Kategorie

butelka oryginalnych perfum

Jak odróżnić oryginalne perfumy od podróbki?

Przymierzasz się do zakupu wymarzonych perfum? Nie daj się nabrać i nie kupuj podróbki! Sprawdź, jak odróżnić oryginalne perfumy, dzięki czemu będziesz mogła cieszyć się unikalnym zapachem.

Perfumy, zwłaszcza te markowe, wprost od projektantów, wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością i są obiektem westchnień milionów kobiet. Czasem przerażać może wysoka cena, która wynika ze skomplikowanego procesu produkcji i starannej dbałości o jakość każdej buteleczki. Nic dziwnego, że na rynku aż roi się od podróbek, którym z pozoru nie można nic zarzucić, a ich cena jest bardzo atrakcyjna. Chcesz mieć pewność, że wybierasz oryginał? Podpowiemy Ci, jak to zrobić!

Kupuj perfumy od zaufanego źródła

Stacjonarne perfumerie zwykle oferują towar najwyższej jakości. Często jednak sklepy internetowe kuszą niższymi cenami. Jeśli zdecydujesz się na zakupy w sieci, korzystaj tylko ze sklepów, które cieszą się dobrą opinią. Wyróżnikiem ich jakości jest również dobrze opracowana strona internetowa. Raczej unikaj perfum z popularnych serwisów aukcyjnych, gdzie sprzedaż podróbek jest prawdziwą plagą. Przy okazji, kiedy zdecydujesz się na konkretną buteleczkę, zwróć uwagę na oferowaną pojemność. Prawdziwe perfumy występują zwykle w określonych pojemnościach, a odstępstwa od tych norm świadczą o podróbce (nie wierz w tłumaczenia sprzedawcy o produkcji na inny rynek czy limitowanej edycji).

Dokładnie przyjrzyj się opakowaniu

Kiedy ukochane perfumy trafią do Twoich rąk, przyjrzyj się kartonowemu pudełku, w które są zapakowane. Opakowanie oryginalnych zapachów jest zawsze bez skazy: równe napisy pozbawione literówek, solidne łączenia bez widocznej warstwy kleju oraz gruby nieuszkodzony celofan wyróżniają markowe produkty.

Zanalizuj każdy detal buteleczki

Markowe perfumy wyróżniają się nie tylko pięknym zapachem, ale i solidną, perfekcyjnie wykonaną butelką. Zwracaj uwagę na każdy jej szczegół! Szkło powinno być gładkie i cienkie, a sama butelka symetryczna, o równym dnie. Równie ważna jest nakrętka — ciężki szklany korek zazwyczaj jest domeną oryginalnych perfum. Natomiast atomizer powinien być idealnie osadzony i oszlifowany: w autentycznym zapachu ostre krawędzie, rysy, zadrapania i nierówne zagięcia nie mają prawa istnieć. Wreszcie, wielkość czcionki i wszelkie napisy także mają znaczenie, podobnie jak numer seryjny, który powinien być nadrukowany (a nie przyklejony) na dnie butelki i pokrywać się z numerem seryjnym wybitym na pudełku.

Sprawdź zapach

O oryginalnym pochodzeniu zapachu świadczy jego trwałość, która nie ulatnia się po kilkunastu minutach ani nie zamienia w sztuczną woń. Producenci perfum nie używają wielu chemicznym barwników, zatem kolory płynów zazwyczaj są pastelowe. Wyrazista, jarząca się barwa może sugerować podróbkę.

Fot.: Gettyimages, Eastnews

Napisz do autora: justyna.majerska@allani.pl

Wielbicielka mody, nie tylko współczesnej, ale i dawnej. Wolny czas najchętniej spędza przy maszynie do szycia, dzięki której urzeczywistnia swoje kostiumowe projekty. Lubi rowerowe wycieczki, literaturę historyczną i gorącą czekoladę.