Kategorie

Nyakim Gatwech

Nyakim Gatwech – sudańska Królowa Ciemności

„Czy gdybyś dostała 10 tys. dolarów, wybieliłabyś swoją skórę”? Takie pytanie usłyszała czarnoskóra modelka Nyakim Gatwech podczas jazdy uberem. Jaka była jej odpowiedź i dlaczego ta historia stała się przykładem dla wielu osób z kompleksami? Zobacz!

Nyakim Gatwech – przepiękna modelka z Sudanu

Instagram oszalał na punkcie modelki pochodzącej z Sudanu, o niezwykle intensywnym zabarwieniu skóry! Zdjęcia Nyakim Gatwech są udostępniane przez tysiące internautów, którzy zachwycają się przepiękną Sudanką o oryginalnej urodzie. Hebanowy odcień jej karnacji sprawił, że w sieci została okrzyknięta „Królową Ciemności” – brzmi rasistowsko? Nic bardziej mylnego! Modelka jest zachwycona tym przydomkiem i chętnie sama używa go w swoich social mediach.

Jednak to nie tylko kolor skóry determinuje zachwyty nad sudańską modelką. Ludzie pokochali ją za niesamowitą akceptację własnego ciała. Modelka jest dumna ze swojego wyglądu i uważa go za błogosławieństwo dane od Boga. Swoją postawą stara się zarażać innych, zachęcając do akceptacji siebie. Nyakim Gatwech, dzięki swojej postawie, osiągnęła ogromny sukces, który przełożył się nie tylko na jej karierę, ale również skłonił do dyskusji na temat dyskryminacji. Sudanka podjęła rozmowę na temat szykanowania ciemnoskórych osób, którym często ogranicza się możliwości rozwoju. Poddała również krytyce łatwość w ocenianiu i osądzaniu osób o czarnej karnacji, co zdarza się wyjątkowo rzadko w przypadku osób białych.

 

Królowa Ciemności

Na początku artykułu została przytoczona krótka historia, którą Nyakim doświadczyła w taksówce. Modelka, zapytana, czy za 10 tys. dolarów wybieliłaby swoją skórę, znacząco zaprzeczyła i zapewniła taksówkarza, że kolor jej skóry jest jej błogosławieństwem. Sudanka upubliczniła tę historię, aby zachęcić innych do wiary w siebie i samoakceptacji. Miarą jej sukcesu nie są jedynie kampanie tworzone przy współpracy z najlepszymi fotografami, ale również liczba pozytywnych komentarzy i opinii, które napływają do niej z całego świata. Przykład Nyakim Gatwech potwierdza i jeszcze bardziej umacnia stwierdzenie, że jeśli masz szczęście, aby być w jakiś sposób inny, nie staraj się tego zmieniać. My dodajemy „Królową Ciemności” do ulubionych i trzymamy kciuki za rozwój jej kariery!

 

Fot.: Instagram 

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.