Kategorie

skóra i złe nawyki

Najgorsze nawyki urodowe, z których lepiej zrezygnować

Nasza skóra i włosy potrafią być wybredne! Nie tylko pod względem kosmetyków, zabiegów, ale i zwykłych czynności pielęgnacyjnych. Sprawdź, czy poprawnie dbasz o swoją urodę! Zobacz listę najczęściej popełnianych błędów!

Spanie w makijażu

Wracasz padnięta z pracy albo po długiej imprezowej nocy i jedyne, o czym marzysz, to pójście spać? Spokojnie! Najpierw musisz zmyć makijaż. Regularne chodzenie do łóżka z resztkami mascary czy podkładu może drastycznie pogorszyć stan Twojej cery. Pozostałości kosmetyków, pot i inne zanieczyszczenia odkładają się w porach skóry i napędzają rozwój wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia. Nie chcesz szybko nabawić się zmarszczek? Wieczorny demakijaż musi stać się Twoim nawykiem!

Codzienne używanie lokówki i prostownicy

Niektóre z nas pożądają hollywoodzkich loków, inne pragną mieć włosy proste jak drut. Jak najszybciej osiągnąć taki efekt? Oczywiście, dzięki prostownicy oraz lokówce. Jednak musisz uważać! Wysokie temperatury są katastrofalne dla naszych włosów, dlatego codzienne katowanie ich tymi przyrządami mogą wyrządzić Ci dużą krzywdę. Utrata blasku, przesuszenie, w końcu nadmierne wypadanie, rozdwajanie i łamanie się końcówek gwarantowane. Prostuj lub kręć na gorąco tylko na wyjątkowe okazje i zawsze używaj kosmetyków termoochronnych.

Niezwracanie uwagi na skład kosmetyków

 

Co tam silikony, co tam alkohol na pierwszym miejscu w składzie kosmetyku, skoro reklamują go gwiazdy albo został wyprodukowany przez topową markę. Niestety, sugerowanie się tylko logiem, obietnicami producenta albo reklamami nie zawsze wyjdzie Ci na dobre. Znajdź chwilę, usiądź przed komputerem i odrób starannie zadanie – poczytaj i zapamiętaj główne składniki kosmetyków i ich działanie. Dowiedz się, jakie substancje mają właściwości nawilżające czy przeciwzmarszczkowe, a które mogą podrażniać albo zapychać. Idealny preparat powinien mieć ekstrakty roślinne czy naturalne olejki wysoko w składzie i być przeznaczony do Twojego typu skóry.

Częste opalanie

Na szczęście moda na spalone słońcem skwarki już minęła, jednak niektóre z nas nadal myślą, że opalona na mahoń skóra może być seksowna. Może i tak, niemniej głęboka opalenizna może doprowadzić do przebarwień, przesuszenia skóry i szybszego jej starzenia (o nowotworach nie wspominając). Lepszą opcją będzie zatem zastosowanie samoopalacza, kiedy naprawdę chcesz się pochwalić ciemniejszą karnacją. Latem stosuj kremy z filtrem i unikaj długiego przebywania na słóńcu – Twoja skóra będzie Ci za to wdzięczna!

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.