Kategorie

  • Allani
  • /
  • News
  • /
  • Nepo babies, czyli nowy viral na TikToku. Kim są „dzieci nepotyzmu” i czym wyróżnia się ich styl?
Hailey Bieber w koszulce z napisem "nepo baby"

Nepo babies, czyli nowy viral na TikToku. Kim są „dzieci nepotyzmu” i czym wyróżnia się ich styl?

Nepo babies to potężna siła show biznesu i świata mody. Mają ogromny wpływ na kształtujące się trendy, a za ich wyborami podążają miliony fanów. Ale kim tak właściwie są nepo babies i czy warto brać z nich przykład? O tym poniżej.  

Kim są nepo babies? Oto dzieci Hollywood

Hasło „nepo babies” cały czas wzbudza ogromne emocje, a ostatnio za sprawą Hailey Bieber ponownie rozgrzało dyskusje. Modelka została bowiem sfotografowana w koszulce z napisem „Nepo Baby”, która dała dużo do myślenia i sprawiła, że wiele osób zaczęło zastanawiać się, co to tak właściwie znaczy.

Otóż „nepo baby” w tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza dosłownie dzieci nepotyzmu. Określenie to odnosi się do młodych modelów, aktorów czy piosenkarzy, którzy wdrapują się po szczeblach kariery dzięki sławie i znajomościom swoich rodziców.

W sieci nepo babies to obiekt zażartych dyskusji. Niektórzy uważają, że rodzinne koneksje odbierają utalentowanym osobom startujących od zera szansę na karierę, a sukces dzieci nepotyzmu podyktowany jest tylko i wyłącznie kontaktami w branży. Młode gwiazdy tłumaczą jednak, że ze względu na znanych rodziców, muszą pracować dwa razy ciężej, by udowodnić swoją wartość i umiejętności.

Do nepo babies możemy zaliczyć Bellę i Gigi Hadid, Kaię Gerber, Lily-Rose Deep, Zoë Kravitz, Miley Cyrus czy wspomnianą już Hailey Bieber. To tylko kilka gwiazd, które swoją przewagę w branży zawdzięczają swoim rodzicom. Jedno jednak jest pewne – nie można im zarzucić braku talentu, który bez względu na znajomości, mógłby doprowadzić je do miejsca, w którym są obecnie.

Te gwiazdy wiedzą, co robić, by osiągnąć swoje cele i zrobić ogromną karierę. Nic dziwnego, że ich śladami podążają miliony dziewczyn na całym świecie.

Czym wyróżnia się styl nepo babies? O tym powinnaś wiedzieć

Nepo babies są świadome tego, że cokolwiek nie osiągną, wiele osób przypisze zasługi ich rodzicom. Młode gwiazdy Hollywood od najmłodszych lat są wystawiane na krytykę, na którą po wielu latach zwyczajnie zaczynają się uodparniać. Dlatego teraz takie gwiazdy, jak Bella Hadid czy Miley Cyrus, podążają swoimi ścieżkami i nie zwracają uwagi na to, co mówią inni. Z tego też powodu ich styl jest maksymalnie oryginalny, nieoczywisty i pomysłowy. W końcu nie ograniczają ich ludzie, a tylko własna wyobraźnia.

Nepo babies nie podążają za trendami – one je kształtują. Przykład? Bella Hadid lansująca się w ubraniach rodem z lat 2000., które jeszcze do niedawna były dla nas bolesnym wspomnieniem. Jeszcze rok temu nie pomyślałabyś, że możesz włożyć biodrówki, bawełnianą opaskę na głowę czy ortalionową kurtkę, a teraz to największe hity, do których przekonują się nawet dziewczyny najbardziej oporne na „dziwaczne” trendy.

Kolejnym świetnym przykładem może być Kaia Gerber – córka Cindy Crawford, która swoimi stylizacjami zachęca do korzystania z ponadczasowych trendów i noszenia ubrań o klasycznych fasonach, jak z szafy mamy.  Młoda modelka daje lekcję stylu fankom minimalizmu oraz niewymuszonej elegancji i jest źródłem inspiracji aż dla 9 milionów obserwatorów na Instagramie.

Wniosek? Najlepsze stylizacyjne efekty osiągamy wtedy, gdy nosimy to, co chcemy – bez względu na opinie innych. To właśnie dzięki temu kształtujemy swój indywidualny styl. Nepo babies, choć dla niektórych nie stanowią autorytetu, wciąż są świetnym przykładem na to, że haters gonna hate, więc przynajmniej noś się tak, jak lubisz.

Źródło zdjęcia na okładce: Getty Images 

Odkryj swoje modowe możliwości na Allani.pl

Napisz do autora: martyna.majchrzak@grupadomodi.pl

Absolwentka publikowania cyfrowego i sieciowego na Uniwersytecie Wrocławskim, miłośniczka mody i fanka minimalizmu. Od zawsze marzyła, by pisać o kobietach i dla kobiet w magazynie tradycyjnym, ale fascynacja mediami cyfrowymi przeniosła ją do świata online. W wolnym czasie uwielbia czytać blogi, magazyny modowe i książki, słuchać muzyki i podróżować.