego pilniczka delikatnie spiłuj całą płytkę, usuwając tylko cienką warstwę.
  • Wtarcie zielonej pasty. Niewielką ilość pasty P.Shine (z zielonego pojemniczka) nanieś na zieloną polerkę. Następnie wmasuj ją w płytkę przy pomocy polerki okrężnymi ruchami, nie zmieniając kierunku. Do następnego etapu przejdź dopiero wtedy, gdy zauważysz, że płytka paznokciowa stanie się różowa, błyszcząca i gładka. 
  • Nałożenie pudru. Nanieś puder P.Shine (z różowego pojemniczka) na różową polerkę i aplikuj analogicznie do sposobu wcierania pasty.

Czas manicure’u japońskiego w domu różni się w zależności od wprawy. Średnio jednak zajmuje on około 40 minut. 

Manicure japoński czy hybrydowy – który ma lepsze właściwości? 

manicure hybrydowy

Na początku warto zaznaczyć, że zabiegi manicure’u japońskiego i hybrydowego nie są tożsame. Ich główne cele znacznie się różnią. Niektóre panie wykonują manicure hybrydowy, by uniknąć łamania się płytek paznokciowych. Najbardziej jednak zależy im na efekcie kolorowych i zdobionych paznokci, które utrzymują się przez około 3 tygodnie. Należy jednak pamiętać, że manicure hybrydowy nie będzie zbyt długo utrzymywał się na płytkach, które są osłabione

Zanim więc wykona się manicure hybrydowy, warto przejść pełną kurację manicure’u japońskiego, który odbuduje i wzmocni płytki. Dzięki temu będziesz mogła dłużej cieszyć się hybrydą. Nie ma jednak konieczności wykonywania stylizacji i nakładania koloru po manicurze japońskim, ponieważ błyszczące i zadbane paznokcie z pewnością przypadną do gustu paniom, które cenią sobie naturalność.  

Czy manicure japoński ma jakieś wady? Poznaj opinie na temat tego zabiegu

Manicure japoński niesie za sobą mnóstwo zalet. Nie tylko poprawia kondycję paznokci, ale również przyśpiesza ich wzrost, błyszcząca warstwa nie odpryskuje (w przeciwieństwie do wielu odżywek), jest dedykowany zarówno kobietom, jak i mężczyznom, zawiera naturalne składniki i jest prosty w wykonaniu. 

Według opinii kobiet największą wadą manicure’u japońskiego jest systematyczność wykonywania zabiegu. Jednakże najwytrwalsi wiedzą, że zdecydowanie warto wykonać całą serię dla spektakularnych efektów, jakie niesie za sobą kuracja. 

Podsumowując, manicure japoński to zabieg, który niesie za sobą dobroczynne działanie odżywiająco-regenerujące. Docenią go nie tylko osoby, które borykają się z problemem osłabionych płytek paznokciowych, ale i te, którym zależy na naturalnym i ładnym wyglądzie dłoni. 

Te zabiegi wykonasz samodzielnie w domu:

Stwórz zgrabny manicure japoński – wyposaż się w niezbędne kosmetyki i narzędzia na Allani.pl:

Napisz do autora: martyna.majchrzak@grupadomodi.pl

Absolwentka publikowania cyfrowego i sieciowego na Uniwersytecie Wrocławskim, miłośniczka mody i fanka minimalizmu. Od zawsze marzyła, by pisać o kobietach i dla kobiet w magazynie tradycyjnym, ale fascynacja mediami cyfrowymi przeniosła ją do świata online. W wolnym czasie uwielbia czytać blogi, magazyny modowe i książki, słuchać muzyki i podróżować.