Kategorie

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne? Sprawdź!

Okulary przeciwsłoneczne w męskiej garderobie to często temat bagatelizowany, co skutkuje przypadkowym doborem oprawek i szkieł. Zobacz, dlaczego nie powinieneś popełniać tego błędu!

Większość mężczyzn wychodzi z założenia, że okulary przeciwsłoneczne to jedynie dodatek, który ma chronić nasze oczy przed słońcem. Ta funkcja jest bez wątpienia kluczowa, jednak nie jedyna! Dobrze dobrane oprawki i szkła potrafią znacznie poprawić proporcje naszej twarzy, odciągnąć uwagę od niedoskonałości oraz podkreślić charakter stylizacji. Dość wiele zalet, jak na tak niewielki dodatek, prawda? Pomożemy Ci znaleźć idealne okulary przeciwsłoneczne, dopasowane do okazji.

Okulary na co dzień

Wybierając okulary skup się w szczególności na komforcie w ich noszeniu. Nie ma nic gorszego niż zbyt duże okulary zsuwające się z nosa lub zbyt małe, które dokuczliwie uwierają. To bardzo ważne, aby wybrany przez Ciebie model był przede wszystkim funkcjonalny, dzięki czemu nie będziesz odczuwał dyskomfortu w trakcie jego noszenia. Gdy odnajdziesz już okulary idealne proporcjonalne do Twojej twarzy, zastanów się, w jakich sytuacjach będziesz je nosił. W tym przypadku warto zaopatrzyć się w minimum dwa modele – odpowiednie w sytuacjach codziennych oraz te, które założymy na formalne okazje.

Na co dzień możesz sobie pozwolić na więcej swobody w doborze stylistyki okularów. Mimo że najbezpieczniejszy kolor oprawek oraz szkieł to czerń lub brąz zbliżony do odcienia Twoich włosów, to w przypadku luźnych stylizacji możesz odrobinę poeksperymentować. Chcesz nadać sobie oryginalnego wyglądu? Wybierz okulary wykonane z nietuzinkowego tworzywa, np. drewna! Możesz również zaszaleć z kolorem szkieł. Pamiętaj jednak, żeby odcień, który wybierzesz, współgrał z innymi dodatkami w Twojej stylizacji.

Skorzystaj z kodów rabatowych i kup okulary taniej KLIK >>>

Okulary do formalnych stylizacji

W przypadku stylizacji formalnych nie możesz pozwolić sobie na aż tak dużą dowolność, jak w codziennych zestawach. Zakładając garnitur, zapomnij o okularach słonecznych w innej kolorystyce niż czerń już ciemny brąz – tutaj nie ma miejsca na eksperymenty. Ta sama reguła dotyczy wyboru odpowiedniego modelu. W tej sytuacji najlepiej sprawdzi się klasyka. W trendach męskich okularów przeciwsłonecznych od wielu lat królują kultowe modele, które wciąż są „świeże” oraz niezwykle stylowe. Mowa oczywiście o Aviatorach i Wayfarerach marki Ray-Ban, oraz ich „młodszym bracie”, okularach Clubmaster, charakteryzujących się lżejszą dolną oprawą. Warto zainwestować w jedną parę lub zainspirować się ich kształtem i odnaleźć w sklepie tańszy odpowiednik. Te klasyki podkreślą elegancki charakter Twojej stylizacji!

Fot.: Shutterstock

Napisz do autora: anna.brotoj@allani.pl

Redaktorka z zamiłowania, psycholog z wykształcenia. Fanka niezależności - dlatego dodatkowo rozwijam również swoją działalność. Marzę, aby doba była elastyczna, a noc dłuższa. Mimo wielu obowiązków, zawsze znajdę czas na poszukiwanie najświeższych trendów! Co mnie relaksuje? Wieczory przy PlayStation lub dobrym filmie.