Kategorie

  • Allani
  • /
  • Porady stylistki
  • /
  • Nazwy kolczyków w uchu – rodzaje, które warto znać. Przewodnik dla fanek piercingu i nie tylko
rodzaje kolczyków w uchu

Nazwy kolczyków w uchu – rodzaje, które warto znać. Przewodnik dla fanek piercingu i nie tylko

Jaki jest najpopularniejszy rodzaj biżuterii damskiej? Kolczyki w uszach! A czy znasz ich nazwy i rodzaje? Do wyboru masz standard lobe, orbital, vertical tragus czy helix. Jeśli te wszystkie słowa brzmią tajemniczo, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł! Bierzemy w nim pod lupę najczęściej wybierane kolczyki, ich nazwy i metody piercingu.

Kolczyki w uchu – jaki rodzaj wybrać? Podpowiadamy!

kolczyk w uchu

>>Kolczyki<< w uszach, w przeciwieństwie do tych w nosie czy na twarzy, są nazywane najlepszą biżuterią dla kobiet. Uznaje się je także za zgodne z każdym, nawet najbardziej oficjalnym dress codem. Planujesz swoją pierwszą wizytę u piercera? A może chcesz dodać kolejną dziurkę, aby jeszcze bardziej ozdobić ucho? W takim razie, zanim opowiemy Ci więcej o rodzajach kolczyków i ich nazwach, przygotowaliśmy kilka ważnych wskazówek.

  • Dopasuj metodę piercingu do rodzaju kolczyków.
  • Poznaj wcześniej nazwy kolczyków na uszy, aby lepiej zrozumieć piercera.
  • Zapytaj, ile goi się dany rodzaj kolczyka w uchu – w przypadku niektórych z nich może trwać to nawet kilka miesięcy.
  • Dopasuj rodzaj kolczyka do swoich preferencji – nie wszystkie modele biżuterii można umieścić w każdej dziurce.
  • Weź pod uwagę swoją wrażliwość na ból – przekłucie niektórych miejsc może okazać się dla Ciebie zbyt bolesne.

Czas poznać najpopularniejsze metody przekłuwania uszu i nazwy kolczyków!

Metody piercingu, czyli sposoby wykonywania dziurek na kolczyki do ucha

piercing w uszach

Możemy wyróżnić dwie metody piercingu. Nakłucie, w którym umieszcza się kolczyki do ucha, wykonuje się igłą albo pistoletem. Zacznijmy od pierwszego sposobu, dzięki któremu można przekłuć dowolne miejsce. W tym celu korzysta się ze sterylnej igły, którą delikatnie i powoli wykonuje się nakłucie w chrząstce albo tkance miękkiej. Choć ta metoda bywa bardziej bolesna, to pozwala skrócić czas gojenia i jest uznawana za bezpieczniejszą.

Z kolei drugi sposób wymaga użycia specjalnego pistoletu, który szybko, precyzyjnie i bardzo często bezboleśnie przekłuwa płatek ucha. Warto podkreślić, że ta metoda nie sprawdzi się u osób, które marzą o kolczykach w chrząstce, czyli takich rodzajach jak tragus czy vertical tragus. Pistolet ma też dwie wady – miażdży i rozrywa tkankę miękką, co może wydłużać i utrudniać gojenie, oraz zwiększa ryzyko wystąpienia infekcji, ponieważ trudno o dokładną dezynfekcję narzędzia.

Kolczyki w płatku ucha – te rodzaje na pewno spodobają się fankom klasyki

kolczyki w płatku ucha – rodzaje

Jeśli należysz do fanek klasyki, to na pewno znasz dobrze dziurki lobe albo standard lobe. To kolczyki w uszach (ich nazwy stosuje się zamiennie), które ma praktycznie każda kobieta – umieszcza się je w dolnej części płatka i nosi solo lub w rządku obejmującym 2-3 ozdoby.

Plugi nie potrzebują przedstawienia. To kolczyki w uszach, których nazwa po polsku to po prostu tunele. Tego typu ozdoby wymagają stopniowego rozciągania dziurki, a niektórym kobietom udaje się osiągnąć naprawdę imponujące rozmiary!

Kolczyki w na górnej części ucha – nazwy, które powinnaś poznać przed wizytą w salonie piercingu

Jeśli ciekawią Cię oryginalne kolczyki i nazwy piercingu górnej części ucha, to mamy coś dla Ciebie. Jedną z propozycji jest helix, czyli przebicie krawędzi małżowiny, które plasuje się na drugiej pozycji pod względem popularności (zaraz za standard lobe). Innym rodzajem piercingu jest industrial – to dwie dziurki na podłużne kolczyki. Może spodoba Ci się też outer conch, czyli biżuteria w środkowej ściance ucha.

Kolczyki w chrząstce na uchu – jakie mają nazwy? Sprawdź!

kolczyk w uchu tragus

Marzysz o przekłuciu chrząstki? W takim razie strzałem w dziesiątkę są kolczyki o nazwie tragus albo vertical tragus. Piercer umieszcza je tuż przy otworze w uchu, czyli dość blisko twarzy. Najczęściej dziewczyny decydują się na noszenie w dziurce złotych i >>srebrnych kolczyków<< w formie malutkiej kulki. Możesz również zdecydować się na anti tragus, czyli przekłucie chrząstki na zewnętrznej części ucha.

Inne nazwy kolczyków w uszach – snug, side burn i nie tylko

W świecie piercingu znajdziesz jeszcze inne kolczyki. Nazwy pozostałych typów biżuterii to na przykład snug i side burn. Pierwszy rodzaj biżuterii jest umieszczany w grobelce ucha, a drugi oznacza przekłucie powierzchniowe. Piercer może także wykonać nakłucie rook, czyli przechodzące przez chrząstkę (między wewnętrzną i zewnętrzną częścią muszli).

Odkryj dostępne w sklepach kolczyki w uchu – rodzaje biżuterii damskiej

rodzaje kolczyków w uszach

Kolczyki w uchu obejmują takie rodzaje jak labret, microdermal, surface bar i banan. Pierwszy z nich określa najpopularniejszą >>biżuterię damską<<, czyli umieszczaną w płatku, a drugi jest przeznaczony do piercingu powierzchniowego. Surface bar obejmuje wszystkie kolczyki noszone na brzegu ucha, a pod nazwą banan kryją się ozdoby przypominające zakrzywioną sztangę.

 

Po przeczytaniu naszego przewodnika podstawy piercingu nie mają już przed Tobą żadnych tajemnic – znasz już najpopularniejsze kolczyki i ich nazwy. Pamiętaj, że wybór miejsca przekłucia ucha i rodzaju idealnej biżuterii to nie wszystko! Równie ważna jest odpowiednia pielęgnacja, dzięki której nakłucie zagoi się szybko i bez komplikacji.

Przeczytaj też:

Szukasz nowych kolczyków? Różnorodne rodzaje biżuterii do ucha znajdziesz na Allani.pl: