Kategorie

Najczęściej popełniane błędy podczas wyprzedaży

Najczęściej popełniane błędy na wyprzedaży

Czas wyprzedażowego szaleństwa trwa! Jeśli nie chcesz znów kupić rzeczy, które założysz tylko raz to poznaj nasze wskazówki, dzięki którym będziesz mogła w pełni cieszyć się nowymi zakupami. 

Która z nas nie lubi nabywać nowych ubrań i akcesoriów, w dodatku po okazyjnej cenie? Sezon letnich wyprzedaży to idealny moment, aby odświeżyć swoją garderobę i zaopatrzyć się w rzeczy zgodne z aktualnymi trendami. Niestety, kusząco niskie ceny oraz spore rabaty niosą z sobą ryzyko nietrafionych wyborów i niepotrzebnie wydanych pieniędzy. Wielu błędów możesz jednak uniknąć, dzięki czemu pod koniec sezonu nie zostaniesz z pełną szafą nielubianych ubrań i pustym portfelem.

Brak konkretnego planu- największy błąd wyprzedaży

wyprzedaż

Na widok promocji Twoje emocje biorą górę nad rozumem i bez namysłu popadasz w zakupowy szał? To spory błąd. Jeśli planujesz konkretne zakupy w czasie wyprzedaży, dobrze zastanów się, czego dokładnie potrzebujesz. Może właśnie zniszczyły się Twoje ulubione buty albo nie masz płaszcza na jesienne słoty? Uporządkuj swoją garderobę i dokonaj selekcji ubrań, dzięki czemu dowiesz się o ewentualnych brakach w swojej szafie. Sporządź także listę zakupów, pozwoli Ci to oszczędzić czas i energię.

Bezkrytyczne podążanie za trendami

błędy wyprzedaży - bezkrytyczne podążanie za trendami

Niedopasowanie swoich ubrań do figury, stylu i okoliczności to częsty błąd, który notorycznie popełniamy, nie tylko podczas wyprzedaży. Niemniej pokusa posiadania modnego ciuszka, niekoniecznie pasującego do naszej osobowości jest tym większa, im niższa jest jego cena. Dlatego przed zakupami określ, które tegoroczne trendy są dla Ciebie. Bezsensowne jest kupowanie zamszowej spódniczki, jeśli na co dzień zakładasz spodnie. Podobnie przy zbyt puszystej sylwetce, lepiej zrezygnować z modnej w tym sezonie bomberki.

Ilość ponad jakość

wpadki na zakupach

Nie zawsze kupowanie najtańszych rzeczy w dużych ilościach jest plusem. Po pierwsze, istnieje spore ryzyko, że większości z nich i tak nie będziesz nosić. Po drugie, często niska cena idzie w parze z gorszą jakością. Dlatego czasem warto przeznaczyć swój budżet na zakup nieco droższych, ale lepiej wykonanych ubrań. Zwłaszcza, że w trakcie wyprzedaży możesz natrafić na spore obniżki wśród renomowanych marek. Postawienie na jakość dotyczy głównie odzieży, którą będziesz często zakładać, np. do pracy.

Ubrania w złym rozmiarze

Jak znaleść swój rozmiar ubrań?

Okazyjna cena powoduje, że przymykamy oko na rozmiar i z nadzieją sądzimy, że jakoś wciśniemy się w za małe jeansy lub będziemy dobrze wyglądać w większej o  rozmiar bluzce. Niestety, takie myślenie powoduje, że nasze nowe ubrania lądują na dnie szafy. Jeśli więc nie jesteś na diecie i mniejsze spodnie nie mają pełnić motywacyjnej roli w drodze do schudnięcia, lepiej zawsze zwracaj uwagę na prawidłowy rozmiar.

Czekanie na jeszcze większe obniżki

błędy wyprzedaży- czekanie na wieksze przeceny

Oczekiwanie na większe upusty i wstrzymywanie się z zakupem do ostatniej chwili może Cię srogo zawieść. Istnieje bowiem spore ryzyko, że pod koniec wyprzedażowego sezonu Twoja upatrzona koszulka czy sukienka może być wyprzedana, zwłaszcza, jeśli zalicza się do aktualnych trendów. Skoro masz na oku konkretny model, a jego cena już jest obniżona, nie ociągaj się z zakupem licząc na łut szczęścia i jeszcze większe rabaty.

Fot.: Shutterstock , East News

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.