Kategorie

Minimalistyczna biżuteria z Instagrama

Wyjątkowa biżuteria minimalistyczna wymaga niezwykłej precyzji i dopracowania każdego, nawet najmniejszego szczegółu. Całe piękno tkwi w jej prostocie i minimalistycznej formie, która sprawia, że jest to uniwersalny dodatek do stylizacji, niezależnie od okoliczności.

Minimalistyczna biżuteria na tegoroczny sezon czerpie inspiracje z samej natury. Dużo w niej szlachetnych kamieni, często nieoszlifowanych i surowych, aby zachowały swój naturalny kształt i charakter. Coraz częściej sięgamy po unikatową, ręcznie robioną biżuterię, która jest dla nas gwarancją dbałości o każdą, powstałą sztukę. Minimalistyczna biżuteria handmade, będzie Ci towarzyszyć przez wiele lat, a jej ponadczasowość nie pozwoli prędko się nią znudzić.

Bransoletki, które szczególnie polecamy wam w okresie wiosenno/letnim to delikatne łańcuszki, ozdobione pojedynczymi, szlachetnymi kamieniami, np. rubinem, kwarcem, turkusem. Jeśli kochasz kamienie, to możesz wybrać cały sznur, np. jadeitów lub agatów, wielkości dosłownie kilku milimetrów, który zdobi drobna zawieszka. Zamiast niej możesz ubrać taką z fantazyjnym, kolorowym chwostem. Taka bransoletka będzie świetnym dodatkiem do letnich stylizacji w stylu boho. Coraz popularniejsza staje się też biżuteria inspirowana geometrycznymi, kanciastymi kształtami. Prostokątne, trójkątne, czworokątne, czy pożądane teraz w kształcie plastra miodu, są prostymi, ale niezwykle eleganckimi i modernistycznymi dodatkami.

 

Lubimy otaczać się symbolami, może dlatego też tak wiele z nich zdobi biżuterię. Nieskończoność, serce, kość szczęścia, karma to tylko niektóre z nich. Najchętniej nosimy je w formie maleńkich naszyjników, zawieszonych na cienkich, srebrnych lub złotych łańcuszkach. Część firm dodatkowo oferuje personalizację w postaci graweru, który umożliwia upamiętnienie np. ważnej osoby lub daty. Minimalistyczne łańcuszki pięknie prezentują się także z minerałami. Tzw. druzy to zjawiskowe kryształy minerałów, tworzące szczotkę krystaliczną, która może przyjmować przeróżne kształty i kolory, zależnie od kamienia. Naszyjniki z druzami prezentują się bardzo okazale i oryginalnie, są też gwarancją unikalności każdej sztuki.

Minimalistyczne pierścionki można kolekcjonować bez końca. Są na tyle delikatne i subtelne, że możemy nosić wiele naraz, co pozwala każdego dnia na stworzenie innego zestawu. Pamiętaj jednak, że albo decydujesz się na złoto albo na srebro, wtedy zachowasz pożądany minimalizm. Modele, w których ostatnio się zakochaliśmy to niedomknięte obrączki, które na obu końcach zdobią drobne kamienie lub perełki. Zachwycająco prezentują się też pierścionki z oczkiem w formie kryształka o nieregularnym kształcie, nieco surowe i intrygujące.

Fot.: Instagram

 

 

Napisz do autora: klaudia.idzikowska@allani.pl

Nowe technologie, rozwój social mediów i zamiłowanie do mody pozwoliło mi realizować się w Allani. Godzenie studiów psychologicznych, pracy i własnej działalności zdecydowanie rozwinęło u mnie wielozadaniowość. Ciężko oderwać mnie od Instagrama, ale dla przyjaciół, rodziny i spontanicznych podróży od razu się wyloguje!