Kategorie

Tydzień Mody Nowy Jork

Najciekawsze uliczne stylizacje z ostatnich Tygodni Mody

Luty to ważny miesiąc dla świata mody! Wszyscy projektanci i fashionistki wyczekują kolejnych tygodni mody. Za nami już NY Fashion Week oraz London Fashion Week – zobaczcie najlepsze uliczne stylizacje wprost ze stolic światowej mody!

W przededniu rozpoczęcia się kolejnego eventu, czyli Tygodnia Mody w Mediolanie, pora na małe podsumowanie. Dziś kończy się Tydzień Mody w Londynie, kilka dni temu pożegnaliśmy się z Tygodniem Mody w Nowym Jorku. Oba wydarzenia przyciągnęły tłumy trendsetterek, które pragnęły, aby ich modne stylizacje zostały gdzieś zauważone. Czy tak się stało? Zobaczcie nasz przegląd najbardziej interesujących outfitów i sprawdźcie, jakie trendy dyktowała ulica.

Tydzień Mody w Nowym Jorku

Nowojorska ulica rządzi się swoimi prawami, a podczas tegorocznego tygodnia zdominował ją jeden kolor: żółty. Dawno nie widziałyśmy takiego natężenia tej barwy, co jest interesujące o tyle, że słoneczny kolor nie cieszy się szczególnym uznaniem wśród kobiet i trudno go dobrać do swojej urody. Jednak tym razem żółte swetry, sukienki, bluzy, spodnie i kurtki były najczęściej widywane na chodnikach Nowego Jorku. Równie popularny okazał się prosty płaszcz  XXL. Uwaga, wszystko wskazuje na to, że takie okrycie wierzchnie, nieważne, cze camelowe, czy wzorzyste, stanie się wiosennym hitem. Co do akcesoriów, Tydzień Mody w Nowy Jorku potwierdził, że białe i srebrne botki, torebki-nerki oraz kaszkiet w tym sezonie podbiły serca wszystkich trendsetterek.

Tydzień Mody w Londynie

Londyński street style jest dość oryginalny i wystaje poza powszechnie przyjęte modowe schematy. W tym roku angielski Tydzień Mody upłynął pod znakiem czerwieni – fashionistki upodobały sobie zwłaszcza intensywne krwistoczerwone total looki. Swoją drugą młodość przeżywała również krata. Kraciasty print o różnej wielkości i w różnych połączeniach kolorystycznych zdobił płaszcze, trencze oraz marynarki. Uczestniczkom London Fashion Week spodobał się również romantyczny styl ukryty pod postacią długich i zwiewnych kwiecistych sukienek.  Tydzień Mody w Londynie wylansował swoją it-bag. Tym razem stała się nią kolejna piercingowa torebka od JW Anderson – kolejny topowy model również występuje w wielu kolorach, jednak charakterystyczne metalowe koło jest nieco mniejsze. Niemniej, i tak wpadło w oko wszystkim it-girls.

Fot.: Imaxtree

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.