Kategorie

  • Allani
  • /
  • News
  • /
  • Marka Calvin Klein zmienia kultowe logo!
Nowe logo Calvin Klein

Marka Calvin Klein zmienia kultowe logo!

Wraz ze zmianą dyrektora kreatywnego, dom mody Calvin Klein zaskoczył wszystkich, pokazując na Instagramie nowe logo marki! Ale to nie koniec zmian! Zobaczcie, czym jeszcze zaskoczy nas Raf Simons i CK

Nowe logo Calvina Kleina

Marka Calvin Klein od lat zaskakuje odważnymi kampaniami, jak ta z Justinem Bieberem, Kendall Jenner,  czy Brooke Shields (1981 r.)! Nowy dyrektor kreatywny amerykańskiego domu mody, Raf Simons, postanowił pójść o krok dalej i przed premierą swojej pierwszej kolekcji dla CK, zmienił diametralnie kultowe logo marki. Pierwsze, które powstało w latach ’70 i którego autorem był Jeffrey Banks, przeszło na przestrzeni lat kilka modyfikacji. Zmieniał się głównie odcień liter. Finalnie projekt, który teraz ujrzał światło dzienne, jest powrotem do oryginału. Zniknęło słynne CK, a nazwa marki jest teraz pisana jednakowymi, prostymi literami. Za projekt nowego logo odpowiada Peter Saville i oczywiście Raf Simons.

 

Calvin Klein – powrót do korzeni amerykańskiej marki

Wszystko wskazuje na to, że marka CK pod dyrekcją Rafa powróci do swoich korzeni i jednocześnie wskaże nowy kierunek współczesnemu minimalizmowi. Po głośnej pozasezonowej kampanii Calvin Klein by Appointment, z kultową białą bielizną  i aktorką Abbey Lee w rolach głównych, nie możemy się doczekać pierwszej kolekcji Simonsa dla Calvina Kleina, której premiera zapowiadana jest na 10 lutego.

Fot.: eastmews.pl, Instagram

 

Napisz do autora: katarzyna.sekscinska@allani.pl

Od ponad 10 lat związana z branżą Fashion jako manager, VM, stylista, dyrektor kreatywny i wykładowca akademicki. Z wykształcenia specjalista ds. PR i Corporate Identity. Traktuję modę jako sztukę wyrażania emocji i jeden z kluczy do realizacji marzeń i życiowych celów. Hołduję zasadzie ‘less is more’ czyli prostym rozwiązaniom w budowaniu garderoby i etycznemu podejściu do mody. Praca wymaga ode mnie dużych pokładów kreatywności, więc w wolnym czasie wyłączam telefon i komputer, bycie offline to dla mnie najlepszy relaks.