Kategorie

duże, gęste brwi

Microblading brwi – co kryje się pod tą tajemniczą nazwą?

Wśród najpopularniejszych trendów kosmetycznych znajdziemy microblading brwi. Co to za zabieg? Koniecznie sprawdź, co kryje się pod tą tajemniczą nazwą!

Zapomnij o cienkich, delikatnych brwiach – teraz królują gęste i wyraziste! Jednak nie każda kobieta może osiągnąć taki efekt, sam makijaż czasami nie wystarczy. Z pomocą przychodzi microblading brwi. Co to takiego? To zabieg kosmetyczny pochodzący z Azji, który sprawi, że zapomnisz o malowaniu brwi. Dowiedz się o nim więcej!

Microblading – co to jest?

To makijaż permanentny brwi, który wykonuje się w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Na czym polega ten zabieg? Najpierw kosmetyczka ustala kontur łuku brwiowego – zawsze przed zabiegiem musimy go zaakceptować! Wybierany jest również kolor, bardzo często identyczny, jak barwa włosów. Do skóry wprowadza się barwnik – bez obaw, miejsce zabiegu jest znieczulane. Na efekt finalny trzeba poczekać ok. tygodnia, bo kolor ulegnie zmianie. Brwi nie będą wymagać dodatkowych poprawek, ani używania żadnych kosmetyków. Gdy nie będziesz zadowolona z efektu zabiegu, możesz dokonać korekty, ale musisz sporo odczekać. Wszystkie ślady po nakłuciach bardzo malutkiego ostrza powinny się zagoić. Makijaż permanentny brwi utrzymuje się ok. dwóch lat.

Brwi po zabiegu

Tuż po zabiegu nie należy dotykać ani trzeć miejsca, w którym zaaplikowano pigment. To bardzo ważne! Trzeba również uważać z demakijażem twarzy i nakładaniem kolorowych kosmetyków. Przez pierwsze dni jest to całkowicie zakazane! Po upływie kilkunastu godzin od zabiegu można zacząć aplikację maści, która przyspieszy gojenie powstałych ranek. W żadnym wypadku nie wolno rozdrapywać strupków, ponieważ mogą pojawić się nieestetyczne blizny! Na jakiś czas trzeba również zapomnieć o basenie i saunie, a także opalaniu i intensywnych ćwiczeniach fizycznych.

Microblading – przeciwwskazania

Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny decydować się na microblading brwi. Kolejnym przeciwwskazaniem są choroby, np. nieustabilizowana cukrzyca czy przyjmowanie leków na rozrzedzenie krwi. Przed zabiegiem będziemy musieli wypełnić długą ankietę, która ma na celu wykluczenie ewentualnych przeszkód. Trzeba pamiętać, że około 2-3 tygodnie przed terminem planowanego makijażu permanentnego trzeba zrezygnować całkowicie z farbowania brwi henną i ich regulacji.

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: karolina.stola@allani.pl

Absolwentka dziennikarstwa zakręcona na punkcie mody. Fanka Karla Lagerfelda i książek o modzie. Z zamiłowania "lumpexoholiczka" i zbieraczka markowych dodatków. Uzależniona od czekolady i nakryć głowy.

2 komentarze