Kategorie

zmieszana kobieta

Mężczyźni nigdy nie pozwolą założyć kobiecie tych butów

Jesteś miłośniczką wygodnych śniegowców a’la UGG czy Emu i najchętniej nosiłabyś je na okrągło? Teraz pomyśl, jak często spotykało się to z dezaprobatą Twojego mężczyzny… Coś czujemy, że gdy tylko zobaczy najnowszą kolekcję tej marki, zablokuje Ci dostęp do karty płatniczej, abyś przypadkiem ich nie zamówiła. Szczerze powiedziawszy, nie byłoby to dla nas zaskoczeniem!

Nowa kolekcja marki UGG

O śniegowcach sygnowanych metką UGG można powiedzieć wiele: są wygodne, ciepłe, nieprzemakalne… jednak w tej wyliczance epitetów, na pewno nie znajdzie się słowo ładne. Nawet ich największa zwolenniczka musi pogodzić się z tym, że wizualnie nie zachwycają. Mimo to stały się na świecie niezwykle popularne i wciąż zwiększają grono swoich miłośniczek. Niestety coś nam się wydaje, że ta kolekcja może zmienić wszystko.

Na trwającym obecnie tygodniu modny męskiej w Paryżu marka UGG zaprezentowała swoje najnowsze modele butów. Powstały one we współpracy z ekscentrycznym domem mody Y/Project, który nadał śniegowcom nowy, niezwykle radykalny wygląd. Dyrektor kreatywny brandu Glenn Martens w kilku słowach wyjaśnia swoją odważną wizję:

Zakładanie UGG’ów jest jak umieszczanie stopy w ciepłym maśle, dlatego pomyślałem, że warto to uczucie przenieść na całe nogi. (…) Dlatego zdecydowaliśmy się zaprojektować buty UGG, które będą sięgać aż do bioder i zakryją całą nogę. 

Jak myślicie, czy szalona wizja spotka się z ciepłym odbiorem i znajdzie potencjalnych odbiorców? My mamy co do tego pewne wątpliwości.

Wady i zalety butów UGG

Jaka zaleta jako pierwsza nasuwa nam się, gdy patrzymy na ten nowy projekt? Są niewątpliwie maksymalnie ciepłe, dlatego jeśli planujesz eksplorować Antarktydę to uważamy, że jest to odpowiedni zakup. Niestety to jedyna zaleta, jaką udało nam się w nich odnaleźć. Wad jest natomiast dużo więcej. Przede wszystkim sprawiają, że nogi wydają się ekstremalnie pogrubione. Wiele warstw pofałdowanego materiału sprawia, że wizualnie zaczynają przypominać słoniowe (nie obrażając tutaj oczywiście tych pięknych zwierzątek). Dodatkowo, musicie przyznać, że wyglądają one po prostu karykaturalnie i podejrzewamy, że mało kto będzie na tyle odważny, żeby założyć je na ulicę. Na szczęście wciąż możemy kupić klasyczne modele UGG i osobiście właśnie przy nich zostaniemy. A czy Ty zdecydowałabyś się na tak kontrowersyjne „kozaki za kolano”?

Buty w stylu UGG w dużo niższych cenach: 

Fot.: Imaxtree, Shutterstock, Instagram

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.