Kategorie

Gala MET 2016

MET 2016 – najlepsze kreacje gwiazd

Gala MET w Nowym Jorku to najbardziej prestiżowa, modowa impreza, o wielkim rozmachu i plejadzie największych gwiazd, które liczą się w tej branży. Zobacz ich najlepsze kreacje!

MET Gala poprzedza otwarcie corocznej wystawy poświęconej modzie, którą można podziwiać w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. W tym roku tematem przewodnim wystawy jest technologia w modzie: “Manus x Machina: Fashion in an Age of Technology.” Organizatorką jest żywa legenda, redaktor naczelna amerykańskiego Vogue – Anna Wintour. Kreacje na czerwonym dywanie, które gwiazdy skrupulatnie wybierają z projektantami, stają się predyktorem późniejszych trendów i wyznaczają kierunki, w których moda zmierza. Teraz w dobie tak szybkiego rozwoju technologicznego bardziej niż kiedykolwiek moda wychodzi na przeciw panującym tendencjom.

Gwiazdy młodego pokolenia, takie jak Kendall Jenner, jej siostra Kylie, Gigi i Bella Hadid, Taylor Swift, Rita Ora i wiele wiele innych stanowią główne źródło dotarcia do młodych fashionistów, którzy łakną wszystkiego, co promują obecni influencerzy.   Zobacz, w czym zaprezentowali się na Gali Met i które stylizacje zasługują na duże TAK!

Na gali królował metaliczny trend, suknie połyskujące na złoto i srebro, podkręcone srebrzystymi dodatkami – diamentową biżuterią, metalicznymi szpilkami i błyszczącymi szkatułkami. Najbardziej oryginalna okazała się sukienka Rity Ory, projektu Very Wang, w całości pokryta srebrzystymi piórami – robi wrażenie!

Nie mogło zabraknąć zjawiskowej Beyoncé, która pojawiła się w bardzo oryginalnej sukni Givenchy Haute Couture, wysadzanej ozdobnymi aplikacjami. Imitujący silikon materiał uwydatnił jej krągłości, a brzoskwiniowy kolor świetnie podkreślił promienny kolor skóry. Na pastelową kreację do ziemi zdecydowała się także Blake Lively, która jest bardzo chwalona za ten wybór. Zwiewną sukienkę z gorsetem od Burberry zdobi kwiecista peleryna z trenem. Aktorka w tej stylizacji wręcz promienieje, media donoszą, że spodziewa się drugiego dziecka.

Czerwony dywan zawojowała także Emily Ratajkowski! Modelka i aktorka wybrała biało-czarną sukienkę Prabal Gurung z odkrytymi plecami, asymetryczną górą i wysokim rozcięciem na nogę. Bardzo zmysłowa stylizacja prezentowała się zjawiskowo na perfekcyjnym ciele Emily. Biały materiał dodatkowo eksponował jej piękną opaleniznę.

Fot.: Eastnews

 

Napisz do autora: klaudia.idzikowska@allani.pl

Nowe technologie, rozwój social mediów i zamiłowanie do mody pozwoliło mi realizować się w Allani. Godzenie studiów psychologicznych, pracy i własnej działalności zdecydowanie rozwinęło u mnie wielozadaniowość. Ciężko oderwać mnie od Instagrama, ale dla przyjaciół, rodziny i spontanicznych podróży od razu się wyloguje!