Kategorie

Dominika Gawęda 2017

Najbardziej nietrafiona metamorfoza roku? Mamy faworytkę!

Kobieta zmienną jest, twierdzi znana maksyma i jest w tym sporo prawdy. Jednak nie zawsze metamorfozy wychodzą nam na dobre, o czym przekonała się znana polska wokalistka. Ciekawe, czy wiecie o kogo chodzi?

Nie będziemy długo trzymać Was w niepewności – tematem tego tekstu będzie Dominika Gawęda Wokalistka zespołu Blue Cafe ostatnio zdecydowała się na radykalną przemianę, przez którą na ostatnich imprezach ledwie ją poznałyśmy. Czym kierowała się podczas kreowania nowego wizerunku? Tego nie wiemy, jednak jej odmieniony wygląd powinien być przestrogą dla wszystkich kobiet, które kierują się wyłącznie trendami nie konfrontując ich ze swoim typem urody czy rysami twarzy.

Dominika Gawęda w blond fryzurze

Zmiany w wyglądzie Dominika Gawęda zapowiadała na Instagramie. W październiku nadszedł czas na nowy kolor włosów. Wokalistka zrezygnowała z ciemnych pasemek, którym wierna była od lat. Postawiła za to na… blond, co więcej na jego dość jasny odcień. Jakby tego było mało, gwiazda mocno skróciła swoje długie włosy i zdecydowała się na grzywkę. Jak wyszło? Efekty tej metamorfozy mogłyśmy „podziwiać” w tym mijającym tygodniu. Najpierw w studio Dzień Dobry TVN Dominika promowała swój nowy singiel, jednak uwagę wszystkich zwróciła opuchnięta i zmęczona twarz, która w połączeniu z nową fryzurą nie przedstawiała się najlepiej. Kilka dni później, na konferencji prasowej TVN-u było już trochę lepiej, choć gwiazda nadal nie przypominała znanej wszystkim wysokiej brunetki z długimi włosami.

Odtwórz te stylizacje:

Dlaczego metamorfoza okazała się nieudana?

Niefortunna zmiana Dominiki jest przestrogą dla wszystkich kobiet, które decydują się na drastyczne farbowanie włosów i nowe cięcie. Rozjaśnianie lub przyciemnianie to dość duża ingerencja w nasze włosy, a często efekt nie jest taki, jakiego oczekiwałybyśmy. W przypadku wokalistki Blue Cafe, zarówno nowy kolor, jak i fryzura okazały się fatalnie dobrane. Dominika ma ciemną karnację i oprawę oczu, dlatego odcienie brązu czy delikatne miedziane refleksy dodawały jej charakteru i podkreślały urodę. Natomiast jasny blond sprawił, że piosenkarka wygląda po prostu tandetnie (nota bene, ten odcień jest trudny do noszenia i najczęściej bywa urożsamiany z kiczem). Dodajmy do tego jeszcze przerzedzoną i przydługą grzywkę, która opadając na oczy zniekształciła proporcje twarzy i uwypukliła okrągły i wydatny podbródek gwiazdy – wizerunkowa porażka gwarantowana. Nie idźcie tym tropem!

Tak przez lata zmieniała się Dominika Gawęda

Dominika Gawęda, odkąd jest obecna w show businessie, nieustannie eksperymentuje ze swoim stylem. Trzeba jednak przyznać, że do tej pory były to zmiany jedynie w kwestiach ubioru. Na pewno pamiętacie słynne kreacje piosenkarki złożone z transparentnej bluzki odsłaniającej biust czy dziwnego koronkowego welonu. Na razie jednak Dominika zdecydowała się pójść w stronę zmian w urodzie, a jej outfity nie wydają się na razie tak kontrowersyjne jak nietrafiony kolor włosów. Ciekawe, czy gwiazda jeszcze czymś nas zaskoczy.

W stylu Dominiki:

 

Fot.: Eastnews, Instagram

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.