Kategorie

modna męska koszula z krótkim rękawem

Mity w modzie męskiej: koszula z krótkim rękawem!

Zastanawialiście się czasem z ilu rzeczy zrezygnowaliście, tylko dlatego że jakieś utarte, powszechne przekonanie mówi, że nie wypada? Dzisiaj zmierzymy się z jednym z takich mitów, który dotyczy męskiej koszuli z krótkim rękawem i postaramy się go obalić! 

Lato już tuż, tuż, temperatury zaczynają powoli rosnąć, a Was czeka mnoga ilość wesel lub innych formalnych wydarzeń? Jeśli tak, to na pewno zastanawiacie się czy możliwe jest stworzenie stylowego zestawu, bez rezygnowania z wygody i komfortu, gdy żar leje się z nieba. Będąc gościem lub organizatorem takiego wydarzenia jedyną opcję jaką powinniście brać pod uwagę jest koszula, pytanie tylko jaka: z krótkim rękawem czy z podwiniętym długim? Dzisiaj chcielibyśmy przekonać Was do tej pierwszej opcji!

Jak noszenie koszuli z krótkim rękawem stało się mitem?

Burzliwa historia koszuli z krótkim rękawem rozpoczyna się na początku XX wieku. Początkowo była wykorzystywana jako elementy strojów sportowych, przede wszystkim w tenisie. Z tym sportem związała się na dłużej wypierając mniej wygodną koszulę z długim rękawem, za sprawą tenisisty Rene Lacoste, tego samego który zaprojektował pierwszą koszulkę polo pod jakże słynną dzisiaj marką Lacoste. Najbardziej znaczącym dla teraźniejszości ich zastosowaniem było jednak pojawienie się ich wśród uniformów służb mundurowych. Prostota i wygoda sprawiły, że bardzo szybko przeniosły się z garnizonów wojskowych czy oddziałów policji do biurowców, głównie w Stanach Zjednoczonych. Wtedy też nastąpiło coś co nigdy nie powinno mieć miejsca – do koszuli z krótkim rękawem zaczęto zakładać krawat. Masowe spopularyzowanie tego fasonu w stylizacjach eleganckich i oficjalnych, do których stanowczo nie pasują, było błędem, który doprowadził do ich obecnego statusu o wątpliwej opinii.

 

Zalety koszuli z krótkim rękawem

Zanim jednak definitywnie przekreślicie koszulę z krótkim rękawem, zastanówcie się nad niezaprzeczalnymi jej zaletami. Przede wszystkim krótkie rękawy dadzą Wam komfort jakiego koszula z długim rękawem nie jest w stanie zapewnić. Odsłonięcie przedramion zapewnia bowiem swobodniejszy przepływ powietrza, co docenicie zawłaszcza w upalne lato. Nie lubicie wąskich, długich rękawów, które uciskają ręce i których w żaden sposób nie jesteśmy w stanie podwinąć? Ubierając koszulę z krótkim rękawem na pewno unikniesz tego problemu. Kolejną zaletą jest również jej uniwersalność, śmiało możesz założyć ją na grilla, spacer lub na plażę!


Potrzebujesz białej koszuli? Zobacz TUTAJ

Jak nosić koszulę z krótkim rękawem?

Koszula z krótkim rękawem to dość podstępna rzecz, dlatego warto przyswoić trochę wiedzy zanim ją założycie, żeby nie okazała się Waszą największa letnią wpadką modową. Wybierając koszulę z krótkim rękawem kieruj się przede wszystkim długością rękawa, bo to od niego zależy efekt końcowy. Nie może być on  zbyt krótki – nie powinien odsłaniać całego bicepsa, ani  zbyt długi – do łokcia. Dobrze jeśli koszula ma mankiety, jeśli nie, to dodatkowy punkt do stylu zapewni wam podwinięcie rękawów. Jeśli planujecie korzystać z niej w celach służbowych wybierzcie model gładki – biały lub pastelowy, pozostałe kolory oraz te wzorzyste są mniej formalne i na taki właśnie typ okazji pasują. Pamiętajcie również, żeby unikać zapinania koszuli na ostatni guzik oraz, aby pod żadnym pozorem nie łączyć jej z eleganckimi akcesoriami takimi jak krawat czy mucha!

 

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.