Kategorie

Męski trencz jest bardzo seksowny

Męski trencz – jak nosimy go tej jesieni?

Męski trencz to klasyk w modzie. Potrafi dodać charakteru niejednej stylizacji, a każdy zadbany mężczyzna powinien mieć w szafie przynajmniej jedną parę nieśmiertelnego prochowca. Jak noszą go gwiazdy w tym sezonie? Sprawdź!

Męski trencz – hot or not?

Prochowiec, potocznie nazywany trenczem, to rodzaj płaszcza z elanobawełny, który został spopularyzowany w latach 60. XX wieku. Za jego twórcę uznaje się Thomasa Burberry’ego, a główną gwiazdę odpowiedzialną za jego wprowadzenie na stałe do popkultury – Humphrey’a Bogarta w „Casablance.” Współcześnie liczy sobie ponad 100 lat  i na stałe wpisał się w klasykę mody męskiej. Co sprawia, że tak chętnie sięgają po niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni? Rewolucyjne zastosowanie nowego rodzaju bawełny, która odporna jednocześnie na przemakanie pozwalała skórze swobodnie oddychać. Kto by pomyślał, że projektując w 1879 roku płaszcz, Burberry zrewolucjonizuje rynek mody…

W tym stylu:

Jaki kolor wybrać? To jedno z najczęściej zadawanych pytań przy wyborze płaszcza. Najlepiej byś zdecydował się na klasyczny kolor: beżowy, granatowy, grafitowy lub czarny. Masz wtedy pewność, że będzie pasował do większości stylizacji, a tym samym posłuży Ci na wiele okazji. Kolejny dylemat stanowi materiał, z jakiego wykonany będzie trencz. Powszechnie poliester budzi w nas wiele wątpliwości, warto dać mu jednak szansę, jeśli stanowi formę dodatku w całości składu materiału. Doda płaszczowi lekkiego połysku i sprawi również, że ubranie będzie mniej podatne na gniecenia.

W tym stylu:

Jaki fason wybrać, by wyglądał dobrze na sylwetce? Pamiętaj, że źle dobrany płaszcz potrafi w mgnieniu oka zepsuć nasz wizerunek, dlatego tak ważne jest, by poświęcić odpowiednią ilość uwagi przy wyborze idealnego trencza. Jego fason musi dobrze leżeć na sylwetce tak, by nie był zbyt dopasowany (w przeciwnym wypadku będziesz wyglądać zbyt kobieco) i niezbyt luźny (workowate płaszcze w stylu inspektora Gadżet zostawmy jednak bohaterom bajek). Pamiętaj również o odpowiedniej długości rękawów. Za długie sprawią, że będziesz wyglądać niechlujnie. Natomiast zbyt krótkie stworzą wrażenie ubrań pożyczonych od młodszego brata.

W tym stylu:

Fot.: East News

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)