Kategorie

  • Allani
  • /
  • News
  • /
  • Mężczyźni zaczęli malować paznokcie! Dlaczego?
mężczyźni malują paznokcie

Mężczyźni zaczęli malować paznokcie! Dlaczego?

Mężczyźni nie powinni malować paznokci? Tak, zdecydowanie ten zabieg powinien być przeznaczony wyłączenie dla kobiet. Jednak jeśli lakier na męskim paznokciu oznacza coś więcej niż tylko zmyślną fanaberię lub modę, to nabiera to drugiego znaczenia. Zobacz, dlaczego mężczyźni malują swoje paznokcie!

Be a Polished Man!

Cała globalna akcja związana jest z kampanią Be Polished Man, wspierającą dzieci, które doświadczyły przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej. Pomalowany paznokieć u mężczyzn stał się symbolem akcji społecznej, mobilizującej odbiorców przekazu do rozmowy na temat występującego na niewyobrażalnie szeroką skalę społecznego problemu.

Gabriel Macht. A #PolishedMan. Nailed it.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika P O L I S H E D M A N (@polishedman)

Pomysłodawcą i autorem kampanii jest właściciel organizacji nonprofit YGAP, Elliot Costelo. Jego motywacją do działania była historia małej dziewczynki Thei z Kambodży, którą poznał w trakcie wizyty w ośrodku Hagar International, opiekującym się osobami skrzywdzonymi w wyniku nieposzanowania praw człowieka. Wspólnie spędzony czas sprawił, że wytworzyła się między nimi przyjacielska więź. Dziewczynka, aby wyrazić swoją wdzięczność, za chwile uśmiechu i zabawy, narysowała na ręce Elliota serce, a jego paznokcie wymalowała na jaskrawy, niebieski kolor. Następnego dnia założyciel YGAP poznał szokującą historię, która tłumaczyła pobyt dziewczynki w ośrodku. Thea była przez dwa lata maltretowana i wykorzystywana seksualnie przez dyrektora sierocińca, w którym wcześniej przebywała.

He’s done it again. @chrishemsworth is a @ygap #PolishedMan. He’s nominated @liamhemsworth and @zacefron to paint it. Nailed it.

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika P O L I S H E D M A N (@polishedman)

Elliot Castelo postanowił pozostawić jeden pomalowany przez dziewczynkę paznokieć, aby przypominał mu o nieszczęściu jakie spotkało małą Thea. Po czasie stał się on również symbolem i znakiem rozpoznawczej kampanii Polished Men. Do całej akcji przyłączyło się wiele znanych osób, między innymi Zac Efron i Liam Hemsworth, którzy udostępnili na swoich kanałach social media fotografie z wymalowanym paznokciem, nominując kolejne osoby, które podejmą wyzwanie i dołączą się do akcji. Dzięki takiej formie przekazu, kampania jest w stanie dotrzeć do szerszej liczby odbiorców, którzy dowiedzą się o skali i powadze problemu oraz będą mogli wesprzeć akcję również finansowo.

Wiele osób zastanawia się pewnie, dlaczego w kampanię angażują się jedynie mężczyźni. Przekaz ten ma jeszcze mocniej zaznaczyć fakt, że sprawcami przemocy seksualnej w stosunku do dzieci są głównie mężczyźni. Jeszcze do końca miesiąca można dołączyć do akcji, przekazując pieniądze na cele fundacji, albo promując akcję na swoich kontach społecznościowych, przez udostępnienie zdjęcia z hashtagiem #polishedman.

FB-banner

Fot.: Instagram

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.