Kategorie

 • Allani
 • /
 • Jak nosić
 • /
 • Na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy i obrączkę?
na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy

Na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy i obrączkę?

Nadszedł ten wielki dzień i Twój ukochany w towarzystwie romantycznej muzyki i zapachu kwiatów wręczył Ci pierścionek przypieczętowujący Waszą miłość. Wiesz na którym palcu powinnaś go nosić? Sprawdź!

Pierścionek zaręczynowy

Twój mężczyzna klęczy przed Tobą i z drżeniem rąk wyciąga z jubilerskiego, czerwonego pudełeczka pierścionek z brylantem… Przyznaj, że jest to scena, którą nie raz widziałaś w swojej wyobraźni. Gdy ten dzień nadejdzie, to jesteśmy przekonane, że Twój mężczyzna przestudiuje dziesiątki portali ślubnych, żeby sprawdzić, na który palec włożyć Ci pierścionek. Jeśli jednak w przypływie nerwów jakimś cudem dostanie amnezji, to pamiętaj, że pierścionek zaręczynowy nosimy w Polsce na palcu serdecznym prawej dłoni. Tradycyjnie oznacza, że przyjęłaś zaręczyny i zamierzasz w przyszłości poślubić swojego wybranka. Jest to również znak ostrzegawczy dla wszystkich zalotników. Teraz dwa razy zastanowią się, zanim w barze będą chcieli zaproponować Ci drinka.

Sprawdź o czym mówi kształt i kolor Twojego pierścionka zaręczynowego! >>>

Obrączka ślubna i pierścionek zaręczynowy

A co z pierścionkiem zaręczynowym po ślubie? W dniu Waszej przysięgi jego miejsce zastępuje obrączka, a on tradycyjnie wędruje na palec serdeczny lewej ręki. Możesz również pozostawić go na lewej ręce, musisz jednak pamiętać, żeby zarówno pierścionek, jak i obrączka były wykonane w podobnym stylu i z tego samego kruszca. Często salony jubilerskie proponują w swojej ofercie komplety biżuterii, będących ze sobą perfekcyjnym połączeniem. Niektóre dziewczyny, nie chcąc rezygnować z noszenia pierścionka zaręczynowego na prawej ręce, zakładają go w towarzystwie obrączki na środkowy palec. Niestety, nie jest to dobra praktyka, szczególnie dla naszej biżuterii. Dużo szybciej ulega ścieraniu, a przecież ślubna biżuteria powinna zostać z nami już na zawsze.

Oczywiście, miejsce w którym nosisz swój pierścionek jest bardzo indywidualną kwestią i zależy wyłącznie od Twoich upodobań i wygody. Nie obawiaj się, że ktoś pomyli go ze zwykłą biżuterią. Przecież pierścionek zaręczynowy wyróżnia się pięknem szlachetnego kruszca i błyskiem nieśmiertelnych diamentów lub równie ekskluzywnych kamieni szlachetnych.

A ty na którym palcu nosisz swój pierścionek zaręczynowy?

View Results

Loading ... Loading ...

2 komentarze

 • Kasia

  Marzec 14, 2017 at 11:33 am

  Są dwie teorie na temat tego, na której ręce nosi się pierścionek zaręczynowy. Można, tak jak piszecie, nosić go na prawej ręce, ale wg mnie bardziej romantyczna jest teoria „vena amoris” czyli żyły miłości, która łączy serce z palcem serdecznym lewej ręki.. i dlatego ja swój pierścionek zaręczynowy nosiłam na lewej.. a teraz razem z obrączką mam go na prawej 😉
  pozdrawiam serdecznie 😉
  Kasia

  Odpowiedz
 • K.B

  Marzec 14, 2017 at 5:52 pm

  „Vena Amoris”- starożytni wierzyli, że serce i serdeczny palec lewej ręki łączy „żyła miłości”- dlatego w wielu miejscach na świecie pierścionek zaręczynowy nosi się właśnie na tym palcu. jak dla mnie to bardzo romantyczna teoria, więc i ja swój zaręczynowy noszę na lewej ręce 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz