Kategorie

  • Allani
  • /
  • Redakcja poleca
  • /
  • Najbardziej charakterystyczne ubrania z ubiegłego wieku, które nadal są modne!

Najbardziej charakterystyczne ubrania z ubiegłego wieku, które nadal są modne!

Co nosiły nasze mamy i babcie? Poznajcie charakterystyczne trendy minionych dekad, które w przeszłości były uwielbiane i na stałe zapisały się w historii mody. Uwaga! Niektóre ubrania znów są modne! Sprawdźcie które!

Lata 60. – sukienka mini

Lata 60. to przełomowy czas: zaczyna się rozwój pop-kultury, dziewczyny bawią się przy piosenkach Beatlesów i chcą wyglądać tak jak Twiggy. Rozpoczyna się również rewolucja seksualna, a grzeczne i stonowane stroje odchodzą do lamusa. Żegnamy falbaniaste halki, spódnice midi i pończochy – czas wreszcie odsłonić nogi! I to w pełnej krasie. Sukienka mini święci w tej dekadzie triumfy. Długość pokazująca kolana i spory kawałek ud początkowo wzbudza spore kontrowersje, jednak z czasem na stałe zajmuje swoje miejsce w historii mody. A dziś, wyobrażacie sobie życie bez mini?

Sukienki mini w stylu lat 60.:

Lata 70. – spodnie dzwony

Czasy hippisów, motywów etno i folk oraz szalonego disco. Nadal popularne są spódnice mini (choć kobiety równie chętnie sięgają po inne długości), jednak trendsetterki darzą uwielbieniem spodnie dzwony. To właśnie kobietę w rozszerzanych spodniach, butach na platformie i w kusym sweterku mamy przed oczami, kiedy myślimy o tamtej szalonej dekadzie. Zresztą, szerokie nogawki w tamtych czasach chętnie zakładają również mężczyźni! Później dzwony odchodzą do lamusa, na krótko powracają po 2000 r., a dziś sporadycznie wybierają je bardziej odważne fashionistki.

Jeansy dzwony w stylu lat 70.:

Lata 80. – legginsy

Obecnie większość nosi legginsy głównie do sportowych stylizacji. W latach 80. obcisłe getry zawojowały ulice. Kobiety zakładały je nie tylko na zajęcia fitnessu. Kolorowe legginsy w najbardziej odważnych wzorach były łączone z body, luźnymi swetrami czy wielkimi ramoneskami.  Kobiety często zakładały je do sukienek lub spódnic mini, a ich wielką fanką była nawet Madonna. Dodajmy do tego tapirowane włosy i wyrazisty makijaż – w takim outficie można było pokazać się nawet w pracy.

Kolorowe legginsy w stylu lat 80.: 

Lata 90. – ogrodniczki

Lata 90. to czas minimalizmu przeplatanego z grunge i kiczowatym stylem Spice Girls. Przez tę dekadę przewinęło się wiele ubrań, które obecnie zyskują drugą młodość. Jednak to jeansowe ogrodniczki były tym najbardziej charakterystycznym elementem. Noszone do kraciastej koszuli czy luźnego T-shirtu, zestawiane z adidasami lub martensami, przewijają się w większości filmów i seriali ze schyłku stulecia. Cóż,  mimo że zniekształcały figurę i były ulubionym strojem ówczesnych kobiet w ciąży, wygody na pewno nie można było im odmówić!

Ogrodniczki w stylu lat 90.: 

Fot.: Instagram

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.