Kategorie

  • Allani
  • /
  • Redakcja poleca
  • /
  • Maseczki ochronne dla dzieci – przegląd masek antywirusowych dla najmłodszych
maseczka ochronna dla dzieci

Maseczki ochronne dla dzieci – przegląd masek antywirusowych dla najmłodszych

Obecna sytuacja w kraju jest z pewnością bardzo stresująca dla najmłodszych członków rodziny, którzy zamiast bawić się z rówieśnikami w przedszkolu czy szkole, spędzają całe dnie w domu. Jakby tego było mało, wprowadzono obowiązek zakrywania ust i nosa w trakcie każdego wyjścia z domu. Na szczęście możesz zafundować swojemu maluchowi kolorowe maseczki ochronne dla dzieci, których noszenie będzie przyjemniejsze.

Czy maseczka dla dziecka jest obowiązkowa?

Zanim opowiemy Ci o maseczkach dla dziecka, które będą świetnym wyborem dla Twojej pociechy, warto najpierw sprawdzić, czy maluchy w ogóle muszą z nich korzystać. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2020 r. obowiązek zakrywania ust i nosa obejmuje dzieci od 4. roku życia. Oczywiście z wyjątkiem najmłodszych członków rodzin, u których noszenie maseczek ochronnych jest niemożliwe ze względu na przeciwwskazania zdrowotne oraz niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym czy zaburzenia rozwoju.

Jaka maseczka dla dziecka będzie najlepsza?

Wybierając maseczkę ochronną dla dziecka, upewnij się przede wszystkim, że została ona zaprojektowana specjalnie z myślą o maluchach. Akcesoria dla najmłodszych muszą być mniejsze, dlatego zakup produktu dla dorosłych będzie po prostu nietrafionym zakupem. Który model warto kupić dla swojej pociechy? Masz do wyboru dwa podstawowe rodzaje – zawiązywane na troczki lub z gumką. Drugi typ jest szczególnie pomocny u ruchliwych maluchów, u których nałożenie maseczki dla dziecka może okazać się nie lada wyzwaniem. Dobrym pomysłem, który szczególnie polecamy podczas zakupu pierwszego akcesorium ochronnego, jest wypróbowanie obu modeli. Dzięki temu sprawdzisz, czy na przykład gumki nie obcierają, czy nie uwierają pociechy za uszami.

Zdecydowanie zachęcamy do zamówienia wielorazowej maseczki dla dziecka. Tego typu akcesoria ochronne mogą nie tylko być ozdobione różnorodnymi kolorami i wzorami, ale także są bardziej ekologiczne. Ich jednorazowe odpowiedniki generują mnóstwo odpadów, a przypominamy, że walka o czystsze środowisko trwa pomimo obecnej pandemii koronawirusa.

Maseczki z nadrukiem i nie tylko – kolorowa ochrona Twojego dziecka

Jak zadbać o to, aby zakrywanie ust i nosa podczas wychodzenia z domu było przyjemniejsze i łatwiejsze? Oczywiście, zamawiając ładną maseczkę dla dziecka, która przypadnie do gustu Twojemu maluchowi. Specjalnie z myślą o najmłodszych członkach rodziny producenci zaprojektowali akcesoria w mniejszych rozmiarach, które zachwycają różnorodnymi kolorami i wzorami. Dzięki temu bez problemu wybierzesz idealny produkt umożliwiający zadbanie o zdrowie i bezpieczeństwo Twojej pociechy. Maseczki dla dzieci znajdziesz między innymi w ofercie Smmash i w innych sklepach internetowych. Podczas zakupu zwróć uwagę nie tylko na wygląd akcesorium ochronnego, ale także jego właściwości.

W szczególności polecamy wielorazowe kolorowe maseczki z nadrukiem w wersji dwu- lub trzywarstwowej. Drugi rodzaj, jak sama nazwa wskazuje, został wyposażony w aż trzy warstwy – ochronną, filtracyjną i higieniczną, które nie ulegają uszkodzeniu podczas prania czy prasowania. Do produkcji akcesoriów ochronnych dla dzieci wykorzystuje się przede wszystkim bawełnę oraz poliester o gęstym splocie, który jest dodatkowo wzbogacony o jony srebra o właściwościach antybakteryjnych.

Jak prawidłowo zakładać i nosić maseczkę dla dziecka?

Jak prawidłowo nosić maseczkę? Akcesoria dla dziecka zakłada się w taki sam sposób jak u dorosłych. Maluch może zrobić to samodzielnie lub z Twoją pomocą. Przed dotknięciem materiału należy zawsze umyć ręce wodą i mydłem lub skorzystać z płynu do dezynfekcji na bazie alkoholu. Po schwyceniu za troczki lub gumki przyłóż maseczkę do twarzy dziecka, zakrywając jego usta i nos. Upewnij się, że nie ma żadnych przerw. W trakcie noszenia należy unikać dotykania warstwy ochronnej oraz natychmiast wymienić akcesorium na nowe, gdy stanie się wilgotne.

 

Najciekawsze modele maseczek dla dzieci i dorosłych:

Napisz do autora: katarzyna.wendzonka@gmail.com

Absolwentka dziennikarstwa, copywriterka i miłośniczka kawy, która zamiast zatrudnienia w lokalnej redakcji wybrała pracę w internecie. W ciągu dnia pisze o modzie i nie tylko – żaden temat nie jest jej straszny, a w wolnych chwilach czyta wszystko, co wpadnie jej w ręce, próbuje swoich sił w kuchni i śledzi nowinki ze świata online.