Kategorie

 • Allani
 • /
 • Pielęgnacja
 • /
 • Nadmierna opalenizna – zobacz gwiazdy, które przesadziły z solarium
Jola Rutowicz słynęła w mediach z nadmiernej opalenizny

Nadmierna opalenizna – zobacz gwiazdy, które przesadziły z solarium

Nadmierna opalenizna to często jedna z najpopularniejszych wpadek urodowych gwiazd. Z solarium również łatwo przesadzić, niech te zdjęcia będą więc dla Ciebie przestrogą, jak się NIE opalać.

Ewa Minge

Ewa Minge to jedna z najpopularniejszych polskich projektantek. Niestety, oprócz swoich kolekcji, znana jest także z wielu eksperymentów urodowych, jakie funduje swojemu ciału. Operacje plastyczne nosa, kości policzkowych i ostrzykiwane botoksem usta tym razem odkładamy jednak na bok. Nadmierna opalenizna, jaką projektantka co chwila raczy swoją skórę sprawia, że dodatkowo postarza ją o kilka lat, uwydatnia zmarszczki i przede wszystkim szufladkuje gwiazdę w kategorii kiczu i tandety. A chyba nie o to chodzi kobiecie, która tworzy światowej rangi ubrania oraz zajmuje się luksusowym krawiectwem?

Carmen Electra

Carmen Electra znana jest przede wszystkim z serialu ,,Słoneczny Patrol”, gdzie o względy publiczności rywalizowała z Pamelą Anderson. Obie gwiazdy zresztą uznawane są za ucieleśnienie kiczowatego stylu. Carmen zawsze podkreślała, że nigdy nie stroniła od nadmiernej opalenizny, wręcz przeciwnie. Im bardziej opalone ciało, tym sylwetka jest dla niej atrakcyjniejsza. Cóż… może zgodzilibyśmy się z tym stwierdzeniem, gdyby nie fakt, że zbyt częste wizyty w solarium kończą się szybszym starzeniem skóry, różnymi jej chorobami, a w najlepszym przypadku przebarwieniami.

Jola Rutowicz

Jeśli Ty również lubisz częste wizyty w solarium i przyłapujesz się na myśli, że obecny odcień opalenizny nie jest dla Ciebie wystarczający, uważaj! Być może cierpisz na pierwsze objawy tanoreksji! Co to za choroba? To nic innego jak uzależnienie od częstego opalania. Zaobserwuj, ile razy w ciągu tygodnia chodzisz do solarium. Jeśli te wizyty są coraz częstsze, a czas naświetlania lampami coraz dłuższy, być może masz problem. Naukowcy w Stanach Zjednoczonych stwierdzili, że tanoreksja w 90% przyczynia się do nowotworów skóry, a do częstych jej skutków należą:

 • szybsze starzenie się skóry,
 • zmarszczki,
 • pęknięcia i podrażnienia wrażliwych miejsc na skórze,
 • poparzenia,
 • trądzik,
 • głębokie zanieczyszczenia skórne,
 • wada lub utrata wzroku,
 • nowotwory.

Lindsay Lohan

Ewa Minge, Carmen Electra, Jola Rutowicz, czy Lindsay Lohan – to tylko kilka nazwisk wśród licznych gwiazd, które nadmiernie używają solarium. Niech te zdjęcia będą przestrogą, jak się NIE opalać i jeśli jeszcze masz wątpliwości, niech przekonają Cię do tego, że czasem warto cieszyć się jaśniejszą, ale zdrowszą i młodą skórą. A jeśli już mowa o opalaniu, kąpiele słoneczne w naturalnym słońcu po 14-20 minut będą w zupełności wystarczające. Nadadzą skórze złocistego kolorytu, ale nie poparzą.

Fot.: ONS

Napisz do autora: sonia.ubik@allani.pl

Miłośniczka mody, estetyki lat 60. i niezliczonej ilości kawy. Na co dzień staram się godzić moje dwie największe pasje jakimi są moda i muzyka. Prowadzę bloga modowego, gdzie staram się przekonać innych, aby nauczyli się podążać za własnym stylem, nie ulegając przy tym wszystkim sezonowym trendom. W wolnych chwilach przygotowuję się do nagrania swojej pierwszej EPki, bo dwie pasje muszą iść u mnie w parze. :)

2 komentarze