Kategorie

Nike leczy z kompleksów!

Nike przełamuje kanony i pokazuje, że sport można kochać w każdym rozmiarze! Dlatego do najnowszej kampanii marki twórcy zaangażowali modelki, których kształty znacznie obiegają od atletycznych, wysportowanych sylwetek, do jakich przyzwyczaił nas Nike w swoich reklamach. Zobaczcie o co chodzi…

Marka wypuściła do sprzedaży nową kolekcję biustonoszy sportowych, których promocję rozpoczęła zdjęciami na swoim Instagramie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie dobór ambasadorek kampanii! Nike zaprosiło do współpracy Palomę Elsesser oraz Clairę Fountaint, których rozmiar można określić jako plus-size. Na efekty nie trzeba było czekać zbyt długo, ponieważ już w pierwszych dniach opublikowany post został polubiony ponad 73 tys razy, a komentarz zostawiło prawie 1600 osób! Niewątpliwie można uznać to za sukces!

Paloma Elsesser dla Nike

 

Oprócz samej promocji kolekcji, Nike poszło o krok dalej i połączyło kampanię z akcją społeczną, w której zachęca dziewczyny o nieco pełniejszych kształtach do zwiększenia aktywności fizycznej. Na umieszczanych zdjęciach udowadniają, że sport to aktywność dla każdego bez względu na rozmiar! Dlatego dla marki bardzo ważny był odpowiedni dobór ambasadorek, które nie tylko wyglądem miały pasować do koncepcji marki, ale również swoim stylem życia wpisać się w jej założenia. Wybór padł między innymi na Clair Fountaint, która jako instruktorka jogi, bardzo mocno promuje aktywność fizyczną wśród osób o pełniejszych kształtach.

 

Clair Fountaint w kampanii Nike

 

Oprócz samej promocji Sports Bra dla Nike bardzo ważna była również część edukacyjna kampanii, której zasięgi przybrały globalny charakter. Polega ona na udostępnianiu pod zdjęciami krótkich wskazówek, które dotyczą doboru bielizny sportowej dla bardziej krągłych kobiet. Wśród nich możemy znaleźć m.in. informacje jak idealnie dopasować sportowy biustonosz, tak żeby zwiększyć nasz komfort w trakcie ćwiczeń oraz dlaczego odpowiednio dobrana bielizna chroni Twój kręgosłup. Warto zaobserwować profil Nike na Instagramie (@nikewomen) i śledzić udostępniane na nim przydatne wskazówki! Już tysiące kobiet skorzystało z tych rad!

Fot.: Instagram

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.